Liczba produktów: 16
Sortowanie:
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Rozbudowany zestaw składający się aż z 30 filtrów w 13-tu wersjach kolorystycznych oraz 4 filtrów rozpraszających światło. Szeroka gama barw pozwoli Ci podnieść lub obniżyć temperaturę barwową światła emitowanego przez Twoją lampę błyskową. Filtry tego typu są powszechnie wykorzystywane zarówno w fotografii studyjnej jak i plenerowej, gdyż pozwalają uzyskać różnorodne efekty.
10/10 (3 opinie) Czytaj opinie
Rogue FLASH Gels to duży zestaw 20-stu filtrów kolorowych i korekcyjnych wykonanych z materiałów marki będącej liderem filtów tego typu na rynku - LEE Filters. Filtry zostały zaprojektowane tak, by pasować do wszystkich dostępnych lamp błyskowych. Korekcyjne filtry pozwalają mieszać różne źródła światła, a kolorowe umożliwiają tworzenie efektów kolorystycznych.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Zestaw 12 kolorowych filtrów żelowych służących do modyfikacji i kontroli światła emitowanego przez lampę. W zestawie znajduje się uchwyt z mocowaniem na rzep, pozwala on na zamocowanie filtrów do większości lamp reporterskich.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Zestaw filtrów, przeznaczony do użytku z lampą błyskową Canon Speedlite 600EX-RT. Zestaw składa się z filtra SCF E1OR1 (Light Orange) oraz SCF-E1OR2 (Dark Orange).
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Uchwyt do filtrów barwnych Canon SCH-E1, przeznaczony do współpracy z lampą błyskową Canon Speedlite 600EX-RT.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Zestaw składający się z czterech kolorowych filtrów żelowych oraz plastra miodu. Mocowany jest na standardowym reflektorze dołączonym do lampy Genesis Reporter.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Adapter akcesoriów oświetleniowych z serii Godox V1 do błyskowych lamp reporterskich z prostokątnym palnikiem. Powstał przede wszystkim z myślą o lampie Godox V1, jednakże może być używany także z innymi lampami błyskowymi. Posiada pokrętło dostosowujące jego wymiary do większych palników.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Zestaw 8 filtrów barwnych przeznaczonych do lampy błyskowej Nikon SB-R200.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Zestaw 4 filtrów barwnych przeznaczonych do lampy błyskowej Nikon SB-700. Filtry są mocowane bez użycia kleju, rzepy lub taśmy. Oryginalny produkt firmy Nikon.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Uchwyt na filtry barwne przeznaczony do lampy błyskowej Nikon SB-R200.
10/10 (3 opinie) Czytaj opinie
Filtr do światła jarzeniowego do lamp Nikon SB-910.
9.8/10 (5 opinii) Czytaj opinie
Pomarańczowa nasadka przeznaczona do lampy błyskowej Nikon. Pozwala na modyfikowanie temperatury barwowej światła błyskowego, tak, aby zachować odpowiedni balans bieli, lub tworzyć kreatywne oświetlenie.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Oryginalny filtr do światła rozpraszającego Nikon SZ-3FL. Pasuje do lamp błyskowych Nikon SB-700, a jego montaż nie wymaga użycia żadnych narzędzi.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Rogue FLASH Gels to duży zestaw 20-stu filtrów kolorowych i korekcyjnych wykonanych z materiałów marki będącej liderem filtów tego typu na rynku - LEE Filters. Filtry pasują do plastra miodu Rogue Grid. Korekcyjne filtry pozwalają mieszać różne źródła światła, a kolorowe umożliwiają tworzenie efektów kolorystycznych.
10/10 (4 opinie) Czytaj opinie
Plaster miodu idealny dla fotografów używających lamp reporterskich wyzwalanych zdalnie. Zapewnia duże możliwości kształtowania światła punktowego. Rogue 3-in-1 Flash Grid sprawdzi się jako oświetlenie tła, włosów modela, światło w kontrze lub nawet w roli głównego światła gdy chcemy uzyskać dramatyczny wyraz fotografii.

Porady

Jaką lampę kupić do aparatu?

Zobacz krok po kroku, jakie parametry uwzględnić przy zakupie reporterskiej lampy błyskowej.

Filtry do reporterskich lamp błyskowych


Filtry żelowe do lamp błyskowych pozwalają na zmianę barwy światła. Dzięki nim możliwe jest korygowanie temperatury barwowej lampy błyskowej, tak aby dopasować je do pozostałego światła oświetlającego daną scenę. Poza tym filtry do lamp umożliwiają uzyskanie wielu ciekawych kreatywnych rezultatów, np. różnych efektów kolorystycznych na zdjęciu wykonywanych z użyciem reporterskich lamp błyskowych. To prosty sposób na interesującą pracę z oświetleniem stroboskopowym.

Reporterska lampa błyskowa a temperatura barwowa światła


Filtry żelowe do lamp błyskowych powstały głównie z myślą o dostosowaniu temperatury barwowej emitowanego przez nie światła do oświetlenia danej sceny. Filtry do lamp umożliwiają ocieplenie lub ochłodzenie światła błyskowego i dostosowanie go do różnego balansu bieli. Dzięki temu można uzyskać równomierne oświetlenie sceny, gdzie poza światłem błyskowym pojawia się światło żarówek, paneli LED, świec czy zastane światło naturalne.

Kolorowe światło na zdjęciach


Poza możliwością dostosowania balansu bieli za pomocą akcesoriów oświetleniowych, fotografowie mają możliwość zabawy, np. ze zmianą koloru tła, wprowadzanie specyficznego klimatu/ nastroju na fotografii czy tworzenie efektów specjalnych. Filtry kolorowe do lamp błyskowych pozwalają np. na symulowanie światła zachodzącego słońca czy tworzenie bardzo surowego, sterylnego światła. Pierwszy efekt może przydać się w fotografii rodzinnej, natomiast drugi w fotografii glamour.

Jak dobrać filtry żelowe do lampy błyskowej?


Dobór filtrów żelowych do reporterskiej lampy błyskowej jest bardzo prosty, gdyż większość zestawów oferowanych w sklepie Cyfrowe.pl jest uniwersalnych. Oznacza to, że mogą być wykorzystywane z reporterskimi lampami błyskowymi różnych producentów. Najczęściej mocowane są za pomocą adapterów lub pasków. Producenci oznaczają maksymalny rozmiar palnika lampy błyskowej, ale najczęściej w przypadku używania typowych i popularnych modeli nie będzie problemu z doborem filtrów żelowych.

Uchwyty na filtry lamp błyskowych


Filtry żelowe do reporterskich lamp błyskowych mocowane są najczęściej za pomocą wsuwanych na palnik uchwytów. Innym rozwiązaniem jest montowanie filtrów za pomocą specjalnej opaski (zazwyczaj dołączonej w zestawie z filtrami żelowymi). Taki uchwyt pozwala na umieszczenie filtra tuż przed palnikiem reporterskiej lampy błyskowej. Gdy następuje emisja błysku światło zostaje przepuszczone przez filtr i następuje zmiana jego barwy.

Zestaw filtrów do lamp błyskowych - na co zwrócić uwagę


Kupując filtry barwne do lamp błyskowych należy przede wszystkim dobrać rodzaj filtra do posiadanego modelu lampy reporterskiej. Najczęściej zestawy filtrów są uniwersalne, jednakże producenci oferują także dedykowane filtry żelowe. Przykładem są filtry żelowe do Nikona SB-910 czy SB-700. Mają one postać nakładki podobnej do dołączanego oryginalnie dyfuzora.