Historia

Epoka przemian. Świat analogowy staje się CYFROWY

Historia Cyfrowe.pl zaczęła się w 2003 roku. Ponad 20 lat w Internecie jest jak wieczność. Internetowe sklepy wyrastają jak grzyby po deszczu, a większość z nich znika w otchłani Internetu szybciej, niż się pojawiła. My przetrwaliśmy wszystkie chwilowe trendy, mody i zawirowania tylko dzięki temu, że kochamy fotografię i film

Wiesz jak zaczynaliśmy? W zakurzonym garażu sprzedawaliśmy procesory, monitory i klawiatury, a gdy nie było klientów, projektowaliśmy strony internetowe. Jednak fotografia wciągała nas coraz bardziej. Chcieliśmy żyć w pełni swoją pasją i pozbyliśmy się całego komputerowego sprzętu na rzecz aparatów. 2003 rok był dobrym momentem, żeby zacząć wcielać w życie nasze marzenia o fotografii. Był to czas, kiedy wielu Polaków wymieniało swoje stare aparaty analogowe na te z cyfrową matrycą. Nasza nazwa to hołd dla epoki przemian. Przemiany świata analogowego w cyfrowy. 

Naszym pierwszym domem była domena aparaty.jarkom.pl. Już po kilku miesiącach zmieniliśmy nazwę na Cyfrowe.pl, która przylgnęła do nas na stałe i stała się częścią naszej tożsamości. Wraz ze zmianą nazwy przestaliśmy po prostu sprzedawać aparaty. Zaczęliśmy prowadzić salon fotograficzny, w którym spotkasz dziś fachowców, dowiesz się jak i czym robić lepsze zdjęcia. Zobaczysz, że w atmosferze pełnej pasji kupuje się po prostu przyjemniej.

Nowa karta naszej historii pisze się od 2013 roku. Całkowicie zmieniliśmy wtedy nasze logo oraz identyfikację wizualną, która obecnie nie ma nic wspólnego z zakurzonym garażem, gdzie zaczynaliśmy jako Jarkom. Przez ponad dwadzieścia lat przeprowadziliśmy setki warsztatów fotograficznych i filmowych, otworzyliśmy salony w największych polskich miastach i uruchomiliśmy wypożyczalnię.

Udało nam się spełnić nasze marzenie o tym, by całe życie związać z fotografią i filmem. Teraz marzymy o tym, żeby swoją pasją zarażać kolejnych!