Cyfrowe.pl

Zdjęcia i wino - cykl spotkań z fotografią

Warszawa, Canon Store, ul. Sokołowska 9.
Kolejne spotkanie już 20.04 o 17:00!

Przed nami kolejne klimatyczne spotkanie z cyklu Zdjęcia i Wino, a gwarantujemy ogromną dawkę inspiracji i wiedzy. Odwiedzi nas człowiek z ogromną pasją i doświadczeniem fotograficznym - Wojciech Męczyński!

Wojtek tworzy kadry, które potrafią zatrzymać dech w piersiach i to nie z powodu potrzeby pobierania tlenu z butli, którą zazwyczaj musi mieć na plecach! Tworzy on zdjęcia, w których wzrok bywa już zawodny, a dzięki jego zdolnościom uchwyca w kadrach mniejsze i te największe wodne żyjątka, z których niektóre żyją w głębinach, do których dociera naprawdę bardzo mało światła.

To właśnie ambasador OM System, podróżnik, nurek, fotograf i przede wszystkim niezwykle pozytywny człowiek będzie gościem najbliższego spotkania Zdjęcia i wino. Koniecznie bądźcie z nami!

Spotykamy się w Canon Store w Warszawie w środę 20 kwietnia o godzinie 17:00.

Do zobaczenia!

Zapisz się już teraz!

Dlaczego warto wziąć udział?

Nastrojowy klimat

Spotykamy się na antresoli sklepu Canon Store. Z widokiem na najlepszy sprzęt do zdjęć, w showroomie à la studio, rozsiądziemy się na krzesłach i leżakach, żeby zrelaksować się i chłonąć inspiracje. Na uczestników czekać będzie słodki poczęstunek i kieliszek wina.

Różnorodna tematyka

Wieczorem, po wyjściu ostatniego klienta, przygaszamy światło, uruchamiamy projektor i oglądamy wspólnie zdjęcia, słuchając historii ich powstawania. Dokładne daty i godziny spotkań oraz nazwiska prowadzących znajdziesz niżej. Każde spotkanie będzie inne!

#2 Radosław Pasterski - Fotografia Sensualna - sobota 22.01.22 godz. 17

Przed nami kolejny wyjątkowy wieczór w Canon Store, podczas którego będziemy Was inspirować i dyskutować o fotografii. Tym razem tematem przewodnim będzie fotografia sensualna, ale nie zabraknie też chwili na rozmowę o reportażu. A naszym gościem będzie zawodowy fotograf i fotoreporter - Radosław Pasterski!

Radosław Pasterski - zawodowy fotograf oraz fotoreporter. 

#1 Marta Rybicka i Sławek Kamiński - piątek 10.12.21 godz. 19

Sławek i Marta tworzą razem "Testy na parze". Na co dzień Sławek jest fotoreporterem a Marta dokumentalistką - mieszają swoje style i łączą to w jeden fotograficzny ślad. Jeśli nie możesz uczestniczyć w spotkaniu osobiście, zapraszamy dzień wcześniej na live, który odbędzie się na naszym Facebooku i Youtubie 9.12.21 o godz. 18

Marta Rybicka - fotograf dokumentalny. Podwójna laureatka GRAND PRESS PHOTO 2019, finalistka GPP 2017. Pracuje jako freelancer. Swoją karierę rozpoczęła dokumentując skutki trzęsienia ziemi na Haiti oraz powodzi w Polsce. Fotografowała życie i warunki pracy w Indiach i Sudanie. Obecnie prowadzi projekty długoterminowe dotyczące bliskości i intymności poddanej różnym próbom - wojnie, chorobie czy współczesnym nawykom. Dokumentuje życie codzienne uchodźców czeczeńskich mieszkających w Polsce Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą, uczestniczka polskich i zagranicznych festiwali fotograficznych, publikowała w prasie: Pismo, Newsweek, W sieci, Tygodnik Powszechny, Les Inrockuptibles, Wprost, Al Jazeera, Uroda, Podróże, Voyage, Zwierciadło. Finalistka Konkursu o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2019 r. przyznawane przez MKiDN. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci i dorosłych.

Sławek Kamiński - fotoreporter. Laureat kilkunastu nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach fotografii prasowej. Zdobywca nagrody głównej Grand Press Photo 2019 oraz pierwszej nagrody w kategorii Wydarzenia. Od 30 lat fotoreporter Gazety Wyborczej. Jego prace publikowane były również m.in. w Polityce, Newsweeku, Wprost, National Geographic, Tygodniku Powszechnym, a także w takich tytułach zagranicznych jak francuski Liberation, amerykański Newsweek czy niemiecki Berliner Zeitung oraz Stern. Jego zdjęcia pojawiły się w kilkudziesięciu książkach. Brał również udział w dużych realizacjach reklamowych. Jego newsowe zdjęcia można zobaczyć w serwisie Agencji Wyborcza oraz Reuters. Prowadzi warsztaty fotograficzne w ramach Fotografuj lepiej oraz Fotoakedemii Canona.


 

Nasze autoryzacje: