Liczba produktów: 0
Nie znaleziono ofert spełniających zadane kryteria.
Usuń wybór z niektórych filtrów lub wyłącz wszystkie.

Lampy światła ciągłego czyli lampy fluorescencyjne


Lampy fluorescencyjne to świetny sposób na stworzenie sobie taniego studia fotograficznego we własnych czterech ścianach. Proponowane są głównie początkującym fotografom studyjnym, którzy poszukują tanich, a jednocześnie skutecznych rozwiązań. Umożliwią one rozpoczęcie przygody ze sztucznym oświetleniem w fotografii, podejmując przy tym pierwsze eksperymenty. Takie wyposażenie studia fotograficznego umożliwi zrealizowanie sesji portretowej, modowej, produktowej i wielu innych.

Tanie studio fotograficzne we własnym domu


Jeśli chcesz stworzyć tanie domowe studio fotograficzne, to lampy fluorescencyjne mogą być na początek najlepszym rozwiązaniem. Łączą w sobie niską cenę i optymalną wydajność, która umożliwia realizowanie różnorodnych sesji i eksperymentowanie ze światłem. Co więcej przydadzą się także początkującym vlogerom czy osobom realizującym transmisje live (przykładowo chcącym prezentować swoje produkty online). Dodatkowo taki zestaw oświetleniowy zajmuje mało miejsca, stąd jest praktyczny, gdy studio fotograficzne organizuje się przykładowo w salonie.

Lampy światła ciągłego - zastosowanie


Praktycznie nie ma ograniczeń co do zastosowania lampy światła ciągłego. W porównaniu ze światłem błyskowym jest ono łatwiejsze w obsłudze dla początkujących użytkowników sztucznego oświetlenia. Wszystko za sprawą tego, że pozwala na ciągły podgląd tego, jak prezentują się w danym świetle fotografowane obiekty czy modele. Jest to zatem dobry punkt wyjścia w sytuacji, gdy zastanawiasz się, jak zacząć ze światłem sztucznym.

Lampa fluorescencyjna - jaką wybrać?


Wybór lampy fluorescencyjnej powinien zależeć przede wszystkim od jej zastosowania. W przypadku fotografii produktowej czy gdy chcesz jedynie oświetlić swoją twarz, to jej moc nie musi być duża. W takich sytuacjach sprawdzi się lampa światła ciągłego 35 W. Gdy chcesz jednak oświetlić większy plan zdjęciowy, to z pomocą przyjdą zestawy oświetleniowe z dwoma świetlówkami. Jeżeli jesteś zupełnie początkującym fotografem, to pomocne będą zestawy lamp ze statywami.

Żarówki fotograficzne - jaka temperatura barwowa?


Wybierając uniwersalną świetlówkę do lampy fotograficznej warto wybrać takie o wszechstronnej temperaturze barwowej 5500K. Jeśli zastanawiasz się jak żarówka do lampy fluorescencyjnej będzie najlepsza, to pamiętaj, że większość takich zestawów oświetleniowych jest kompatybilna z żarówką z gwintem E27. Jest to mocowanie, które wykorzystują tradycyjne żarówki, jednakże warto stawiać na te fotograficzne, gwarantujące stabilną temperaturę barwową.

Gotowy zestaw oświetleniowy dla początkującego fotografa


Zestawy oświetleniowe GlareOne czy Funsports obejmują nie tylko lampy fluorescencyjne, ale również świetlówki czy modyfikatory oświetleniowe. Softbox do taniej lampy studyjnej umożliwia zmiękczenie i rozproszenie światła. Takie zestawy dają szanse spróbowania swoich sił z kreatywną pracą ze sztucznym światłem studyjnym. W takich zestawach do domowego studia fotograficznego znajdują się również funkcjonalne statywy, które pozwalają na łatwe rozstawienie źródła światła.