Cyfrowe.pl

Cyfrowa Sesja LIVE

Prowadzi Jakub Wosik
Każdy czwartek 18:00
Oglądaj na
CZW20.05.202118:00

Bokeh

Gość: Damian Jakowski

Ładnie rozmyte tło, wyraźnie wyostrzona postać, klimat….oj tak, bokeh! Jedni go kochają i aktywnie korzystają, inni nie do końca wiedzą jak go poskromić. Już w czwartek odwiedzi nas Damian Jakowski - Ambasador marki 7Artisans, który zarazi Was podejściem do manualnego ostrzenia, aby osiągnąć zaskakujące efekty!

Bokeh - kiedy i dlaczego warto?
Manualna praca obiektywem - na co uważać, co możemy osiągnąć? Dobry portret = bokeh?

Te i wiele innych kwestii poruszymy już w czwartek o godzinie 18:00. Bądźcie z nami i szykujcie swoje pytania! Będzie też konkurs z mega nagrodą, dzięki partnerowi tego odcinka, którym jest Fototechnika! Widzimy się na Facebooku oraz Youtube Cyfrowe.pl!

Cyfrowa Sesja LIVE vol 54
CZW13.05.202118:00

Fotografia ślubna

Gość: Kasia i Kuba (Malachite Meadow)

Już w najbliższy czwartek #CyfrowaSesja, podczas której porozmawiamy o fotografii ślubnej! A odwiedzą nas Kasia i Kuba, czyli duet tworzący Malachite Meadow!
Jak zacząć swoją przygodę z fotografią ślubną?
Covid, a „ślubniaki” - jak świat zmienił się przez pandemię? Niezbędnik fotografa ślubnego, czyli co musisz mieć z sobą?
Pomysły na sesje, niezwykłe kadry i mnóstwo foto inspiracji!

Te i wiele innych kwestii poruszymy tradycyjnie w czwartek o 18:00. 

Cyfrowa Sesja LIVE vol 53
 12.05.2021 

Fotografia z błyskiem

Gość: Adam Wawrzyniak

Światło to najlepszy przyjaciel fotografa, ale…musi się z nim dobrze dogadywać! Tym razem wsłuchamy się w głos Adama Wawrzyniaka, który potrafi niesamowicie ujarzmić warunki oświetleniowe na planie (lub stworzyć własne) jak mało kto!

Cyfrowa Sesja Ekstra
06.05.2021

Ekstremalnie z gimbalem

Gość: Paweł Zalejski

Projekty nieraz wymagają od nas sporo wysiłku, a niektóre z nich są wręcz realizowane w ekstremalnych warunkach  I to właśnie spec od tego rodzaju „trudnych spraw” będzie naszym gościem!  Już w czwartek odwiedzi nas Paweł Zalejski - ambasador marki Zhiyun i filmowiec, który wie jak tworzyć Stabilny Film!

Cyfrowa Sesja vol 52
 29.04.2021 

Jak ruszyć z kanałem YouTube

Gość: Szymon Kołodziejczyk

Video króluje w sieci, a mistrzów YouTube jest coraz więcej! Dlatego z filmowcem z krwi i kości, który prowadzi własny kanał właśnie o filmowaniu, rozmawialiśmy   jak zacząć, żeby tworzyć wysokiej jakości content pod YouTube! Naszym gościem będzie Szymon Kołodziejczyk!

Cyfrowa Sesja vol 51
28.04.2021 

Nowa Sigma 35MM

Gość: Tomasz Tołłoczko

Mieliśmy niezwykłą okazję, aby sprawdzić nowy obiektyw Sigma 35 mm F1.4 DG DN | Art i podczas tej sesji podzieliliśmy się naszymi pierwszymi wrażeniami! Naszym gościem był Tomasz Tołłoczko, który podzielił się z nami swoimi pierwszymi kadrami wykonanymi tym obiektywem!
 

Cyfrowa Sesja EKSTRA
22.04.2021 

Mokry Kolodion

Gość: Paweł Roman

Chociaż to nieco ponad roczek, to stuknęła nam już 50-tka! I tym razem podejęliśmy poważny temat, który przyniósł ogrom inspiracji! Naszym  gościem był Paweł Roman, który  wykonuje fotografie na szkle w technice mokrego kolodionu odkrytej w XIX wieku - interesujące, prawda?!

Cyfrowa Sesja Vol 50
15.04.2021 

Czarujemy światłem

Gość: Jakub Kaźmierczyk

Światło….nosisz je przy sobie! Czyli lampy, modyfikatory i inne takie! O tym właśnie podyskutowaliśmy z Jakubem Kaźmierczykiem - uznanym polskim fotografem, który współpracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnętrza.

Cyfrowa Sesja Vol 49
08.04.2021 

Fotoreporter na motorze

Gość: Sławek Kamiński

To była Sesja, która ucieszy fanów (i fanki) motoryzacji oraz fotografii reporterskiej! Naszym gościem był człowiek, który chętnie łączy te dwie pasje - Sławek Kamiński!
 

Cyfrowa Sesja Vol 48
01.04.2021 

Kamera vs. Bezlusterkowiec

Gość: Andrzej Rajkowski

Podczas 47 #CyfrowejSesji miał miejsce ekscytujący pojedynek - kamera kontra bezlusterkowiec! Naszym gościem był filmowiec z ponad 15-letnim stażem - Andrzej Rajkowski!
 

