Statywy i akcesoria: głowice
- Typ głowicy: video
- Wysokość [cm]: 70x75x50
- Udźwig [kg]: 3
Kompaktowa głowica o wadze wynoszącej zaledwie 279 g, która świetnie nadaje się do filmowania aparatami, kamerami, kamerami sportowymi czy urządzeniami mobilnymi. Umożliwia obracanie w poziomie o 360° i przechył w pionie o +90° i -55°. Wykorzystuje szybkozłączkę zgodną ze standardem Arca Swiss. Maksymalny udźwig głowicy wynosi 3 kg.
- Typ głowicy: video
- Wysokość [cm]: 260,0 x 156,0 x 105,0 mm
- Udźwig [kg]: 8
Solidna głowica wideo o maksymalnym udźwigu 8 kg, która posiada przeprojektowany mechanizm szybkiego uwalniania. Szybkozłączka typ Manfrotto jest kompatybilna z gimbalami DJI RS 2, RS 3 i RS 3 Pro. Głowica zapewnia obrót kamery w zakresie 360° i pochylanie jej o +95° oraz -75°. Teleskopowa rączka może być regulowana w zakresie 21,5-32,5 cm długości.
- Typ głowicy: olejowa
- Wysokość [cm]: 205x140x140 mm
- Udźwig [kg]: 8
SmallRig Głowica Video Fluid Head PH8 (QR Manfrotto) [4287] to profesjonalna głowica olejowa, która oferuje maksymalny udźwig aż 8 kg. Zapewnia 6-stopniowy system przeciwwagi i 4-stopniowy hydrauliczny system tłumienia. Została wykonana z aluminium lotniczego obrabianego w technologii CNC.
- Typ głowicy: video
- Wysokość [cm]: 104 x 77,5 x 62 mm
- Udźwig [kg]: 5
Kompaktowa i lekka głowica wideo, która posiada szybkozłączkę zgodną z systemem Arca Swiss. Jej ładowność wynosi do 5 kg i zapewnia obrót w poziomie w zakresie 360° i pochylanie +90°/-60°. Teleskopowa rączka gwarantuje kompaktowe gabaryty w trakcie transportu i przechowywania.
- Typ głowicy: video
- Wysokość [cm]: 158
- Udźwig [kg]: 10 (przeciwwaga 8 kg)
Wydajna głowica wideo o maksymalnym udźwigu 10 kg z regulowany bezstopniowym systemem tłumienia. Posiada rączkę teleskopową, która może być montowana po obu stronach głowicy, tak aby dopasować się do potrzeb zarówno osób prawo-, jak i leworęcznych.
- Typ głowicy: video
- Wysokość [cm]: 64,8 x 103,1 x 103,5 mm
- Udźwig [kg]: 5
Głowica filmowa zapewniająca szybkie przełączanie się pomiędzy orientacją pionową a poziomą. Gwarantuje przechył w zakresie +/-90° i obracanie w poziomie o 360°. Jej udźwig wynosi do 5 kg. Teleskopowa rączka zapewnia płynne ruchy kamery.
Promocja
Wyprzedaż
Głowica Benro GH5C głowica gimbalowa
- Typ głowicy: gimbalowa
- Wysokość [cm]: 25,5
- Udźwig [kg]: 30
Wykonana z włókna węglowego głowica gimbalowa do teleobiektywów, która oferuje maks nośność do 30 kg. Jednocześnie jej waga wynosi tylko 1,1 kg. Podstawa ma regulowaną wysokość i ergonomiczne pokrętła kontroli oporu ruchów w pionie i poziomie. Głowica jest kompatybilna z systemem Arca Swiss.
Promocja
Wyprzedaż
Głowica Benro GH5C Mini głowica gimbalowa
- Typ głowicy: gimbalowa
- Udźwig [kg]: 30
Wykonana z włókna węglowego głowica gimbalowa o wadze 1,1 kg i udźwigu 30 kg. Posiada oddzielne pokrętła blokady obrotu i pochylenia, a także skalę pionową oraz panoramiczną. Szybkozłączka zgodna z systemem Arca Swiss ułatwia mocowanie i zwalnianie aparatu.
