Pomiar światła
Promocja
Wyprzedaż
Światłomierz Sekonic L-478DR
- Rodzaj zasilania: 2x AAA 1.5V
Profesjonalny światłomierz, idealny do zastosowań studyjnych, oraz przy pomiarze światła na potrzeby tworzenia filmów. Model Litemaster Pro L-478DR współpracuje z systemem radiowego wyzwalania PocketWizard. System Sekonic Data Transfer Software umożliwia kalibrację światłomierza na podstawie badania konkretnej matrycy aparatu.
Wyprzedaż
Światłomierz Sekonic C-800 Spectrometr
- Element pomiarowy: czujnik liniowy CMOS
Profesjonalny, przenośny spektro-kolorymetr służący do pomiaru temperatury barwowej różnych źródeł światła. Został zaprojektowany specjalnie do użytku w przemyśle. Wykorzystuje liniowy sensor CMOS o wysokiej rozdzielczości i przejrzysty, intuicyjny dotykowy ekran, tak aby umożliwić precyzyjne pomiary różnego rodzaju źródeł światła.
- Element pomiarowy: dwie diody krzemowe; dla światła padającego i odbitego - w obracanej głowicy pomiarowej (270 stopni)
- Rodzaj zasilania: jedna bateria CR123A; wydajność: ok. 60 godzin pracy
Światłomierz cyfrowy firmy Sekonic, przeznaczony do profesjonalnego zastosowania w fotografii i filmie. Posiada m.in. możliwość wprowadzania z komputera profili ekspozycji aparatu, kamery, czy filmu, a także można go wyposażyć w opcjonalny system radiowego wyzwalania lamp błyskowych. Wykorzystuje tryb HSS, czyli szybkiej synchronizacji błysku.
Cyfrowy światłomierz, który pozwoli Ci na uzyskanie doskonałej ekspozycji zarówno w zastosowaniach fotograficznych jak i filmowych. Urządzenie może zostać skalibrowane z posiadanym aparatem lub kamerą w zakresie +/- 1.0 EV z dokładnością do 0.1 stopnia, co czyni je wszechstronnym. Dzięki kompaktowym rozmiarom możesz mieć go zawsze przy sobie.
Wyprzedaż
Światłomierz Sekonic C-7000 Spectrometr
- Element pomiarowy: liniowy czujnik CMOS
- Rodzaj zasilania: dwie baterie AA (alkaliczne, litowe, akumulatory NiCd i NiMH)
Profesjonalny, przenośny spektro-kolorymetr służący do pomiaru temperatury barwowej różnych źródeł światła. Został zaprojektowany specjalnie do użytku w przemyśle. Wykorzystuje liniowy sensor CMOS o wysokiej rozdzielczości i przejrzysty, intuicyjny dotykowy ekran, tak aby umożliwić precyzyjne pomiary różnego rodzaju źródeł światła.
- Rodzaj zasilania: 2 x AAA
Cała gama przydatnych funkcji, a wśród nich innowacja wśród światłomierzy - ekran dotykowy. LiteMaster Pro Phottix sprawi, że będziesz mógł jeszcze lepiej wykorzystać światło, a tym samym podnieść jakość swoich ujęć i komfort pracy. Światłomierz umożliwia obsługę zdalną.
Pokrowiec dedykowany do światłomierzy Sekonic serii L-478. Pozwala na bezpieczne przechowywanie i transportowanie urządzenia. Zapinany na zamek błyskawiczny, posiada dodatkową kieszonkę na akcesoria. Solidne wykonanie gwarantuje długie użytkowanie.
Płaska nasadka JL37 Lumidisc przeznaczona jest dla światłomierzy Sekonic L-308BII/308s.
Pierścień redukcyjny Sekonic Step Up Ring jest przeznaczony dla światłomierzy Sekonic z linii L-758/L-558/L-558/L-608/L-608 CINE. Pozwala na montowanie filtrów innych producentów, dodatkowo pełni rolę osłony obiektywu światłomierza.
SEKONIC JQ87 wizjer dla światłomierza L-478. Umożliwia pomiar błysku i otoczenia odbitego światła o 5 stopniowym kącie widzenia. Wykonuje pomiary na miejscu po podłączeniu do miernika L-478D lub L-478DR.
- Element pomiarowy: fotodioda krzemowa
- Rodzaj zasilania: 3-woltowa bateria litowa CR2032
Miniaturowy, klasyczny światłomierz analogowy do pomiarów światła zastanego - padającego i odbitego. W zestawie znajduje się dokręcana stopka do montażu na aparacie.
- Rodzaj zasilania: fotoelement selenowy
Klasyczny światłomierz analogowy do światła zastanego, padającego i odbitego. Posiada obracaną głowicę z tradycyjną kopułką. W zestawie dwa rodzaje nasadek płaskich.
- Rodzaj zasilania: 2x AAA 1.5V
Profesjonalny światłomierz, idealny do zastosowań studyjnych, oraz przy pomiarze światła na potrzeby tworzenia filmów. System Sekonic Data Transfer Software umożliwia kalibrację światłomierza na podstawie badania konkretnej matrycy aparatu.
- Rodzaj zasilania: 2 x AAA
Cała gama przydatnych funkcji, a wśród nich innowacja wśród światłomierzy - ekran dotykowy. LiteMaster Pro Elinchrom sprawi, że będziesz mógł jeszcze lepiej wykorzystać światło, a tym samym podnieść jakość swoich ujęć i komfort pracy. Światłomierz umożliwia obsługę zdalną.
Moduł nadajnika Sekonic RT-EL/PX do światłomierza L-858D SpeedMaster. W Elinchrom EL-Skyport umożliwia wyzwalanie i sterowanie poziomem mocy lampy modelującej za pomocą ON/OFF. Ponadto pozwala na wyzwalanie światła błyskowego i sterowanie mocą wyjściową, włączanie i wyłączanie lampy modelującej oraz sterowanie mocą wyjściową. Obsługuje grupy od G1 do G4 z ALL. W połączeniu z Photti Strato II umożliwia wybór grup i wyzwalanie zestawu Phottix Indra, Mitros z odbiornikiem StratoTM II z protokołem. Działa w strefie od A do D.
- Bezprzewodowa praca zdalna: tak
Sekonic SpeedMaster L-858D jest zaawansowanym światłomierzem dla profesjonalistów, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad swoim światłem. L-858D oferuje teraz pomiar czasu trwania błysku dla krytycznych danych potrzebnych do obliczenia prawidłowej ekspozycji lampy błyskowej. SpeedMaster L-858D może również mierzyć krótkie czasy błysku High Speed Sync (HSS) w celu precyzyjnej kontroli ekspozycji lampy. SpeedMaster L-858D może zmierzyć czas trwania błysku o długości 200 tysięcznych sekundy.
Sekonic JQ67 Exposure Profile Target II, jest nową, ulepszoną wersją tablicy wzorcowej produkowanej przez renomowaną firmę Sekonic. Pozwala ona na jeszcze dokładniejsze opracowywanie profili matryc.
Najczęściej kupowane
Światłomierz fotograficzny - niezbędny do fotografii studyjnej i analogowej
W czasach aparatów analogowych światłomierze były nieodłącznym akcesorium każdego fotografa. Z czasem aparaty zaczęły być wyposażone w mniej lub bardziej precyzyjne światłomierze - jednak ze względu na przyzwyczajenie oraz precyzję pomiarów wciąż używano zewnętrznych światłomierzy. Dziś te specjalne fotometry zostały niemal wyparte przez światłomierze wbudowane w aparacie. Współczesne aparaty cyfrowe, lustrzanki i bezlusterkowce radzą sobie znakomicie z pomiarem światła, a mimo to część fotografów wciąż używa światłomierzy fotograficznych. Dlaczego? Ponieważ to wciąż najlepsze narzędzie do pracy w studiu fotograficznym, które pozwala na dokładne dopasowanie całego oświetlenia na planie.
Światłomierz wbudowany i światłomierz zewnętrzny - jakie są różnice?
Początkujący fotografowie zazwyczaj korzystają z światłomierza wbudowanego w aparacie. Dziś radzą sobie one naprawdę dobrze i pozwalają na uzyskanie dobrze naświetlonych zdjęć. Dlaczego więc profesjonalni fotografowie studyjni wciąż korzystają z tradycyjnego, zewnętrznego światłomierza fotograficznego? Dzieje się tak z kilku powodów. Podstawową różnicą między obydwoma typami fotometrów jest sposób mierzenia światła. Światłomierz wbudowany mierzy je poprzez obiektyw, co nie jest metodą zbyt precyzyjną. W przypadku zewnętrznego urządzenia możliwe jest dokonywanie pomiarów z kilku stron - dla każdej lamy osobno, a nie ogólnego wyniku dla całej sceny. Co ważniejsze to fakt, że światłomierze fotograficzne mogą mierzyć światło padające oraz odbite, a światłomierze wbudowane w aparat mogą mierzyć wyłącznie światło odbite.
Typy światłomierzy
Na rynku jest wiele rodzajów światłomierzy - jedne mierzą światło odbite, inne światło padające, a jeszcze inne światło punktowe. Pierwsze z nich działają na zasadzie bardzo zbliżonej do światłomierzy wbudowanych w aparacie - jego zaletą jest prostota obsługi. Wystarczy, z pozycji aparatu, skierować urządzenie w stronę fotografowanego obiektu i sprawdzić odczyt. Sposób ten nie jest jednak tak dokładny jak użycie światłomierza punktowego, które mierzy światło wyłącznie z z wybranego, małego punktu. Najdokładniejszych pomiarów można dokonać dzięki światłomierzowi światła padającego, czyli takiego, którego odczytu dokonuje się poprzez przyłożenie urządzenia do fotografowanego obiektu. Często jedno urządzenie potrafi łączyć dwa lub więcej typów światłomierzy.
Dodatkowe korzyści światłomierza fotograficznego
Światłomierze zewnętrzne posiadają również dużo więcej funkcji i możliwości. Profesjonalne światłomierze mają bardzo duży zakres EV oraz dużą dokładność powtórzeń, co pozwala na precyzyjne dobranie parametrów ekspozycji. Nowoczesne światłomierze posiadają dotykowe ekrany ułatwiające pracę i funkcję analizy błysku również w trybie TTL i HSS.
Światłomierz dla filmowca i fotografa studyjnego
Nowoczesne modele mogą również odwzorować pełne spektrum barwne, co z pewnością docenią docenią osoby eksperymentujące z kolorami - taka funkcja jest dostępna między innymi w światłomierzu Sekonic SpectroMaster C-800. Dodatkowo światłomierz ten może być użyty przez filmowców do mierzenia zarówno światła naturalnego jak i LED, HMI czy fluorescencyjnego. Pozwala on także określić współczynnik oddania barw CRI. Z urządzeniem tego typu praca na planie zdjęciowym będzie prawdziwą przyjemnością, a tak duża ilość danych pozwoli na idealne dopasowanie oświetlenia i jego kolorystyki.
Fotografia analogowa i światłomierze cyfrowe
Fotografia analogowa przeżywa swój renesans. Slajdy i filmy fotograficzne stały się niezwykle popularne zarówno wśród amatorów jak i profesjonalistów. Aparaty bez wbudowanych światłomierzy i z światłomierzami chemicznymi (inaczej selenowymi - które ze względu na wiek przestały już działać), wymagają użycia światłomierza zewnętrznego. To jedyny sposób by móc zmierzyć światło i prawidłowo naświetlić materiał światłoczuły. Przy codziennym fotografowaniu lustrzanką małoobrazkową z pewnością przyda się funkcja mierzenia światła odbitego, które działa na podobnej zasadzie jak światłomierze w aparatach fotograficznych - ich odczyt dokonuje się z pozycji aparatu.
Światłomierz na telefonie - czy aplikacja może zastąpić urządzenie?
W ostatnich latach pojawiło się wiele aplikacji na smartfony, które mają zastępować profesjonalne światłomierze. Działają one na zasadzie mierzenia światła odbitego, jednak dokładność pomiarów takich aplikacji jednak jest sprawą dyskusyjną. Wystarczą one do prostych zastosowań, jednak osoby, które chcą podnieść poziom swoich zdjęć i filmów powinny zainteresować się specjalistycznym światłomierzem, na przykład marki Sekonic.
Sekonic lider na rynku światłomierzy
Firma Sekonic Corporation powstała w 1951 roku, obecnie jest największym producentem światłomierzy na świecie. Produkty Sekonic zostały bardzo szybko docenione przez fotografów i filmowców, zyskując miano najlepszych urządzeń tego typu. Firma rozwijała się tak szybko i zyskiwała tak duże uznanie, że w 1984 roku światłomierze Sekonic trafiły w przestrzeń kosmiczną podczas jednej z misji NASA. Sekonic jednak nie przestał się rozwijać - do dziś firma stara się wprowadzać kolejne usprawnienia i modyfikację do swoich światłomierzy zapewniając swoim klientom sprzęt najwyższej światowej klasy.