Cyfrowe.pl

Zainspiruj się z Canon

Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy w jednym miejscu serię inspirujących nagrań, które pozwolą Ci odkryć na nowo fotografię oraz filmowanie!

Canon EOS R5 w fotografii sportów ekstremalnych - Marcin Kin

Rajdy dostarczają mu adrenaliny, a górskie wyprawy pozwalają przypomnieć o swoich korzeniach. Marcin Kin - Ambasador Canon - to pochodzący z Zakopanego fotograf akcji i sportów ekstremalnych. Dorastając w monumentalnej scenerii Doliny Kościeliskiej (Tatry Zachodnie), od najmłodszych lat żył i oddychał naturą, przygodą i akcją, która była dla niego drugim nieodłącznym żywiołem górskiego krajobrazu.

Podczas tygodniowych testów nowego EOS R5 z obiektywem RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM, Marcin sprawdził sprzęt w typowych dla siebie warunkach. Szybkość zdjęć seryjnych (do 20 kl./s), stabilizacja matrycy i obiektywów RF (łącznie nawet do 8 stopni) czy śledzenie oka i twarzy w trybie Servo - to tylko niektóre z funkcji wykorzystanych przez Marcina podczas off-roadowej sesji z zawodnikami enduro.

Canon EOS R6 in family photography - Ewa Przedpełska

Ewa Przedpełska zawodowo zajmuje się fotografią rodzinną i portretową. Podczas dwóch sesji przetestowała nowego bezlusterkowca EOS R6 i obiektyw RF 85mm F2 MACRO IS STM w naturalnych warunkach - fotografując rodzinę w ich domu oraz podczas sesji portretowej w swoim studio.

Szybki AF i precyzyjne śledzenie oka i twarzy pozwoliły jej uchwycić każdy ruch i emocje szybko poruszających się dzieciaków, a śledzenie oka u zwierząt sprawdziła na Rufusie - spanielu obecnym podczas sesji. Elektroniczny wizjer spisał się świetnie, zwłaszcza podczas zmiennych warunków oświetleniowych, dając błyskawiczną weryfikację ekspozycji na wizjerze. Również możliwość fotografowania na wysokim ISO, w połączeniu z jasnym RF 85mm F2 MACRO IS STM, pozwoliło jej wykonać ostre, nieporuszone ujęcia nawet w ciemnych pomieszczeniach, bez utraty jakości.

Canon EOS R5 w fotografii modowej - Maria Eriksson

Maria Eriksson na co dzień tworzy sesje dla znanych marek modowych i niezależnych projektantów. Sama przyznaje, że każda z jej sesji musi mieć w sobie coś autentycznego, niepowtarzalnego. Tych elementów zwykle doszukuje się w lokalizacji lub kontakcie z modelką.

Maria podkreśla, że sprzęt jest dla niej przedłużeniem języka fotografa. Po tygodniu testowania najnowszego EOS R5 z obiektywami RF 24-70mm F2.8L IS USM i RF 70-200mm F2.8L IS USM, zabrała zestaw na prawdziwą sesję studyjną. Szybkość zdjęć seryjnych, celność autofokusa, śledzenie oka i twarzy, a także użyteczność odchylanego ekranu - to cechy sprzętu, które zrobiły na niej największe wrażenie. Zobaczcie jej pierwsze wrażenia.

Canon EOS R6 w fotografii ślubnej - Matka Studio

Matka Studio to warszawski kolektyw fotografów ślubnych tworzony przez Sebastiana Małachowskiego i Krzysztofa Tkacza. Po premierze nowego bezlusterkowca EOS R6, Sebastian i Krzysztof przetestowali nowy sprzęt podczas sesji poślubnej, głównie pod kątem kluczowych funkcji aparatu: nowego Dual PIXEL AF II ze śledzeniem oka, szybkiego trybu zdjęć seryjnych RAW i 5-osiowej stabilizacji matrycy.

Podczas sesji Sebastian i Krzysztof przetestowali również RF 85 mm F2 MACRO IS STM - najnowszy, budżetowy obiektyw portretowy z funkcją makro.

SZKOLENIA ONLINE I STREAMING OKIEM EKSPERTA!

Okiem Eksperta | Wojciech Herra

Wojciech Herra to szkoleniowiec, trener i twórca podcastów o tematyce rozwoju osobistego i biznesowego. Od ponad 15 lat doradza firmom, jak skuteczniej prowadzić działania sprzedażowe oparte na wartościach. Jest jednym z najbardziej aktywnych propagatorów pojęcia "Edutainment" w Polsce - metodologii prowadzenia szkoleń i warsztatów, której celem jest zwiększenie zaangażowania uczestników poprzez duży ładunek merytoryczny oraz wywoływanie silnych, pozytywnych emocji.

Wprowadzone w ostatnim czasie ograniczenia związane z prowadzeniem eventów Live, zmusiły go jednak do przeniesienia działań niemal w całości do online. Do realizacji tych zadań potrzebuje odpowiedniego sprzętu wideo, który z jednej strony będzie łatwy i intuicyjny w obsłudze (plug and play), a z drugiej - będzie dawał profesjonalnej jakości obraz, charakterystyczny dla tego typu produkcji. Dowiedz się, jakiego sprzętu używa Wojtek i jak udaje mu się łączyć pracę zawodową z pasją do tworzenia angażującego contentu w sieci.

OKIEM EKSPERTA, CZYLI ZAWODOWCY W INSPIRUJĄCYM CYKLU NAGRAŃ
ZOBACZ JAK PASJA PRZENIKA SIĘ Z PRACĄ ZAWODOWĄ
ZOBACZ I ZAINSPIRUJ SIĘ

POZNAJ OPINIE EKSPERTÓW O SPRZĘCIE CANON

Canon EOS R6 - TEST I RECENZJA | Pierwsze wrażenia

W tym odcinku FotoBlysk.com sprawdził w praktyce nowy aparat - Canon EOS R6.

CZĘŚCI FILMU:

 • unboxing EOS R6 i pierwsze wrażenia,
 • test funkcji filmowych w dynamicznych scenach na boisku,
 • test AF w dynamicznych scenach,
 • test trybu seryjnego połączonego z śledzącym AF,
 • zestawienie obrazu RP, R oraz R6,
 • test filmu i zdjęć na wysokich czułościach ISO,
 • podsumowanie, moje wrażenia.

35mm Vs 85mm Vs 24-105mm

Zobacz porównanie obiektywów wykonane przez FotoBlysk.com, o którym autor sam pisze:

W tym filmie pokazuję praktyczne zastosowanie ogniskowych 35mm oraz 85mm na moich sesjach zdjęciowych. Dodatkowo, trochę czasu poświęcam obiektywowi 24-105mm, który pomaga w określeniu naszych preferencji fotograficznych.

Canon 250D - Niedrogi aparat na początek w 2020

W tym filmie znajdziecie recenzję Canona 250D, a więc taniego aparatu dla początkujących oraz dowiecie się czy jest to dobry aparat do vlogowania, do fotografii i czy da się nim nagrać film?

JAK ZACZĄĆ NAGRYWAĆ FILMY NA YouTube w domu? | Canon G7X Mark III & M6 Mark II

Z filmu dowiesz się:
na co zwrócić uwagę podczas nagrywania filmów na YouTube,
jak przygotować przestrzeń do tworzenia filmów,
jak ustawić sprzęt do filmowania,
jak sprawdził się sprzęt, który został używany w tym odcinku.

CANON EOS R6 OKIEM RECENZENTÓW

QUO VADIS CANON. Subiektywna recenzja EOSa R6

Poznaj opinię na temat Canona EOS R6, którą Adam Trzcionka wyraził na swoim blogu.

Przeczytaj!

Zabrałam Canona R6 na reportaż ślubny
 

Jak sprawdził się Canon R6 podczas ślubu dowiesz się z tekstu Magdaleny Mizery-Niemiec!

Przeczytaj!

ZAMÓW JUŻ TERAZ APARAT CANON EOS R5 LUB R6 I TWÓRZ INSPIRUJĄCE KADRY!

EOS R5 body
 

18499
19129

Kup teraz

EOS R6 body
 

 • Przystąp do programu Canon Professional Services i korzystaj z priorytetowego wsparcia! Szczegóły
 • Najszybszy autofokus na świecie - nastawianie ostrości w zaledwie 0,05
 • EV od -6.5 do 20

   
11899
12810

Kup teraz

EOS R6 + ob. 24-105 mm F4-7.1 IS STM

 • Przystąp do programu Canon Professional Services i korzystaj z priorytetowego wsparcia! Szczegóły
 • Najszybszy autofokus na świecie - nastawianie ostrości w zaledwie 0,05
 • Czułość autofocusa sięgająca -6,5 EV5.

   
13299

Kup teraz

Nasze autoryzacje: