Liczba produktów: 0
Nie znaleziono ofert spełniających zadane kryteria.
Usuń wybór z niektórych filtrów lub wyłącz wszystkie.

Porady

Jak znaleźć dobry projektor do kina domowego?

Zastanawiasz się jaki projektor kupić? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, jakie są najważniejsze parametry i jakie modele polecamy do oglądania filmów i gier video.

Projektory instalacyjne


Projektory instalacyjne powstały z myślą o najbardziej wymagających zadaniach. Wykorzystywane są w dużych aulach wykładowych, zaawansowanych salach konferencyjnych, w czasie wydarzeń kulturalnych czy w kinach oraz wszędzie tam, gdzie niezbędne są urządzenia tego typu o zwiększonej wydajności. Odznaczają się bardzo wysoką jasnością i możliwością wyświetlania ekranu o przekątnej wynoszącej np. 600 cali. Dodatkowo oferują najbardziej zaawansowane technologie, które zapewniają najwyższy poziom rozrywki czy prezentacji multimediów.

Projektory instalacyjne z wymienną optyką


Projektory instalacyjne często posiadają wymienną optykę, która pozwala na precyzyjne dostosowywanie ich do danego pomieszczenia. Dodatkowo korzystanie z wymiennego obiektywu w sprzęcie projekcyjnym pozwala na projekcję ze znacznych odległości. Połączenie tych cech pozwala na uzyskiwanie obrazu o bardzo dużej przekątnej, która jest w stanie zapewnić satysfakcję widzom w nawet bardzo dużych pomieszczeniach, zdolnych pomieścić znaczną widownię.

Zaawansowany projektor Canon


W ofercie projektorów instalacyjnych warto w szczególności zwrócić uwagę na serię Canon Xeed. Są to modele, które oferują zaawansowaną jakość obrazu i wiele rozwiązań technologicznych, które ułatwiają ich obsługę. Przykładowo oferują wydajne procesory, technologię LCOS, bardzo wysoki kontrast obrazu czy system AISYS. To także możliwość skorzystania z gamy dedykowanych obiektywów, która umożliwia skorzystanie przykładowo z technologi wyświetlania na chropowatych fakturach.

Projektory - złącza w modelach instalacyjnych


Zaawansowane projektory instalacyjne oferują wiele opcji łączenia z zewnętrznymi urządzeniami i źródłami sygnału. Wśród nich można wymienić przykładowo łączność HDBaseT, która pozwala na łączenie za pomocą tylko jednego przewodu na odległość nawet 100 metrów. Dzięki temu urządzenia do dużych sal konferencyjnych umożliwiają ich obsługę nawet z drugiego końca budynku. Dodatkowo takie urządzenia oferują łączność np. Wi-Fi, HDMI, USB itp.

Projektory laserowe - zalety


Instalacyjne projektory laserowe posiadają wiele zalet, które sprawiają, że świetnie sprawdzają się w dużych aulach, salach konferencyjnych, kinach czy w galeriach handlowych. Technologia laserowa zwiększa jasność sprzętu projekcyjnego, co pozwala na wykorzystanie go w nawet bardzo jasnych przestrzeniach (np. w sklepach). Dodatkowo projektor laserowy może mieć stosunkowo małe gabaryty, stąd sprawdzi się w niestandardowych instalacjach, przykładowo na wystawie sklepu. Poza tym zastosowanie lasera pozwala na bardziej ekonomiczną pracę.

Projektor instalacyjny - koszt eksploatacji


Ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze sprzętu projekcyjnego jest jego koszt eksploatacji. Ma to szczególne znaczenie podczas wybierania ekonomicznego projektora instalacyjnego. Producenci stosują różne rozwiązania w celu zmniejszenia kosztów użytkowania sprzętu. Przede wszystkim stosują lampy o długiej żywotności, co obniża koszty konserwowania urządzeń. Znakomitym rozwiązaniem jest projektor laserowy - zastosowana w nim technologia jest w szczególności tania w eksploatacji.