Promocja
Wyprzedaż
Głowica Gitzo 3W
- Typ głowicy: 3-kierunkowa
- Wysokość [cm]: 11,5
- Udźwig [kg]: 13
Profesjonalna głowica 3-kierunkowa o maksymalnym udźwigu 13 kg i wadze poniżej 1 kg. Posiada niezależny wkład z płynem dla każdej osi, co zapewnia jedwabiście gładkie i płynne ruchy bez efektu stick-slip. Wbudowana poziomica umożliwia łatwe ustawienie aparatu w odpowiedniej pozycji. W zestawie z szybkozłączką zgodną z Arca Swiss.
Promocja
Wyprzedaż
Głowica Gitzo Traveler seria 1QD
- Typ głowicy: kulowa
- Wysokość [cm]: 10,4
- Udźwig [kg]: 11
Głowica kulowa o ultra płynnej kuli wykonanej z zastosowaniem dwusiarczku wolframu - jednego z najgładszych materiałów znanych nauce. Przy wadze wynoszącej tylko 390 g zapewnia udźwig aż 11 kg. Kompaktowe rozmiary umożliwiają stosowanie jej ze statywami Gitzo serii 0 i 1 Traveller. W zestawie z szybkozłączką zgodną z Arca Swiss
- Typ głowicy: kulowa
Głowica mini zostala wyprodukowana z myślą o maksymalnej mobilności. Przeznaczona do niewielkich statywów lub monopodów gwarantuje udźwig wynoszący nawet 1 kg. Idealnie sprawdzi się z aparatami kompaktowymi, lekkimi bezlusterkowcami czy kamerami sportowymi. Kulowa konstrukcja pozwoli w szybki i prosty sposób ustawić pożądane położenie.
- Typ głowicy: 3-kierunkowa
- Udźwig [kg]: 12
Precyzyjna 3-kierunkowa głowica z uchwytami, która pozwala na wygodne ustawianie aparatu za pomocą pokręteł umożliwiających drobne korekty położenia. Sprawdzi się doskonale w fotografii architektury, wnętrz, krajobrazu i produktu. Wyposażona w szybkozłączkę PU70 kompatybilną z Arca Swiss, 3 poziomice i 3 skale przechyłu oraz obrotu. Maksymalny udźwig wynoszący 6 kg pozwala na zamontowanie profesjonalnych aparatów z obiektywami.
- Typ głowicy: 3-kierunkowa
- Udźwig [kg]: 8
Precyzyjna 3-kierunkowa głowica z uchwytami, która pozwala na wygodne ustawianie aparatu. Sprawdzi się doskonale w fotografii architektury, wnętrz, krajobrazu i produktu. Wyposażona w szybkozłączkę PU70 kompatybilną z Arca Swiss, 3 poziomice i 3 skale przechyłu oraz obrotu. Maksymalny udźwig wynoszący 8 kg pozwala na zamontowanie profesjonalnych aparatów z obiektywami.
- Typ głowicy: kulowa
- Wysokość [cm]: 9
- Udźwig [kg]: 4
Niezwykle prosta w obsłudze głowica kulowa charakteryzująca się wyjątkowo kompaktowymi rozmiarami. Ergonomiczna konstrukcja sprawia, że jej obsługa jest intuicyjna i bardzo płynna. Odpowiednio zaprojektowana blokada kuli pozwala na łatwe ustawianie położenia zamontowanego aparatu. W zestawie znajduje się szybkozłączka Q2/RC2 (200LT-PL). Jej blokada gwarantuje bezpieczeństwo sprzętu.
- Typ głowicy: kulowa
- Udźwig [kg]: 35
Seria GX to zaawansowane głowice, które oferują wysoką funkcjonalność i precyzyjną kontrolę ruchu aparatu. Dzięki niej z łatwością ustawisz aparat pod odpowiednim kątem. Niskoprofilowana konstrukcja gwarantuje doskonałą stabilność, wytrzymałość i komfort pracy.
- Typ głowicy: kulowa
- Udźwig [kg]: 20
Głowica Benro VX-20 zapewnia niezwykle płynną, precyzyjną i komfortową pracę. Została stworzona z myślą o profesjonalistach, którzy stawiają użytkowanemu sprzętowi wysokie wymagania. W zestawie z szybkozłączką Benro PU50X kompatybilną z Arca Swiss.
