Liczba produktów: 0
Nie znaleziono ofert spełniających zadane kryteria.
Usuń wybór z niektórych filtrów lub wyłącz wszystkie.
W sklepie fotograficznym Cyfrowe.pl oferujemy Państwu wiele rodzajów głowic do statywów, które sprawdzą się zarówno wśród amatorów jak i w rękach profesjonalnych fotografów. Są to głowice renomowanych marek, zajmujących się również produkcją statywów i monopodów, np. znanej wszystkim włoskiej marki statywów Manfrotto lub innych, takich jak Velbon, Benro, 3LT czy Genesis Gear oraz wiele innych, w różnych przedziałach cenowych. Nasi klienci mają do wyboru monopody i statywy w zestawie z głowicami lub osobno. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo również promocje na głowice video do statywów i monopodów.

Jaka głowica do statywu jest najlepsza?


Przed zakupem głowicy do statywu fotograficznego warto wiedzieć, że wyróżniamy ich kilka typów w zależności od ich mechaniki pracy oraz zastosowania. W naszej ofercie dostępnych jest minimum 7 rodzajów głowic foto i wideo, a oto ich krótka charakterystyka. Warto również zwrócić uwagę, jakie jest maksymalnie obciążenie głowicy (udźwig) i dopasować jej możliwości do wagi swojego aparatu lub kamery. Istotne jest również mocowanie i wyposażenie w gwinty, np. ¼ cala oraz standard szybkozłączki.

Głowica kulowa do statywu Manfrotto, Velbon, Benro itp.


Głowica kulowa polecana jest do fotografii sportowej, reportażu i innych dynamicznych sytuacji, gdyż pozwala szybko manewrować aparatem w dowolnym kierunku. Jej dodatkowym atutem jest niewielki rozmiar i waga oraz to, że można ją zamontować do dowolnego statywu. Głowica kulowa jest nadzwyczaj wszechstronna i wielofunkcyjna, jednak wymaga zdobycia pewnej wprawy i precyzji, ponieważ posiada tylko jeden mechanizm blokujący.

Głowica olejowa do kamery / głowica video


Głowice video do kamer spełniają większe wymagania niż głowice do aparatów. Ich ruch musi być płynny i stabilny a przy tym precyzyjny, żeby nagranie video wyglądało profesjonalnie. Głowice olejowe posiadają także dłuższą rączkę dla wygodnego manewrowania kamerą oraz często wyposażone są w szersza podstawę do stabilnego montażu kamery. Statyw z głowicą olejową można kupić w zestawie lub osobno. Wśród głowic video znajdziemy również najlepsze głowice do monopodu.

Jak działa głowica panoramiczna


Takiego rodzaju głowice do statywu idealnie sprawdzą się w fotografii architektury, wnętrz oraz krajobrazu, czyli wszędzie tam, gdzie zdarza nam się wykonywać zdjęcia panoramiczne i zależy nam na perfekcyjnej geometrii i naturalnych kadrach bez zniekształceń. Kupując głowicę panoramiczną warto zwrócić uwagę, czy umożliwia ona wykonywanie wyłącznie kadrów poziomych, czy również pionowych i panoram sferycznych. Przewagą głowicy panoramicznej nad głowicą 2D lub 3D jest to, że oferuje obrót 360 stopni i porusza się dokładnie nad tzw. punktem węzłowym, co gwarantuje doskonale dopasowane zdjęcia składowe, gotowe do złożenia perfekcyjnej panoramy. Używanie statywu ze zwykłą głowicą może powodować problemy z perspektywą i zachowaniem proporcji poszczególnych elementów na zdjęciu. Głowica panoramiczna może być stosowana z bardzo ciężkimi aparatami i obiektywami.

Głowica gimbalowa do teleobiektywu


Nazywana inaczej głowicą kardanową służy do robienia zdjęć ciężkimi i długimi teleobiektywami. Od innych głowic statywowych różni się tym, że mocuje się do niej nie aparat, lecz obiektyw, gdyż to właśnie przez niego przebiega w tym przypadku środek ciężkości całego zestawu. Płynna praca z teleobiektywem byłaby niemożliwa z głowicą kulową i 3-kierunkową. Statyw z głowica gimbalowa pozwala ruszać aparatem w płaszczyźnie pionowej i poziomej, przy jednoczesnym zachowaniu prostego horyzontu i stabilności. Głowica do teleobiektywu jest dość drogim rozwiązaniem. Sprawdzi się w fotografii przyrody i fotografii spotterskiej.

Tania głowica fotograficzna 2-kierunkowa, 2D


Głowica dwukierunkowa nazywa także głowicą 2D to najprostsza, najbardziej znana konstrukcja wśród głowic statywowych. W sklepach fotograficznych dostępna najczęściej w zestawie ze statywem. Pozwala na proste sterowanie aparatem w orientacji poziomej i pionowej. Sprawdzi się nie tylko podczas robienia zdjęć, ale również podczas obserwacji za pomocą lunety. Doskonała do lekkich, amatorskich statywów Cullman, elastycznych statywów Joby, a także zaawansowanych modeli statywów Velbon czy Benro.

Głowica 3-kierunkowa, 3D


Jak sama nazwa wskazuje, głowica trzykierunkowa pozwala na ruchy aparatem w trzech płaszczyznach: w pionie, poziomie i przechyleniu. Głowice 3D polecane są zwłaszcza w sytuacjach, które wymagają precyzyjnego komponowania obrazu. Każda z osi posiada swoją własną, osobną blokadę, dzięki czemu możliwe jest bardzo dokładne wprowadzanie ustawień. Głowica trzykierunkowa jest niezbędna w fotografii architektury, martwej natury i makrofotografii. Specyficzną odmianą tego urządzenia jest głowica 3D z przekładniami zębatymi, która jest jeszcze bardziej precyzyjna i sprawdzi się w pracy z ciężkim aparatem i obiektywem. Największy wybór głowic 3D znajdziemy w Manfrotto.