Liczba produktów: 0
Nie znaleziono ofert spełniających zadane kryteria.
Usuń wybór z niektórych filtrów lub wyłącz wszystkie.

Porady

Jak wybrać dobry statyw fotograficzny?

Ile kosztuje dobry statyw, jakie powinien mieć nogi, udźwig i głowicę? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika!

Czym statyw fotograficzny różni się od statywu filmowego?

Jaki rodzaj statywu warto kupić w Twoim przypadku? Przeczytaj, jeśli oprócz zdjęć, chcesz nagrywać także video.

Jaką głowicę wybrać do statywu i dlaczego?

Poznaj, jakie są rodzaje głowic statywowych i dowiedz się, która będzie odpowiednia do uprawianej przez Ciebie dziedziny fotografii.

Podczas filmowania czy realizowania transmisji konieczne może być ustabilizowanie kamery i zostawienie jej w danej pozycji przez dłuższy czas. Konieczne może być także tworzenie płynnych najazdów czy przejść. Do tego wszystkiego idealnie przyda się statyw do kamery. Skorzystaj z różnych ciekawych akcesoriów filmowych z podpórkami lub bez, a także w zestawach z głowicami olejowymi. 

Statyw do kamery - zastosowanie
Statyw video przyda się np. podczas nagrywania długotrwałych, statycznych ujęć. Dzięki zastosowaniu płynnie pracujących głowic olejowych mogą być one przerywane płynnymi i stabilnymi przejściami pomiędzy różnymi ujęciami. Możliwe jest także podążanie za akcją bez konieczności przestawiania kamery. Statyw video przyda się podczas filmowania ślubów, transmisji, vlogowania, nagrywania recenzji czy prezentacji oraz prowadzenia szkoleń online.

Statyw video z niezależnymi nogami
W sprzedaży dostępne są statywy filmowe z nogami połączonymi rozpórkami lub 3 niezależnymi nogami. Alternatywą są demontowane rozpórki, które można montować u podstawy nóg lub w ich połowie. Niezależnie pracujące nogi sprawdzą się w terenie, gdzie powierzchnia bywa nierówna. Nogi połączone rozpórką przydają się na bardziej wyrównanym gruncie - w pomieszczeniach lub na ulicach miast (asfalt, równy chodnik itp.). Połączone nogi rozkłada się dużo szybciej - zasadniczo jednym ruchem - jednakże na nierównym gruncie mogą się nie sprawdzić.

Statyw z głowicą olejową- prosty sposób na zawsze płynne ujęcia
Podczas filmowania czy realizowania konieczne może być zmienienie pozycji kamery filmowej lub aparatu. W takich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie głowicy olejowej. Pozwala ona na płynne poruszanie kamerą zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej. Możliwe jest także sprawne pochylenie kamery. Proste mechanizmy wyważania i poziomowania zapewniają zawsze precyzyjne kadrowanie obrazu filmowego. 

Poręczny statyw video dla podróżników
Niektóre trójnogi do kamer i aparatów zostały opracowane specjalnie z myślą o podróżujących filmowcach. Cechują się wykorzystaniem ultralekkich materiałów, takich jak np. włókna węglowego. Ograniczone zostały także ich rozmiary po złożeniu, co ułatwia ich transportowanie i przechowywanie. Tego typu statyw do kamery świetnie sprawdzi się podczas kręcenia vloga podróżniczego czy w małych, domowych studiach filmowych. 

Statyw filmowy Manfrotto 
Manfrotto to firma, która słynie ze świetny trójnogów i akcesoriów. Nie inaczej prezentuje się każdy ich statyw video. W ofercie Manfrotto coś dla siebie znajdzie każdy kto poszukuje statyw video do reportażu, filmowania ślubów, robienia transmisji itp. Odznaczają się zdumiewającą wytrzymałością i świetnym kompromisem pomiędzy dużym zakresem oferowanych wysokości pozycji kamery a małymi rozmiarami po złożeniu. Ciekawą propozycję stanowi także statyw z głowicą olejową Manfrotto.

Statywy filmowy Benro - dla wymagających twórców 
W ofercie znajdziesz także statyw filmowy Benro. Modele tego producenta dostosowane są do kamer i aparatów o różnych ciężarach. Dzięki maksymalnej nośności przykładowo 4 kg lub 6 kg możliwe jest zastosowanie ze trójnogiem filmowym Benro nawet profesjonalnego sprzętu do filmowania. Możesz także wybrać statyw z głowicą olejową Benro.