Liczba produktów: 0
Nie znaleziono ofert spełniających zadane kryteria.
Usuń wybór z niektórych filtrów lub wyłącz wszystkie.

Torby i pokrowce na sprzęt studyjny


Sprzęt studyjny, szczególnie ten profesjonalny, to często duża inwestycja. Kompletując zestaw do fotografii studyjnej, czy też lampy do doświetlania filmu, często zapomina się o dość ważnym dodatku jakim jest torba na lampy, statywy i pokrowce. To właśnie dzięki nim taki sprzęt będzie bezpiecznie przechowywany w razie wyjazdu w plener - bezpiecznie transportowany. Ochrona przed uszkodzeniem podczas transportu to jednak nie jedyna zaleta toreb i pokrowców studyjnych. Pomagają one również na organizację i ochronę podczas przechowywania sprzętu w domu. Lampy, statywy, modyfikatory, wyzwalacze i odbiorniki mogą być przechowywane razem, co z pewnością zapobiegnie ewentualnemu zgubieniu się któregoś elementu i oszczędzi nerwów przed planowaną sesją. Warto jest więc uwzględnić torbę studyjną w swoim budżecie i zadbać o to, aby lampy błyskowe i inne akcesoria były bezpieczne.

Na co zwracać uwagę przy zakupie torby studyjnej


Wybierając walizkę lub torbę studyjną warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wykonania i użytych materiałów. Ma to być wszak akcesorium, które ma dbać o bezpieczeństwo drogiego sprzętu, dlatego też ważne jest aby torba taka była solidna i wytrzymała. Wypełnienie specjalną, miękką pianką będzie zdecydowanym atutem. Odporność na różnego rodzaju uszkodzenia jest tylko jedną z zalet - warto również sprawdzić czy torba taka jest odporna na wilgoć, z którą możemy mieć do czynienia podczas sesji plenerowych. Jeszcze lepszym wyborem mogą okazać się torby wykonane z wodoodpornego materiału, który uchroni sprzęt w razie skrajnie ciężkich warunków pogodowych.

Renomowani producenci toreb i pokrowców studyjnych


Zdecydowanie powinniśmy unikać walizek studyjnych nieznanych firm, których jakość może okazać się sprawą dyskusyjną. Wybierając produkty renomowanych marek takich jak Manfrotto, Quadralite, Bowens, Elfo, Fomei, FreePower, Elinchrom czy GlareOne możemy mieć pewność, że będzie to produkt wysokiej jakości, który powinien wytrzymać wiele lat pracy.

Uchwyty w torbach studyjnych


Bardzo ważnym aspektem, który decyduje o wygodzie używania walizki studyjnej, jest jej uchwyt umożliwiających przenoszenie sprzętu. W przypadku małych toreb można zdecydować się na klasyczne „uszy” za które będzie można ją podnosić. Jeśli jednak sprzętu jest więcej i waży on więcej, to warto pomyśleć o walizkach, które oferują kilka sposobów transportu - takich jak na przykład dodatkowe wysuwane ramię. Przydatne mogą okazać się również zamontowane w niektórych walizkach studyjnych kółka, które umożliwiają przesuwanie i ciągnięcie torby.

Jaką torbę lub walizkę na sprzęt studyjny wybrać?


Wybierając walizkę studyjną przede wszystkim warto sprawdzić swoje potrzeby. To właśnie od ilości posiadanego sprzętu będzie zależeć między innymi rozmiar i kształt torby. Walizka nie powinna być zbyt mała, bo istnieje wtedy ryzyko, że posiadany sprzęt studyjny zwyczajnie się do niej nie zmieści. Torba studyjna nie powinna być również zbyt duża, bo lampy i inne akcesoria mogłyby się po niej przesuwać, co stwarza zagrożenie uszkodzenia lub porysowania. Jeśli w torbie zamierzamy trzymać i przewozić wyłącznie lampy błyskowe to warto zdecydować się na małą torbę, która nie zajmie zbyt wiele miejsca. Jednak jeśli decydujemy się na torbę, która ma pomieścić cały posiadany przez nas sprzęt studyjny, warto wtedy zwrócić uwagę na duże torby, które umożliwiają również transportowanie w nich statywów.

Pokrowce na statywy i tła


Jeśli nasza torba na lampy nie posiada możliwości przewożenia w niej statywu, lub potrzebujemy osobnej torby na nie - warto wtedy zdecydować się na pokrowiec na statywy. Kluczową cechą będzie ich wielkość oraz długość, którą należy dobrać w zależności od wielkości statywu studyjnego i ilości statywów, które zamierzamy transportować. W takim pokrowcu można przewozić również na przykład parasolki lub też część softboxów. Niektóre okrągłe pokrowce na statyw mogą pełnić również rolę pokrowca na tła fotograficzne - w przypadku większych teł konieczne będzie jednak wyposażenie się w dedykowany do tego pokrowiec na tło foto.

Kufry i walizki do studia


Osoby, które dużo podróżują ze sprzętem fotograficznym, powinny zastanowić się nad zakupem kufra na lampy studyjne. Zostały one zaprojektowane tak, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Kufry studyjne wykonane z twardego i odpornego na uszkodzenia materiału, oraz wypełnione specjalną pianką, którą dopasowuje się do konkretnych potrzeb, zapewniają najwyższą ochronę, a także zabezpieczają przed wstrząsami i zapewniają stabilność umieszczonego w nich sprzętu. Walizki na lampy błyskowe najczęściej posiadają również w system uszczelnień chroniący lampy przed kurzem i wilgocią. Część kufrów została wyposażona w specjalny zawór wyrównujący ciśnienie co dodatkowo chroni sprzęt przed uszkodzeniem.

Inne rodzaje pokrowców i toreb - do blend, softboxów, kabli i czasz


Na rynku istnieje również wiele innych rodzajów pokrowców, które pozwalają na bezpieczne przechowywanie różnego typu akcesoriów. Przykładem może być torba na softbox lub też pokrowiec na blendy.