Liczba produktów: 0
Nie znaleziono ofert spełniających zadane kryteria.
Usuń wybór z niektórych filtrów lub wyłącz wszystkie.
System zawieszania tła fotograficznego jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego studia fotograficznego. Dzięki niemu możliwe jest sprawne przeprowadzenie sesji portretowej czy produktowej. Jeśli zastanawiasz się na czym zawiesić tło fotograficzne to w naszej ofercie znajdziesz kilka różnych rozwiązań, które dopasujesz do swojej sytuacji. Pozwalają one na montaż tła fotograficznego zarówno w profesjonalnym atelier, jak i w domowym studiu fotograficznym. Zapewniają komfort fotografa i modeli, umożliwiając zawieszenie tła zabezpieczające przed jego gnieceniem.

Podstawowe wyposażenie studia fotograficznegoTło fotograficzne to podstawowy element każdej sesji. Odpowiednio dobrane stanowi klucz do sukcesu każdego zdjęcia portretowego czy produktowego. Aby jednak móc wygodnie z niego korzystać, konieczne jest jego odpowiednie zawieszenie. W profesjonalnych studiach fotograficznych, które często mają dużą powierzchnię niezbędne będą rozbudowane zestawy, które obejmują ścienne systemy zawieszania tła lub sufitowe pantografy. We domowym studiu fotograficznym wystarczą proste modele obejmujące wieszanie teł na statywach.

Na czym zawiesić tło fotograficzne?Proste systemy wieszania tła fotograficznego obejmują poprzeczki i dwa statywy. W sprzedaży dostępne są także pojedyncze statywy na tło fotograficzne. Dzięki nim można wygodnie wieszać tło także w plenerze. Sprzedawane są one w zestawie z wygodną torbą i klipsami, tak więc pozwalają na kompleksowe rozwiązanie problemu zawieszania tła. Rozbudowane zestawy obejmują systemy łańcuchowe do teł, które pozwalają na ich wygodną i bezpieczną zmianę.

Łańcuszkowy system zawieszania tła - na czym polega?Łańcuszkowy system zawieszania tła fotograficznego pozwala na łatwe przesuwanie rulonów. Dzięki temu w przypadku pracy z ciężkimi tłami o dużej powierzchni nie trzeba męczyć się z ich przenoszeniem. Dodatkowo takie tło może zmienić jedna osoba bez konieczności korzystania z pomocy asystentów. Montaż tła fotograficznego w systemie łańcuszkowym może nastąpić do sufitu lub do ściany. Wielokolorowe łańcuszki pozwalają na rozróżnienie poszczególnych teł.

Statyw na tło fotograficzne - alternatywa dla systemu montowania tłaStatyw na tło fotograficzne może być stosowany w domowym studiu fotograficznym, gdzie często nie ma możliwości zamontowania na stałe systemu wieszania tła. Dzięki temu w czasie gdy nie wykonuje się zdjęć pomieszczenie może pełnić tradycyjne funkcje. Statywy są też często tańszym rozwiązaniem, stąd polecane są początkującym. W sprzedaży można znaleźć statywy na tło fotograficzne renomowanych producentów, znanych z produkcji trójnogów fotograficznych, takich jak np. Manfrotto.

Montaż tła fotograficznego w studiuSystemy montowania tła składają się z wielu różnych elementów, które można łączyć w elastyczny sposób. Dzięki temu można dostosować je do każdego wnętrza studia fotograficznego. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się systemy sufitowe. Pracę z tłami ułatwiają także elektryczne systemy rozwieszania tła, którymi można sterować za pomocą pilota. Poprzeczki, ramy, uchwyty, łańcuszki to elementy, z których można zbudować własny system wieszania tła.