- Typ głowicy: 2-kierunkowa
- Wysokość [cm]: 5,5
- Udźwig [kg]: 4
2-kierunkowa głowica do obserwowania dzikiej przyrody lub jej fotografowania bądź filmowania. Doskonale sprawdzi się zarówno z lunetami, jak i z aparatami z teleobiektywami (do 200 mm). Maksymalny udźwig do 4 kg i waga tylko 600 g zapewnia jej świetną wydajność.
- Typ głowicy: 2-kierunkowa
- Wysokość [cm]: 115
- Udźwig [kg]: 15
Głowica z podwójnym systemem panoramowania, która doskonale sprawdzi się podczas obserwowania czy rejestrowania ptaków. Oferuje maks. udźwig 15 kg i jest kompatybilna z systemem Arca Swiss.
- Typ głowicy: z przekładniami zębatymi
- Wysokość [cm]: 13
- Udźwig [kg]: 5
Wyjątkowo precyzyjna głowica wyposażona w przekładnie zębate służące do dokładnego ustawienia kadru. Przeznaczona zarówno do aparatów małoobrazkowych jak i średniego formatu. Maksymalne obciążenie wynosi 5 kg.
- Typ głowicy: 3-kierunkowa
- Wysokość [cm]: 12
- Udźwig [kg]: 4
Manfrotto 804-3W to 3-kierunkowa głowica wyposażona w innowacyjny system zsuwanych dźwigni z gumowymi uchwytami, co czyni ją wyjątkowo kompaktową i łatwą w transporcie. Posiada sprężynę balansującą przydatną przy cięższych i niestandardowych konstrukcjach. Maksymalny udźwig wynosi 4 kg.
Najczęściej kupowane
Porady
Jak wybrać dobry statyw fotograficzny?
Ile kosztuje dobry statyw, jakie powinien mieć nogi, udźwig i głowicę? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika!
Czym statyw fotograficzny różni się od statywu filmowego?
Jaki rodzaj statywu warto kupić w Twoim przypadku? Przeczytaj, jeśli oprócz zdjęć, chcesz nagrywać także video.
Jaką głowicę wybrać do statywu i dlaczego?
Poznaj, jakie są rodzaje głowic statywowych i dowiedz się, która będzie odpowiednia do uprawianej przez Ciebie dziedziny fotografii.
W sklepie fotograficznym Cyfrowe.pl oferujemy Państwu wiele rodzajów głowic do statywów, które sprawdzą się zarówno wśród amatorów jak i w rękach profesjonalnych fotografów. Są to głowice renomowanych marek, zajmujących się również produkcją statywów i monopodów, np. znanej wszystkim włoskiej marki statywów Manfrotto lub innych, takich jak Velbon, Benro, 3LT czy Genesis Gear oraz wiele innych, w różnych przedziałach cenowych. Nasi klienci mają do wyboru monopody i statywy w zestawie z głowicami lub osobno. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo również promocje na głowice video do statywów i monopodów.
Przed zakupem głowicy do statywu fotograficznego warto wiedzieć, że wyróżniamy ich kilka typów w zależności od ich mechaniki pracy oraz zastosowania. W naszej ofercie dostępnych jest minimum 7 rodzajów głowic foto i wideo, a oto ich krótka charakterystyka. Warto również zwrócić uwagę, jakie jest maksymalnie obciążenie głowicy (udźwig) i dopasować jej możliwości do wagi swojego aparatu lub kamery. Istotne jest również mocowanie i wyposażenie w gwinty, np. ¼ cala oraz standard szybkozłączki.
Głowica kulowa polecana jest do fotografii sportowej, reportażu i innych dynamicznych sytuacji, gdyż pozwala szybko manewrować aparatem w dowolnym kierunku. Jej dodatkowym atutem jest niewielki rozmiar i waga oraz to, że można ją zamontować do dowolnego statywu. Głowica kulowa jest nadzwyczaj wszechstronna i wielofunkcyjna, jednak wymaga zdobycia pewnej wprawy i precyzji, ponieważ posiada tylko jeden mechanizm blokujący.
Głowice video do kamer spełniają większe wymagania niż głowice do aparatów. Ich ruch musi być płynny i stabilny a przy tym precyzyjny, żeby nagranie video wyglądało profesjonalnie. Głowice olejowe posiadają także dłuższą rączkę dla wygodnego manewrowania kamerą oraz często wyposażone są w szersza podstawę do stabilnego montażu kamery. Statyw z głowicą olejową można kupić w zestawie lub osobno. Wśród głowic video znajdziemy również najlepsze głowice do monopodu.
