Liczba produktów: 52
Sortowanie:
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Zapasowa śruba z gwintem 1/4 cala dedykowana do płytek Manfrotto 410 oraz 501. Umożliwia zamocowanie kamer lub aparatów z gwintem 1/4 cala.
9/10 (2 opinie) Czytaj opinie
Śruba umożliwiająca połączenie 2 elementów o gwintach żeńskich. Standardowy gwint 1/4 cala pasuje do większości aparatów i kamer. Wysoka jakość i precyzyjne odlanie gwarantują długotrwałe użytkowanie. Przykręcanie i odkręcanie ułatwiają wyżłobienia pierścienia.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Śruba z gwintem 1/4 cala, pasująca do większości dostępnych szybkozłączek. Uchwyt pozwala na ręczne wkręcenie jej w gwint statywowy aparatu, bez konieczności używania dodatkowych narzędzi.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Zapasowa śruba z gwintem 3/8 cala dedykowana do płytek Manfrotto 410 oraz 501. Umożliwia zamocowanie kamer lub aparatów z gwintem 3/8 cala.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Manfrotto ML037 to śruba służąca do mocowania aparatu do klamry Super Clamp 035. Śruba została wyposażona w gwinty 3/8 cala i 1/4cala. Wykonana jest z mosiądzu.
10/10 (2 opinie) Czytaj opinie
Adapter na śrubę statywową umożliwiający przykręcenie aparatów z gwintem 3/8 cala na śrubie statywowej 1/4 cala. Tak więc wewnątrz adaptera znajduje się gwint 1/4 cala a po zewnętrznej, wystającej stronie gwint 3/8 cala.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Płytka (adapter) pozwalająca na zamocowanie urządzenia z gwintem 5/8 na głowicy lub statywie z mocowaniem 3/8 cala
9.7/10 (3 opinie) Czytaj opinie
Manfrotto ML148KN to adapter z gwintem 1/4 cala na 3/8 cala. Rozwiązanie umożliwia zastosowanie głowic z gwintem 3/8 cala do statywów wykorzystujących gwint 1/4 cala.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Dzięki temu uniwersalnemu adapterowi głowic możesz wykorzystać statyw Peak Design Travel Tripod z dowolną standardową głowicą innych producentów. To pozwoli Ci na poszerzenie funkcjonalności statywu Travel Tripod i wykorzystać go podczas realizacji różnorodnych zadań. Przykładowo możesz zamontować głowicę panoramiczną bądź filmową. 
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Śruba fotograficzna FreePower VA-FP-FK01 z szeroką podstawą znajdzie swoje zastosowanie w fotografii i przy montażu akcesoriów wideo. Wyposażona w gwint 1/4 cala.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Śruba umożliwiająca połączenie 2 elementów o gwintach żeńskich. Gwint 3/8 cala najczęściej stosowany jest w głowicach fotograficznych. Doskonale sprawdzi się przy łączeniu wszelkich akcesoriów fotograficznych jak giętkie ramiona, głowice czy inne elementy. Środkowa część śruby pozwala na dokręcenie za pomocą klucza 13 mm.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Śruba umożliwiająca połączenie 2 elementów o gwintach żeńskich. Standardowy gwint 1/4 cala pasuje do większości aparatów i kamer. Gwint 3/8 cala najczęściej stosowany jest w głowicach fotograficznych.
10/10 (2 opinie) Czytaj opinie
Śruba umożliwiająca połączenie 2 elementów o gwintach żeńskich. Standardowy gwint 1/4 cala pasuje do większości aparatów i kamer.
10/10 (1 opinia) Czytaj opinie
Adapter umożliwiający redukcję gwintu z 1/4 cala 3/8 cala. Górny gwint, męski posiada średnicę 1/4 cala natomiast dolny żeński 3/8 cala. Dodatkowo redukcja wyposażona jest w trzpień 5/8 cala umożliwiając tym samym mocowanie lamp z trzpieniem 3/8 cala na statywach z gwintem 3/8 cala.
10/10 (1 opinia) Czytaj opinie
Adapter pozwalający zamontować urządzenie z gwintem 3/8 cala do statywu posiadającego mocowanie 1/4 cala.
10/10 (1 opinia) Czytaj opinie
Manfrotto ML014-38 to adapter z gniazdem 5/8 cala i śrubą z gwintem 3/8 cala. Łącznik został wykonany z aluminium.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Manfrotto ML036-14 to łącznik do klamr 035 z gwintem 1/4 cala. Pozwala na mocowanie klamry Super Clamp z jednej i aparatu, kamery lub głowicy z drugiej strony. Łącznik został wykonany z mosiądzu.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Uniwersalna śruba fotograficzna z gwintem 1/4 cala. Pozwoli na zastąpienie zgubionej śruby szybkozłączki statywowej lub wymianę tej bez uchwytu. Solidne odkręcenie lub przykręcenie śruby możliwe jest za pomocą monety.
6/10 (2 opinie) Czytaj opinie
Śruba umożliwiająca połączenie 2 elementów o gwintach żeńskich. Gwint 1/4 cala będzie pasował do większości aparatów oraz kamer fotograficznych. Gwint 3/8 cala najczęściej stosowany jest w głowicach fotograficznych. Śruba pozwoli na połączenie szerokiej gamy akcesoriów takich jak uchwyty, statywy, giętkie ramiona itp.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Wykonany ze stopu aluminium adapter pozwalający na redukcję z 3/8 cala na 5/8 cala.

