Cyfrowe.pl

Zapraszamy na Trójmiejskie spotkania z fotografią!

 

„Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie.” /Ansel Adams/

Trójmiejskie Spotkania z Fotografią to cykl spotkań autorskich z polskimi fotografami, organizowanych przez Cyfrowe.pl. Piękne zdjęcia, inspirujące opowieści i fotograficzna atmosfera – to element przewodni każdego z nich. Zupełnie różni fotografowie, których łączy jedno - pasja do fotografii. 

 

Zapraszamy na trzecie spotkanie autorskie!

Kolejnym, już trzecim gościem cyklu Trójmiejskich Spotkań z Fotografią będzie Karol Nienartowicz (http://karolnienartowicz.blog.pl/) - malarz, animator, fotograf, licencjonowany przewodnik sudecki. Pasję fotografowania łączy z pasją podróży trekkingowych po górach całej Europy. W swoim dorobku ma kilka wystaw, publikacje w periodykach górskich i podróżniczych, wygrane i wyróżnienia w konkursach krajowych i zagranicznych. Spotkanie odbędzie się 10 maja 2016 roku o godz. 18.00 w Klubie Atelier w Sopocie.

                                                                

Podczas prezentacji Karol opowie o fotografowaniu w górach Europy: trudach pracy (o przyjemnościach również!), biwakowaniu na dziko w ekstremalnych warunkach oraz fotografowaniu niezwykłych zjawisk pogodowych i przyrodniczych. Opowieść będzie bogato ilustrowana zdjęciami z wypraw i plenerów.

Po prezentacji i w trakcie standardowo już zapraszamy do fotograficznej dyskusji. Nasz gość z pewnością odpowie na wszystkie pytania związane z fotografowaniem w plenerze.

Karol Nienartowicz jest absolwentem jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz Wydziału Malarstwa Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Fotografuje góry od 2003 roku.

Po analogowych początkach, w 2005 roku zainteresował się fotografią cyfrową, dzięki której tak naprawdę odkrył fotografowanie gór. Istotną datą dla jego podejścia do fotografii górskiej stał się rok 2013. Wtedy fotografia stała się głównym celem wszystkich podróży, a inne cele wypraw zostały jej podporządkowane.

Od tego momentu łączy pasję fotografowania z pasją podróży trekkingowych po górach całej Europy. Od 2013 r. organizuje we własnym zakresie wyprawy alpinistyczno-fotograficzne, których głównym celem jest fotografowanie podczas wędrówki z plecakiem, oraz unikanie schronisk i innych zatłoczonych miejsc.

Podczas swoich podróży odwiedził ponad 20 krajów. Fotografował m.in. w Alpach we Francji, Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Niemczech, Liechtensteinie, Karpatach Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii, Górach Przeklętych w Albanii i Czarnogórze, w górach Macedonii, Bośni a także w szkockich Grampianach.

Karol swoje prace publikuje m.in. w takich magazynach, jak: Poznaj Świat, National Geographic Traveler, Magazyn Górski. Jest laureatem konkursów krajowych i zagranicznych oraz gościem licznych spotkań, festiwali oraz prelekcji o tematyce fotograficznej i górskiej.

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i dyskusję w gronie pasjonatów fotografii!

10 maja 2016 (wtorek) 
godz. 18.00


Klub Atelier
al. Mamuszki 2, Sopot

Wstęp bezpłatny!

Uwaga! Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.
Aby wziąć udział w evencie, należy wcześniej potwierdzić swój udział w serwisie Evenea.

 Biorę udział w wydarzeniu   Obserwuję wydarzenie na Facebooku

 

Zobacz, jak wyglądały poprzednie spotkania autorskie:

Naszym pierwszym gościem był Marcin Dobas (http://dobas.art.pl/blog/) - podróżnik i fotograf National Geographic Polska.

Frekwencja na spotkaniu z podróżnikiem i fotografem National Geographic, Marcinem Dobasem, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Sopockie Atelier pękało w szwach, a żeby zająć wygodne miejsce, trzeba było pojawić się na miejscu godzinę wcześniej (...)

Sprawdź relację   Obejrzyj film ze spotkania

Naszym drugim gościem był Tomasz Albin

Fotograf, wykładowcaw PWSFTviT w Łodzi. Wykonuje zdjęcia do kampanii reklamowych dla międzynarodowych marek. W wolnym czasie pracuje aparatem analogowym nad artystycznymi nocnymi krajobrazami.

Czytaj wywiad z Tomkiem   

Nasze autoryzacje: