Tax Free

Zwrot TAX FREE dla podróżnych / turystów

(czyli zwrot do 23% od wartości zakupionych w Cyfrowe.pl towarów)

English version  |  Russian version

Kto może otrzymać  zwrot VAT

 1. Turysta mający stałe miejsca zamieszkania poza  terytorium Unii Europejskiej ma prawo do otrzymania  zwrotu podatku VAT
  od zakupionego towaru.
 2. Minimalna kwota wartości zakupów wraz z podatkiem VAT uprawniająca do otrzymania zwrotu podatku  wynosi  200,00 pln.
 3. Aby otrzymać zwrot podatku VAT towar musi zostać wywieziony poza obszar Unii Europejskiej w stanie nienaruszonym,
  w bagażu osobistym i fakt ten musi zostać potwierdzony przez celnika.
 4. Wywóz zakupionego towaru poza terytorium Unii Europejskiej musi nastąpić najpóźniej w ostatnim dniu trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym towar był zakupiony.

Zakupy w sklepie stacjonarnym

 1. Gdy robisz zakupy w sklepie poproś sprzedawcę o wystawienie formularza zwrotu podatku Tax Free For Travellers / Tourists
  (Tax Free).
 2. Okaż sprzedawcy paszport i dokument tożsamości (jeśli posiadasz) potwierdzający stałe miejsce zamieszkania poza terytorium  Unii Europejskiej.
 3. Zadeklaruj formę zwrotu podatku: gotówka lub przelew.
 4. Jeśli chcesz otrzymać zwrot podatku przelewem podaj sprzedawcy pełne dane banku nazwa, adres, numer IBAN rachunku bankowego wraz z numerem SWIFT.

Złożenie zamówienia  przez sklep internetowy i odbiór w naszym sklepie stacjonarnym.

 1. Przy zamawianiu przez sklep www.cyfrowe.pl, napisz w polu ‘Uwagi’ prośbę o wystawienie dokumentu Tax Free.
 2. Gdy odbierasz zakupiony towar w sklepie okaż sprzedawcy dokument tożsamości , sprzedawca potwierdzi zgodność danych. Jeśli chcesz otrzymać zwrot podatku przelewem podaj sprzedawcy pełne dane banku nazwa, adres, numer IBAN rachunku bankowego wraz z numerem SWIFT.
 3. Nie ma możliwości wysłania zamówionego towaru poza granicę Polski wraz z formularzem Tax Free. Gdy chcesz zamówić towar przez internet i odebrać towar w innym miejscu niż adres naszego sklepu, skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów dot. daty i miejsca odbioru zamówienia.

Urząd Celny

 1. Gdy opuszczasz teren  Unii Europejskiej okaż celnikowi zakupiony towar w stanie nienaruszonym wraz z formularzem Tax Free
  z załączonym paragonem oraz Twój dokument tożsamości.
 2. BRAK PIECZĘCI CELNIKA NA FORMULARZU  Tax Free For Tourists  OZNACZA BRAK MOŻLIWOŚCI OTRZYMANIA ZWROTU PODATKU.

Zwrot podatku VAT

 1. Jeśli chcesz odebrać  zwrot w gotówce zgłoś  się do jednego z naszych sklepów na terenie Polski.
 2. Przekaż  sprzedawcy  zatwierdzony przez celnika dokument Tax Free For Tourists   wraz z przypiętym do niego oryginalnym paragonem. Okaż sprzedawcy  dokument tożsamości (paszport) w celu potwierdzenia zgodność danych z dokumentu z danymi zawartymi w formularzu Tax Free For Tourists.
 3. Jeśli zadeklarowałeś zwrot podatku na rachunek bankowy możesz także przesłać  dokument Tax Free For Tourists wraz z przypiętym do niego paragonem na adres:  Cyfrowe.pl Sp. z o.o.  80-121 Gdańsk, Łostowicka 25A, Polska.
 4. Zwrot na rachunek bankowy zostanie wykonany w ciągu 7 dni roboczych  od daty otrzymania przez Cyfrowe.pl Sp. z o.o.  dokumentu Tax Free For Tourists.
 5. Zwrot podatku VAT jest dokonywany w złotych polskich. W przypadku zwrotu na konto bankowe, Cyfrowe.pl Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za ewentualne dodatkowe opłaty za odebranie przelewu zagranicznego pobierane przez bank odbiorcy przelewu/klienta.
 6.  O zwrot podatku możesz ubiegać się w ciągu 10 miesięcy od daty zakupu towaru.
 7. Podstawowa stawka VAT w Polsce to 23%. Sprzedawca pobiera 3 % prowizji od wartości zwracanego podatku VAT.
 8. Sprzedaż Tax Free jest rejestrowana w systemie Urzędu Celnego  www.granica.gov.pl/TaxFree, w związku z tym dane zadeklarowane  w dokumencie Tax Free podlegają weryfikacji na granicy.

Zasady zwrotu VAT podróżnym w Polsce reguluje ustawa z 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług – Dział XII, rozdział 6, art. 126-130 (Dz. U. nr 54 poz. 535 z późn.  Zm).