Takiego rodzaju głowice do statywu idealnie sprawdzą się w fotografii architektury, wnętrz oraz krajobrazu, czyli wszędzie tam, gdzie zdarza nam się wykonywać zdjęcia panoramiczne i zależy nam na perfekcyjnej geometrii i naturalnych kadrach bez zniekształceń. Kupując głowicę panoramiczną warto zwrócić uwagę, czy umożliwia ona wykonywanie wyłącznie kadrów poziomych, czy również pionowych i panoram sferycznych. Przewagą głowicy panoramicznej nad głowicą 2D lub 3D jest to, że oferuje obrót 360 stopni i porusza się dokładnie nad tzw. punktem węzłowym, co gwarantuje doskonale dopasowane zdjęcia składowe, gotowe do złożenia perfekcyjnej panoramy. Używanie statywu ze zwykłą głowicą może powodować problemy z perspektywą i zachowaniem proporcji poszczególnych elementów na zdjęciu. Głowica panoramiczna może być stosowana z bardzo ciężkimi aparatami i obiektywami.
Nazywana inaczej głowicą kardanową służy do robienia zdjęć ciężkimi i długimi teleobiektywami. Od innych głowic statywowych różni się tym, że mocuje się do niej nie aparat, lecz obiektyw, gdyż to właśnie przez niego przebiega w tym przypadku środek ciężkości całego zestawu. Płynna praca z teleobiektywem byłaby niemożliwa z głowicą kulową i 3-kierunkową. Statyw z głowica gimbalowa pozwala ruszać aparatem w płaszczyźnie pionowej i poziomej, przy jednoczesnym zachowaniu prostego horyzontu i stabilności. Głowica do teleobiektywu jest dość drogim rozwiązaniem. Sprawdzi się w fotografii przyrody i fotografii spotterskiej.
Głowica dwukierunkowa nazywa także głowicą 2D to najprostsza, najbardziej znana konstrukcja wśród głowic statywowych. W sklepach fotograficznych dostępna najczęściej w zestawie ze statywem. Pozwala na proste sterowanie aparatem w orientacji poziomej i pionowej. Sprawdzi się nie tylko podczas robienia zdjęć, ale również podczas obserwacji za pomocą lunety. Doskonała do lekkich, amatorskich statywów Cullman, elastycznych statywów Joby, a także zaawansowanych modeli statywów Velbon czy Benro.
Jak sama nazwa wskazuje, głowica trzykierunkowa pozwala na ruchy aparatem w trzech płaszczyznach: w pionie, poziomie i przechyleniu. Głowice 3D polecane są zwłaszcza w sytuacjach, które wymagają precyzyjnego komponowania obrazu. Każda z osi posiada swoją własną, osobną blokadę, dzięki czemu możliwe jest bardzo dokładne wprowadzanie ustawień. Głowica trzykierunkowa jest niezbędna w fotografii architektury, martwej natury i makrofotografii. Specyficzną odmianą tego urządzenia jest głowica 3D z przekładniami zębatymi, która jest jeszcze bardziej precyzyjna i sprawdzi się w pracy z ciężkim aparatem i obiektywem. Największy wybór głowic 3D znajdziemy w Manfrotto.
Jaka głowica do statywu jest najlepsza?
Przed zakupem głowicy do statywu fotograficznego warto wiedzieć, że wyróżniamy ich kilka typów w zależności od ich mechaniki pracy oraz zastosowania. W naszej ofercie dostępnych jest minimum 7 rodzajów głowic foto i wideo, a oto ich krótka charakterystyka. Warto również zwrócić uwagę, jakie jest maksymalnie obciążenie głowicy (udźwig) i dopasować jej możliwości do wagi swojego aparatu lub kamery. Istotne jest również mocowanie i wyposażenie w gwinty, np. ¼ cala oraz standard szybkozłączki.
Głowica kulowa do statywu Manfrotto, Velbon, Benro itp.