Cyfrowa Sesja Vol 47
25.03.2021 

Fotografia krajobrazowa

Gość: Katarzyna Gubrynowicz

Piękne widoki, błoga sielanka, Ty i otaczająca Cię przyroda….ahhh kiedy ten urlop?! Czy można sobie wymarzyć lepszy temat na świętowanie roczku?! Tak, już rok od pierwszej Cyfrowej Sesji! 
 

Cyfrowa Sesja Vol 46
18.02.2021 

Steamowanie jest proste

Gość: Paweł Karpiński

Już w ten czwartek streamowaliśmy Cyfrową Sesję, aby porozmawiać właśnie o streamowaniu! Naszym gościem był filmowiec z krwi i kości - Paweł Karpiński, ambasador marki Hollyland, YoloBox, Sirui oraz SmallRig!

Cyfrowa Sesja Vol 45
11.03.2021 

Dronowy odlot z Pixyfly

Gość: Cezary Warś

Tym razem odlecimy ponownie do świata podniebnych kadrów! Naszym gościem był Cezary Warś, który na co dzień tworzy fascynujące ujęcia z drona w ramach swojego projektu Pixfly.

Cyfrowa Sesja Vol 44
04.03.2021 

Fotografia lotnicza

Gość: Maciej Szamałek

W ten czwartek odlecimy do świata fotografii najwyższych lotów - i to dosłownie! Naszym gościem był Maciej Szamałek, czyli wirtuoz podniebnych akrobacji zdjęciowych!
 

Cyfrowa Sesja Vol 43
25.02.2021 

Fotografia sportowa

Gość: Łukasz Skwiot

Pogimnastykowaliśmy się trochę z naszym gościem, aby zdradzić Wam tajniki fotografii sportowej! A odwiedził nas Łukasz Skwiot, który tą tematyką zajmuje się od ponad 10 lat!

 

Cyfrowa Sesja Vol 42
18.02.2021 

Vlogowanie w podróży

Gość: Cash

Zapraszamy Was na wycieczkę, a właściwie podróż do świata vlogowania w nawet najbardziej egzotycznych zakątkach świata! A naszym gościem był YouTuber i człowiek, który w zwiedzaniu świata ma czarny pas - Cash!
 

Cyfrowa Sesja Vol 41
11.02.2021 

Oprator filmowy

Gość: Cezary Stolecki

Wszyscy gotowi?! Cisza na planie! Kamera…..akcja! To 40 Cyfrowa Sesja i świętowaliśmy ją w iście filmowym stylu! U boku Kuby zasiadł Cezary Stolecki - operator filmowy, który ma na swoim koncie m.in. pracę na planie filmów takich jak „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”.

Cyfrowa Sesja Vol 40
10.02.2021 

Sony A1

Gość: Krzysztof Szablisty

Mamy dla Was coś extra! A dokładnie Cyfrową Sesję Ekstra! A to wszystko z powodu premiery najnowszego aparatu marki Sony - A1 Odwiedził nas Krzysztof Szablisty, aby porozmawiać o tym produkcie.
 

Cyfrowa Sesja LIVE EXTRA
04.02.2021 

Rodzinne vlogowanie

Gość: Bartek Osumek

Podróże - któż ich nie uwielbia? Kto za nimi nie tęskni? Czasem wyprawa z rodziną może być dodatkowo fascynującą przygodą ku vlogowaniu i tworzeniu wyjątkowych kadrów! I o tym właśnie rozmawialiśmy z naszym gościem, którym był dziennikarz podróży rodzinnych -   Bartek Osumek!

Cyfrowa Sesja Vol 39
28.01.2021 

Psychologia fotografii

Gość: Emilia Kołodziejczyk (Mańk)

Tym razem skupiliśmy się nie na robieniu zdjęć, lecz na sztuce, która bardzo ułatwia współpracę podczas zdjęć - psychologii fotografii! A naszym gościem była specjalistka w tej dziedzinie i autorka bloga psychologiafotografii.pl - Emilia Kołodziejczyk (Mańk)!

Cyfrowa Sesja Vol 38
21.01.2021 

Fotografia sensualna

Gość: Radosław Pasterski

Ten live był piękny, zmysłowy i wyjątkowy….ale do zobaczenia tylko na żywo! Naszym gościem był Rafał Pasterski, który ma czarny pas w sensualnych kadrach. Z pewnością będziemy jeszcze wracać do tego tematu, ale po tej sesji zostają tylko wspomnienia.

Cyfrowa Sesja Vol 37
 
14.01.2021 

Fotografia w strefie konfliku

Gość: Maciej Stanik

To byławyjątkowa Cyfrowa Sesja, podczas której porozmawialiśmy o chyba najbardziej ekstremalnej odmianie fotografii - tej wykonywanej w strefie konfliktu! Naszym gościem był Maciej Stanik!

Cyfrowa Sesja Vol 36
07.01.2021 

Fotografia portretowa

Gość: Piotr Małecki

Rok 2021 rozpoczęliśmy od portretów! Odwiedził nas Piotr Małecki, który opowiedział co porusza go w sztuce portretowej.  Ambasador marki Canon podzielił się z nami swoim doświadczeniem i opowiedział jak tworzyć lepszy portret! 

Cyfrowa Sesja Vol 35

Nasze autoryzacje: