Liczba produktów: 0
Nie znaleziono ofert spełniających zadane kryteria.
Usuń wybór z niektórych filtrów lub wyłącz wszystkie.
Projektory to niezwykle przydatne urządzenia zarówno w biznesie czy w edukacji, jak i w kinie domowym. Dzięki nim możliwe jest wyświetlanie treści w wysokiej jakości na ekranach o dużej przekątnej, zapewniając zachwycające wrażenia podczas oglądania ulubionych multimediów czy umożliwiające wspólne oglądanie prezentacji przez dużą liczbę uczestników. Projektor multimedialny jest więc niezastąpionym urządzeniem w domu, w sali konferencyjnej, w klasie, w auli czy w miejscach organizacji warsztatów i szkoleń.

Projektor - jaka jasność?


Jednym z podstawowych parametrów każdego projektora multimedialnego jest jego jasność. Wartość ta jest wyrażana w ANSI lumenach i oznacza, jaką jasnością cechuje się projektowany obraz. Im wyższa wartość tym jaśniejszy obraz będzie wyświetlał projektor. Przykładowo dla wartości 3000 ANSI lumenów i wyższej możliwe jest bezproblemowe oglądanie wyświetlanych treści nawet w jasnych pomieszczeniach w środku dnia. Dla niższych wartości może okazać się niezbędne wyłączenie światła lub zasłanianie okien.

Rozdzielczość projektora - jaką wybrać?


Projektory zdolne są do wyświetlania obrazu o różnorodnej natywnej rozdzielczości - VGA, XGA, WXGA, Full HD czy 4K. Im wyższa rozdzielczość tym bardziej szczegółowy jest projektowany obraz. Oczywiście wartość ta jest uzależniona od ceny sprzętu - droższe urządzenia będą zapewniały wyższą rozdzielczość obrazu. Do zastosowań biznesowych i edukacyjnych wystarczające mogą być nawet podstawowe modele o rozdzielczości np. XGA. Projektor do kina domowego powinien wyświetlać obraz o jakości Full HD lub 4K.

Projektor laserowy - zalety


Podstawowym elementem odpowiadającym za projekcję obrazu jest lampa, jednakże ciekawą alternatywą dla takich modeli są projektory laserowe. Urządzenia tego typu zamiast lampy wykorzystują światło lasera. W porównaniu do projektorów z lampą modele te cechują się dużo bardziej żywymi kolorami i wydłużoną żywotnością. Przykładowo projektory laserowe Optoma cechują się żywotnością wynoszącą 20 000 godzin. Światło laserowe cechuje się także mniejszym zużyciem energii.

Projektory o krótkim rzucie


Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych projektorów multimedialnych są te modele krótkoogniskowe. Specjalna konstrukcja projektorów o krótkim rzucie sprawia, że są w stanie uzyskać przykładowo obraz o przekątnej 100 cali z odległości wynoszącej niewiele ponad jeden metr. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w mniejszych pomieszczeniach. To także ciekawe rozwiązanie podczas prezentacji, gdzie takie ustawienie projektora ogranicza możliwość rzucania na obraz cieni przez prelegentów.

Projektor biznesowy - na co zwrócić uwagę?


Wybierając projektor biznesowy warto wziąć pod uwagę przede wszystkim modele o dużej jasności. Dzięki temu będzie można je swobodnie używać nawet w niezaciemnionej sali w środku dnia. To z pewnością zwiększy komfort użytkowników i pozwoli uniknąć organizowania spotkań biznesowych w półmroku, który może wprowadzać senną atmosferę zamiast pełnej twórczego zapału. W przypadku używania projektora biznesowego w różnych pomieszczeniach warto pomyśleć o bardziej kompaktowym modelu.

Projektor edukacyjny - najważniejsze funkcje


Podobnie jak w przypadku projektora do zastosowań biznesowych, urządzenie mające służyć edukacji powinno cechować się wysoką jasnością. Dzięki temu nie będzie konieczności zaciemniania sali, a w przypadku organizowania szkoleń czy warsztatów będzie dużo łatwiej znaleźć odpowiednie do tego miejsce bez konieczności poszukiwania ciemnych sal. Dobrze aby projektor edukacyjny był wyposażony we wbudowane głośniki, co umożliwi bezpośrednie odtwarzanie wideo i prezentacji wraz z towarzyszącymi im dźwiękami bez konieczności organizowania zewnętrznego zestawu audio.

Projektor do kina domowego - cechy

Największe wymagania stawia się projektorom do kina domowego. Przede wszystkim takie urządzenie powinno zapewniać wysoką rozdzielczość obrazu, minimum Full HD. Ponadto istotne jest wyposażenie go w funkcje, które zwiększają atrakcyjność odtwarzanych multimediów. Należą do nich m.in. obsługa Full 3D, możliwość odtwarzania z urządzeń mobilnych, zaawansowane technologie przetwarzania obrazu czy wysoka częstotliwość odświeżania i niskie opóźnienia.

Dostosowywanie obrazu z projektora - przydatne funkcje


Chociaż najlepsze efekty daje odtwarzanie obrazu na ekranie do projektora, to jednak wiele modeli pozwala na uzyskanie świetnych efektów podczas odtwarzania obrazu bezpośrednio na ścianie. Przykładowo możliwe jest dopasowanie temperatury barwowej obrazu do odcieni ściany. Niezależnie od tego na czym odtwarzany jest obraz warto korzystać z funkcji jego korekcji, takich jak np. korekcja trapezowa obrazu. To pozwoli na uzyskanie prostego obrazu nawet w sytuacji, gdy projektor stoi nieco pod kątem do płaszczyzny, na którą rzutowana jest projekcja.

Miniprojektory czyli mobilne centrum rozrywki


Interesującym typem omawianego sprzętu są projektory mobilne. Zostały one zaprojektowane z myślą o zapewnieniu rozrywki na dużym ekranie w dowolnej lokalizacji - także na tarasie, balkonie czy w plenerze. Urządzenie tego typu posiadają wbudowane, wydajne akumulatory. Część z nich jest obsługiwana za pomocą systemu operacyjnego Android, co umożliwia im samodzielną pracę bez konieczności podłączania ich do komputerów, laptopów czy smartfonów.