Głowica kulowa polecana jest do fotografii sportowej, reportażu i innych dynamicznych sytuacji, gdyż pozwala szybko manewrować aparatem w dowolnym kierunku. Jej dodatkowym atutem jest niewielki rozmiar i waga oraz to, że można ją zamontować do dowolnego statywu. Głowica kulowa jest nadzwyczaj wszechstronna i wielofunkcyjna, jednak wymaga zdobycia pewnej wprawy i precyzji, ponieważ posiada tylko jeden mechanizm blokujący.
Głowica olejowa do kamery / głowica video
Głowice video do kamer spełniają większe wymagania niż głowice do aparatów. Ich ruch musi być płynny i stabilny a przy tym precyzyjny, żeby nagranie video wyglądało profesjonalnie. Głowice olejowe posiadają także dłuższą rączkę dla wygodnego manewrowania kamerą oraz często wyposażone są w szersza podstawę do stabilnego montażu kamery. Statyw z głowicą olejową można kupić w zestawie lub osobno. Wśród głowic video znajdziemy również najlepsze głowice do monopodu.
Jak działa głowica panoramiczna
Takiego rodzaju głowice do statywu idealnie sprawdzą się w fotografii architektury, wnętrz oraz krajobrazu, czyli wszędzie tam, gdzie zdarza nam się wykonywać zdjęcia panoramiczne i zależy nam na perfekcyjnej geometrii i naturalnych kadrach bez zniekształceń. Kupując głowicę panoramiczną warto zwrócić uwagę, czy umożliwia ona wykonywanie wyłącznie kadrów poziomych, czy również pionowych i panoram sferycznych. Przewagą głowicy panoramicznej nad głowicą 2D lub 3D jest to, że oferuje obrót 360 stopni i porusza się dokładnie nad tzw. punktem węzłowym, co gwarantuje doskonale dopasowane zdjęcia składowe, gotowe do złożenia perfekcyjnej panoramy. Używanie statywu ze zwykłą głowicą może powodować problemy z perspektywą i zachowaniem proporcji poszczególnych elementów na zdjęciu. Głowica panoramiczna może być stosowana z bardzo ciężkimi aparatami i obiektywami.
Głowica gimbalowa do teleobiektywu
Nazywana inaczej głowicą kardanową służy do robienia zdjęć ciężkimi i długimi teleobiektywami. Od innych głowic statywowych różni się tym, że mocuje się do niej nie aparat, lecz obiektyw, gdyż to właśnie przez niego przebiega w tym przypadku środek ciężkości całego zestawu. Płynna praca z teleobiektywem byłaby niemożliwa z głowicą kulową i 3-kierunkową. Statyw z głowica gimbalowa pozwala ruszać aparatem w płaszczyźnie pionowej i poziomej, przy jednoczesnym zachowaniu prostego horyzontu i stabilności. Głowica do teleobiektywu jest dość drogim rozwiązaniem. Sprawdzi się w fotografii przyrody i fotografii spotterskiej.
Tania głowica fotograficzna 2-kierunkowa, 2D
Głowica dwukierunkowa nazywa także głowicą 2D to najprostsza, najbardziej znana konstrukcja wśród głowic statywowych. W sklepach fotograficznych dostępna najczęściej w zestawie ze statywem. Pozwala na proste sterowanie aparatem w orientacji poziomej i pionowej. Sprawdzi się nie tylko podczas robienia zdjęć, ale również podczas obserwacji za pomocą lunety. Doskonała do lekkich, amatorskich statywów Cullman, elastycznych statywów Joby, a także zaawansowanych modeli statywów Velbon czy Benro.
Głowica 3-kierunkowa, 3D
Jak sama nazwa wskazuje, głowica trzykierunkowa pozwala na ruchy aparatem w trzech płaszczyznach: w pionie, poziomie i przechyleniu. Głowice 3D polecane są zwłaszcza w sytuacjach, które wymagają precyzyjnego komponowania obrazu. Każda z osi posiada swoją własną, osobną blokadę, dzięki czemu możliwe jest bardzo dokładne wprowadzanie ustawień. Głowica trzykierunkowa jest niezbędna w fotografii architektury, martwej natury i makrofotografii. Specyficzną odmianą tego urządzenia jest głowica 3D z przekładniami zębatymi, która jest jeszcze bardziej precyzyjna i sprawdzi się w pracy z ciężkim aparatem i obiektywem. Największy wybór głowic 3D znajdziemy w Manfrotto.