Liczba produktów: 0
Nie znaleziono ofert spełniających zadane kryteria.
Usuń wybór z niektórych filtrów lub wyłącz wszystkie.

Lampy studyjne – światło w pracy fotografa


Lampy błyskowe są podstawowym wyposażeniem każdego studia fotograficznego. To właśnie dzięki odpowiedniemu oświetleniu można stworzyć niepowtarzalną atmosferę na fotografiach. Nowoczesne lampy błyskowe posiadają wiele trybów takich jak TTL, czy HSS (High Speed Sync), które nie tylko ułatwiają pracę z lampami błyskowymi, ale także pozwalają na bardziej kreatywną pracę.

Lampa do studia - światło błyskowe czy stałe?


Oczywiście dobrze jest mieć kilka rodzajów lamp, jednak nie zawsze jest to możliwe. Przed zakupem należy przede wszystkim zdecydować się, który rodzaj światła będzie lepszy do naszych zastosowań. Lampy ze światłem ciągłym będą pierwszym wyborem osób zajmujących się filmowaniem, przy którym lampy błyskowe nie miałby kompletnie zastosowania. Podstawowe lampy światła stałego oparte o kilka żarówek fotograficznych są wybierane przez osoby początkujące ze względu na niską cenę. Pozwalają one kontrolować oświetlenie planu zdjęciowego, układanie się cieni, jednak oferują relatywnie małą moc. Dlatego też ten typ oświetlenia nie jest wykorzystywany przez profesjonalnych fotografów.

Najlepszy wybór dla fotografa amatora i profesjonalisty


Zdecydowanie większym uznaniem wśród osób, którym zależy na wysokiej jakości fotografii są studyjne lampy błyskowe. Światło błyskowe zapewnia zdecydowanie wyższą jakość światła oraz pozwalają na stworzenie wielu konfiguracji i efektów zdjęciowych. Studyjne lampy błyskowe przeważnie są zdecydowanie mocniejsze od światła ciągłego. Dodatkowo dzięki charakterystyce lamp błyskowych przy ich pomocy możliwe jest np. mrożenie ruchu. Amatorzy nie powinni się ich bać, ponieważ studyjne lampy błyskowe są w większości wyposażone w światło modelujące, które działa jak światło stałe, które automatycznie wyłącza się chwilę przed wyzwoleniem błysku. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób można zapanować nad ułożeniem świateł i cieni w studiu fotograficznym.

Co powinna posiadać lampa studyjna?


Choć w obecnych czasach niezwykle rzadko zdarzają się lampy błyskowe bez światła modelującego to przed zakupem warto upewnić się, że wybrany model posiada taką możliwość. Dobrze też by żarówka modelująca posiadała wysoką moc. Dlaczego? Pozwalała na wygodną pracę. Ważne też by lampa błyskowa posiadała wbudowany odbiornik radiowy, który pozwoli na jej zdalne wyzwalanie - pozwala to zaoszczędzić miejsce, ale także czas i pieniądze. Jeśli lampa posiada odbiornik to wystarczy zakupić wyzwalacz i ustawić odpowiednio oba urządzenia. Nowoczesne lampy posiadają również tryb HSS (High Speed Sync), który pozwala na fotografowanie z bardzo krótkimi czasami naświetlania. Dla amatorów rozpoczynających swoją przygodę z światłem błyskowym przydatny może być również tryb TTL, który automatycznie zmierzy i dopasuje moc błysku do panujących warunków i parametrów ekspozycji.

Lampa błyskowa do amatorskiego studia fotograficznego - jaką wybrać?


To zależy od indywidualnych potrzeb fotografa. Amatorzy fotografii wyposażający swoje małe studio w domowym zaciszu najczęściej decydują się na lampy o mniejszej mocy takie jak np. 200W lub 300W. Taki przedział mocy lamp błyskowych jest wystarczająca do oświetlenia małego studia, i pozwala zachować kompaktowe rozmiary urządzenia. Popularnymi markami wśród początkujących fotografów są m.in. Quadralite, Powerlux czy Fomei, które posiadają wiele przydatnych funkcji i gwarantują wysoką jakość w niskiej cenie.

Studyjne lampy błyskowe Profoto - wybór profesjonalistów


Profesjonaliści chcący wyposażyć duże studia fotograficzne częściej będą zwracać uwagę na lampy o dużej mocy, które zapewnią dodatkowo szybkie ładowanie i dużą powtarzalność. Jedną z topowych marek wśród producentów lamp błyskowych studyjnych jest Profoto, które jest cenione ze względu na jakość wykonania, dużą powtarzalność i bardzo wysokie osiągi.

Lampa plenerowa - czy znajdzie zastosowanie w fotograficznym studio?


Lampy błyskowe akumulatorowe to urządzenia, które łączą w sobie moc i osiągi lamp studyjnych z wygodą obsługi i możliwością używania ich bez konieczności podpięcia do gniazdka. Lampa błyskowa posiadająca akumulator sprawdzi się zatem zarówno w plenerze jak i fotograficznym studio, gdzie pozwoli na prostą zmianę oświetlenia bez konieczności potykania się o kable.

Zestawy lamp błyskowych - bo sama lampa to nie wszystko!


Kluczową sprawą w każdym studiu fotograficznym są modyfikatory światła, które nadają mu odnowieni charakter. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest mocowanie typu Bowens, które jest niezwykle praktyczne i popularne, dzięki czemu wybór modyfikatorów światła jest niezwykle rozbudowany. W zależności od preferowanego stylu można wybrać różnego rozmiaru softboxy, okty, czasze, beauty dishe oraz wiele innych modyfikatorów. Warto zwrócić uwagę na gotowe zestawy lamp studyjnych, które zostały przygotowane przez profesjonalistów, tak by zapewnić jak najlepsze rozwiązanie w atrakcyjnej cenie. Zestaw taki zawiera nie tylko samą lampę, ale także optymalny modyfikator, statyw, wyzwalacz torbę i wszelkie inne przydatne akcesoria. Wśród takich zestawów studyjnych znajdą się zarówno budżetowe propozycje oparte o lampy budżetowe jak i w pełni profesjonalne zestawy lamp błyskowych Profoto.