Nokton 60 f/0.95 to superjasny obiektyw portretowy przeznaczony do aparatów z bagnetem Micro 4/3. Mała matryca oznacza konieczność zastosowania przelicznika x2, co oznacza to, iż stosunkowo krótka ogniskowa jest ekwiwalentem obiektywu 120 mm (dla formatu 35 mm), co w połączeniu z dużym otworem względnym czyni go prawdziwym "must have" dla miłośników płytkiej głebii ostrości.
Zachwycający bokeh
Kombinacja ogniskowej 60 mm z dużym otworem względnym - f/0.95 pozwala osiągnąć niewielką głębię ostrości, nawet na aparatach z matrycą micro 4/3. Aby bokeh był tak atrakcyjny jak to tylko możliwe producent wykorzystał przysłonę składającą się z 10 listków. Sprawiają one, iż obiekty znajdujące się na drugim planie mają atrakcyjny okrągły kształt. Natomiast możliwość ustawienia otworu względnego w zakresie od 0.95 do 16 ułatwia fotografowi precyzyjne sterowanie głębią ostrości.
Wysoka jakość pod każdym względem
Obiektywy firmy Voigtlander są produkowane ze szczególną dbałością o szczegóły. Dotyczy to nie tylko obudowy, gwarantującej długą i bezproblemową pracę instrumentów optycznych, ale przede wszystkim konstrukcji optycznej. Wykorzystanie wielowarstwowych powłok antyrefleksyjnych oraz soczewki asferycznej pozwoliło uzyskać obrazy o naturalnie nasyconych kolorach ze zredukowanymi do minimum flarami i blikami, a także aberracją chromatyczną.
Wysokiej klasy manualny obiektyw o standardowej ogniskowej dla użytkowników aparatów należących do systemu micro 4/3. Nokton 60 mm został zaprojektowany dla osób oczekujących wysokiej jakości obrazu, dużej światłosiły i stosunkowo długiej ogniskowej, a także preferujących tradycyjne - manualne ustawianie ostrości. Z uwagi na fakt, iż ogniskowa 60 mm wraz z aparatem micro 4/3 jest ekwiwalentem 120 mm (dla formatu 35 mm) obiektyw ten świetnie sprawdzi się w fotografii portretowej i produktowej.
Specyfikacja
Gwarancja
24 miesiące
Zestaw zawiera
obiektyw
pokrywka przednia
pokrywka tylna
osłona przeciwsłoneczna
Oznaczenia :
Nokton, micro 3/4
brak opisu
Ogniskowa [mm]:
60 (ekwiwalent 120 mm dla matrycy 35 mm)
brak opisu
Kąt widzenia [stopnie]:
21.5
brak opisu
Przysłona [f/]:
0.95 - 16
brak opisu
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:
0.95
brak opisu
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:
0.95
brak opisu
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:
16
brak opisu
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:
16
brak opisu
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
34
brak opisu
Stabilizacja:
brak
brak opisu
Budowa:
11 elementów / 8 grup
brak opisu
Osłona przeciwsłoneczna:
w zestawie
brak opisu
Bagnet:
Micro 4/3
brak opisu
Średnica filtra [mm]:
77
Średnica gwintu obiektywu, na który można nakręcić filtry.
Ustawienia cookies
Na naszej stronie korzystamy z plików cookies niezbędnych do jej funkcjonowania, a pozostałe, służące do poprawienia jakości użytkowania oraz lepszego stosowania reklam, możesz kontrolować.
Ustawienia