Porady

Jak wybrać dobry statyw fotograficzny?

Ile kosztuje dobry statyw, jakie powinien mieć nogi, udźwig i głowicę? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika!

Czym statyw fotograficzny różni się od statywu filmowego?

Jaki rodzaj statywu warto kupić w Twoim przypadku? Przeczytaj, jeśli oprócz zdjęć, chcesz nagrywać także video.

Jaką głowicę wybrać do statywu i dlaczego?

Poznaj, jakie są rodzaje głowic statywowych i dowiedz się, która będzie odpowiednia do uprawianej przez Ciebie dziedziny fotografii.

Czasami mając do dyspozycji statyw, głowicę lub akcesoria montażowe różnych producentów lub zgodnych z różnymi standardami pojawia się problem połączenia tego wszystkiego razem i wykorzystania w trakcie sesji. Zawsze gdy potrzebne są niestandardowe rozwiązania z pomocą przychodzą łączniki statywowe. Dzięki nim możliwe jest także wykorzystywanie starszych rozwiązań z nowymi sprzętami czy akcesoriami.

Łączniki statywowe - co to jest?


Łączniki statywowe to drobne akcesoria fotograficzne, które umożliwiają łączenie różnych gwintów i mocowań zgodnych z odmiennymi standardami. Przykładowo taka przejściówka pozwala na podłączenie głowicy z mocowaniem 3/8’’ ze statywem z gwintem 1/4’’. Dzięki nim jest także możliwe bezpośrednie mocowanie aparatów do różnorodnych akcesoriów, takich jak np. mocowania Super Clamp.

Kiedy przydają się łączniki statywowe?


Łączniki statywowe przydają się zawsze wtedy, gdy konieczne jest połączenie bezpośrednio niepasujących do siebie sprzętów i akcesoriów. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy zechcesz wykorzystać jakiś starszy typ ciekawych akcesoriów fotograficznych, zajdzie potrzeba stworzenia nietypowej konfiguracji mocowań lub przydarzy Ci się pracować ze sprzętem innych fotografów i fotografek. W takiej sytuacji można swobodnie łączyć różne elementy, zapewniając sobie elastyczne rozwiązania.

Łączniki statywowe z trzpieniem


Dzięki zastosowaniu łączników statywowych z trzpieniami możliwe jest także swobodne konfigurowanie tradycyjnych statywów oświetleniowych. Można także stosować akcesoria wstępnie zaprojektowane dla innych sprzętów. Co więcej łączniki statywowe i śruby pozwalają na odwrotne mocowanie akcesoriów, co dodatkowo poszerza możliwości konfigurowania np. oświetlenia.

Jak zastosować łączniki statywowe?


Działanie łączników statywowych jest niezwykle proste. Są to najczęściej śruby, które przykręca się do gwintu w danym sprzęcie lub nakłada się na pasującą śrubę. Następnie po drugiej stronie łącznika statywowego przykręca się kompatybilny sprzęt. Przykładowo do głowicy z gwintem 1/4’’ przykręca się łącznik statywowy, a następnie całość przykręca się do statywu ze śrubą 3/8’’.

Łączniki statywowe ze śrubami motylkowymi


Niektóre łączniki statywowe mają bardziej złożoną budowę, która umożliwia jeszcze inne nietypowe konfiguracje sprzętu i akcesorium. Aby zagwarantować pewne i bezpieczne mocowanie takie łączniki posiadają śruby motylkowe. Takie nakładki ułatwiają mocne dokręcenie śruby, tak aby zapewniła stabilne połączenie pomiędzy różnymi akcesoriami.

Nietypowe łączniki statywowe


Najbardziej powszechnie stosowanymi łącznikami statywowymi są te, które mają charakter przejściówek i adapterów. Te niepozorne akcesoria mają także wiele innych zastosowań. Przykładowo wśród nich można znaleźć takie, które umożliwiają przymocowanie do aparatu poprzez gwint statywowy dodatkowego punktu zaczepu np. dla paska. Wśród łączników statywowych można znaleźć także mocowania na głowicę, które pozwala pominąć instalowanie kolumny centralnej.