Cyfrowe.pl

Warsztaty z portretu studyjnego z Adamem Wawrzyniakiem - Gdańsk

Cyfrowe.pl i Profoto zapraszają na praktyczny warsztat z technik oświetlenia studyjnego z Adamem Wawrzyniakiem.

Fotografia portretowa jest jedną z najprzyjemniejszych w realizacji i najbardziej pożądanych dziedzin fotograficznych, jednocześnie przed wieloma fotografami i hobbystami stawia przed spore wyzwanie. Jeśli rozwijasz się jako zawodowy fotograf, lub po prostu marzysz o tym, aby robić piękne zdjęcia i chcesz spróbować pracy z błyskiem, chcesz sprawdzić jak szerokie i nieograniczone możliwości daje praca studyjna ? Chcesz poznać techniki i tricki oświetleniowe, lub zastanawiasz się jakie modyfikatory będą najefektywniejsze w dziedzinie fotografii którą uprawiasz ? Zapraszamy na warsztatowe spotkanie na którym, pod okiem zawodowego fotografa, pracując na zaaranżowanym planie zdjęciowym rozwiejemy te wątpliwości.

Spotkanie odbędzie się 29 stycznia (sobota) w gdańskim studio57. Podczas spotkania, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z koncepcjami jakie przyświecają Adamowi, zapoznać się z technikami pracy studyjnej pracy Adama, oraz przećwiczyć w praktyce sposoby oświetlania zaaranżowanego planu.

W trakcie kameralnego spotkania omówimy i przećwiczymy:
Kilka najefektywniejszych sposobów oświetlania modela. Prowadzący, przedstawiając efekty pracy z jedną, dwiema oraz trzema lampami błyskowymi, przeprowadzi nas przez zasady oświetlenia malarskiego i równie ciekawego stosowanego w technikach filmowych. Podczas sesji wykorzystamy różne rodzaje modyfikatorów światła. Sprawdzimy w praktyce gdzie i kiedy stosować miękkie i twarde światło. Jaki charakter oświetlenia dostarczy nam ta sama lampa, gdy zastosujemy duże, lub małe modyfikatory. Sofboxy, Octy, parasole oraz reflektory, podłączymy każde z tych narzędzi obserwując występujące różnice oświetlenia. Dowiemy się które techniki stosować przy fotografii biznesowej a które w ujęciach beauty. Bardzo ważnym elementem pracy w studio jest odpowiedni kontakt i kierowanie planem i zarządzanie fotografowanymi osobami, o czym najpierw opowie Adam wykonując zdjęcia a następnie każdy z uczestników będzie miał okazję sprawdzić swoje umiejętności pod okiem i sugestiami ze strony prowadzącego. Podczas sesji będzie można skorzystać i przetestować nie tylko różnorodne lampy Profoto np. B10, czy D2, ale również pracować na obiektywach SIGMA z linii ART.

Agenda spotkania:
10:00 - 10:30 powitanie i prezentacja Profoto
10:30 - 11:30 warsztat pracy Adama
11:30 - 11:45 przerwa
11:45 - 12:30 rodzaje modyfikatorów światła, techniki oświetlenia ustawienia lamp i aparatów
12:30 - 15:30 praca na planie zdjęciowym z przerwami na zmianę ustawień
15:30 - 16:00 podsumowanie i zakończenie spotkania

Spotkanie odbędzie się 29 stycznia (sobota) w Studio 57 w Gdańsku (ul Kartuska). Każdy uczestnik otrzyma specjalną ofertę na zakup sprzętu Profoto i SIGMA. Jeśli masz pytania, wątpliwości pozostajemy do dyspozycji info@profotopolska.pl lub 660 543 879.

Zapisz się

Adam Wawrzyniak jest dobrze znanym kreatywnym fotografem, dzielącym swój czas pomiędzy rodzinę a fotografowanie i postprodukcję. Fotografią zajął się, gdy na świat przyszedł jego synek Dawidek. Odtąd w tę pasję zaangażowała się cała rodzina. Po siedmiu latach intensywnego doskonalenia i rozwoju warsztatu zajął się także prowadzeniem autorskich szkoleń studyjnych, plenerowych i postprodukcji, cieszących się niezmienną popularnością i uznaniem. Uczestnicy warsztatów uczą się podejścia do fotografii oraz obróbki wykonanych zdjęć. Rozpoznawalny głównie jako fotograf dziecięcy, chętnie zajmuje się także fotografią krajobrazu, makro czy fotomontażem. Laureat wielu nagród i wyróżnień, nieustannie rozwija swoje umiejętności.

Nasze autoryzacje: