
Filtry, pokrywki: polaryzacyjne
Promocja
Wyprzedaż
Hoya Filtr polaryzacyjny Fusion Antistatic Next CIR-PL 82 mm
Filtr polaryzacyjny z 18-warstwową powłoką antyrefleksyjną i antystatyczną Super Multi Coating. Posiada właściwości odpychające kurz, wilgoć i tłuszcz, co sprawia, że dużo łatwiej jest utrzymać filtr w czystości. Sprawdzi się w trudnym i wymagającym środowisku o dużym zapyleniu. Umieszczony w 2-częściowej, nisko profilowanej ramce i został wykonany z najwyższej jakości szkła optyczne Hoya.
Filtr polaryzacyjny o średnicy 67 mm.
Seria HD została wykonana ze szkła hartowanego co 4-krotnie zwiększyło jej wytrzymałośc.
Filtr wzmacnia nasycenie kolorów i kontrast, likwiduje refleksy z powierzchni wody i szkła oraz pogłębia błękit nieba.
MARUMI EXUS C-PL (LP) to filtry polaryzacyjne produkowane w Japonii, stworzone z myślą o profesjonalnych obiektywach. Doskonałe do fotografii krajobrazowej, technicznej i architektonicznej, usuwają odblaski z powierzchni niemetalicznych i pogłębiają nasycenie kolorów. Cienki pierścień zapobiega winietowaniu przy obiektywach ultraszerokokątnych a powłoki hydrofobowe, oleofobowe i antystatyczne zabezpieczają przed zabrudzeniami. Radełkowane wykończenie pierścienia ułatwia montaż na mrozie i w rękawiczkach.
Filtry serii DHG (Digital High Grade) zostały przystosowane specjalnie do fotografii cyfrowej. Doskonały balans kolorów oraz wielopowłokowa konstrukcja gwarantuje wysoką transmisję światła ze stratą do 0.5procenta (99.5 procenta przepuszczalności). Seria DHG Super dodatkowo została wzmocniona powłoką odporną na tłuszcz i wodę co zwiększa jakość, bezpieczeństwo oraz komfort czyszczenia.
Filtr polaryzacyjny ze stajni Nisi Pro Nano HUC pomaga zredukować odbicia i odblaski. Dzieje się tak, za sprawą odfiltrowania światła, które uległo polaryzacji. Efekt możemy zaobserwować w przypadku fotografowania nieba. Błękit staje się ciemniejszy, a chmury pozostają białe
Filtr polaryzacyjny kołowy z serii PRO 1 Digital o średnicy 52 mm. Został skonstruowany specjalnie z myślą o lustrzankach cyfrowych. Wzmacnia nasycenie kolorów i kontrast, likwiduje refleksy z powierzchni wody i szkła oraz pogłębia błękit nieba.
Filtr polaryzacyjny o średnicy 72 mm.
Seria HD została wykonana ze szkła hartowanego co 4-krotnie zwiększyło jej wytrzymałośc.
Filtr wzmacnia nasycenie kolorów i kontrast, likwiduje refleksy z powierzchni wody i szkła oraz pogłębia błękit nieba.
Hoya HRT łączy w sobie cechy filtra polaryzacyjnego kołowego CIR-PL oraz filtra ultrafioletowego UV. Filtr HRT CIR-PL UV wykorzystuje nową folię High-Rate Transparency (HRT), która przepuszcza 25% więcej światła przy zachowaniu takich samych własności polaryzacyjnych jak dotychczas oferowane filtry CIR-PL.
Hoya Variable Density II to nowa i udoskonalona seria filtrów, które oparte są na najwyższej technologii optycznej HOYA. Seria ta ma na celu zastąpienie dotychczas sprzedawanej serii Hoya Hoya Variable Density. To filtr o zmiennej przepuszczalności światła. Wykonany został z wysokiej jakości szkła optycznego, a jego konstrukcja oparta jest na dwóch polaryzatorach.
Filtr polaryzacyjny Marumi Fit + Slim Circular PL 37 mm wyróżnia super cienka oprawka, 30% płytsza od standardowych. Dzięki niej efekt winietowania nie występuje nawet podczas stosowania na obiektywach ultraszerokokątnych. Podwójny gwint umożliwia zamontowanie na nim kolejnych filtrów i dekielka. Filtr polaryzacyjny redukuje refleksy i odbicia światła z powierzchni niemetalicznych takich jak woda, szyby i niebo oraz pogłębia nasycenie kolorów. Produkowany w Japonii.
Filtr polaryzacyjny ze stajni Nisi Pro Nano HUC pomaga zredukować odbicia i odblaski. Dzieje się tak, za sprawą odfiltrowania światła, które uległo polaryzacji. Efekt możemy zaobserwować w przypadku fotografowania nieba. Błękit staje się ciemniejszy, a chmury pozostają białe
Promocja
Raty 20x0%
Canon Filtr polaryzacyjny kołowy 48 mm Drop-In
Filtr polaryzacyjny kołowy typu Drop-In (tylny) o średnicy 48 mm. Przeznaczony do profesjonalnych teleobiektywów firmy Canon, jak EF 300 2.8 L USM.
Promocja
Raty 20x0%
Canon Filtr polaryzacyjny kołowy 52 mm Drop-In
Promocja
Raty 20x0%
Canon Filtr polaryzacyjny kołowy 58 mm PL-C B
Standardowy filtr polaryzacyjny kołowy o średnicy 58mm. Wzmacnia nasycenie kolorów i kontrast, likwiduje refleksy z powierzchni wody i szkła oraz pogłębia błękit nieba. Firma Canon, posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji osprzętu fotograficznego. Filtry z najlepszej jakości materiałów zostały wykonane z typową dla tej firmy precyzją i dbałością o szczegóły.
Promocja
Raty 20x0%
Canon Filtr polaryzacyjny kołowy 82 mm PL-C B
Promocja
Raty 20x0%
Canon Filtr polaryzacyjny kołowy 95 mm PL-C B
Promocja
Raty 20x0%
Canon Filtr polaryzacyjny kołowy 72 mm PL-C B
Promocja
Raty 20x0%
Canon Filtr polaryzacyjny kołowy 67 mm PL-C B
Promocja
Raty 20x0%
Canon Filtr polaryzacyjny kołowy 77 mm PL-C B
Standardowy filtr polaryzacyjny kołowy o średnicy 77mm. Wzmacnia nasycenie kolorów i kontrast, likwiduje refleksy z powierzchni wody i szkła oraz pogłębia błękit nieba. Firma Canon, posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji osprzętu fotograficznego. Filtry z najlepszej jakości materiałów zostały wykonane z typową dla tej firmy precyzją i dbałością o szczegóły.
Promocja
Raty 20x0%
Canon Filtr wsuwany polaryzacyjny kołowy PL-C 52 (WII)
Wsuwany filtr polaryzacyjny dedykowany do teleobiektywów Canon EF. Filtr polaryzacyjny redukuje refleksy pojawiające siena błyszczących powierzchniach. Posiada wbudowaną przekładnię, która umożliwia wpływanie na intensywność działania filtra już po zamocowaniu go w obiektywie.
Promocja
Raty 20x0%
Canon Filtr wsuwany polaryzacyjny kołowy PL-C 52 (WIII)
Profesjonalny, oryginalny filtr polaryzacyjny Carl Zeiss z powłokami T* jest gwarancją najlepszej jakości dla Twojego obiektywu. Redukuje ilość światła ultrafioletowego, które powoduje na zdjęciach niechciane zamglenia. Doskonale sprawdzi się w każdej sesji plenerowej.
Niezwykle cienki i lekki kołowy filtr polaryzacyjny z serii Pure Harmonie o średnicy 37 mm. Umożliwia redukcję refleksów powstałych z odbicia światła od powierzchni niemetalicznych, zwiększając nasycenie kolorów.
Kołowy wsuwany filtr szary o gęstości ND65000 do uchwytów z serii H&Y K-Series. Oferuje wysokiej jakości szkło optyczne SCHOTT B270 i 2-stronne powłoki próżniowe. Eiminuje refleksy pojawiające się podczas fotografowania i filmowania na błyszczących powierzchniach takich jak np. woda.filtr
Kołowy wsuwany filtr CPL&ND o gęstości ND32 do uchwytów z serii H&Y K-Series. Oferuje wysokiej jakości szkło optyczne SCHOTT B270 i 2-stronne powłoki próżniowe. Ułatwia uzyskanie odpowiedniej ekspozycji przy bardzo jasnym oświetleniu. Skutecznie zmniejsza odbicie od powierzchni, umożliwiając robienie wyraźnych zdjęć czy filmowania z błyszczącymi powierzchniami w kadrze.
Hoya Fusion Antistatic CIR-PL ma wszystko, czego możesz oczekiwać od filtra polaryzacyjnego klasy premium: skutecznie polaryzuje światło, jest całkowicie neutralny kolorystycznie, ma lekką, nisko profilową oprawkę i antystatyczną powłokę sprawiającą, że utrzymanie filtra w czystości jest zaskakująco proste. Staranny proces produkcyjny odbywa się w Japonii, a 18-warstwowa, antyrefleksyjna powłoka Super Multi Coating gwarantuje transmisję światła na poziomie 99,8%.
Najczęściej kupowane
Porady
Polaryzacyjny, szary, UV i inne - czym różnią się filtry fotograficzne?
Dowiedz się, jakie istnieją rodzaje filtrów fotograficznych, kiedy i które z nich dają najlepsze efekty i który kupić na start.
Wszystko, co musisz wiedzieć o kupowaniu filtra na obiektyw
Pomożemy Ci dobrać średnicę, grubość oprawki, powłoki oraz konkretną markę i model kompatybilny z Twoim obiektywem.
Jak działa filtr polaryzacyjny i kiedy go stosować?
Wyjaśniamy zjawisko i polaryzacji i publikujemy przykładowe zdjęcia. Sprawdź!
Filtry fotograficzne stosuje się w fotografii od wielu lat. Kiedyś, tj. w czasach fotografii analogowej były znacznie bardziej popularne niż dziś, czyli w dobie fotografii cyfrowej. Efekt działania większości filtrów fotograficznych da się symulować w programach graficznych typu Photoshop. Jest jeden wyjątek, a jest nim filtr polaryzacyjny. Co to jest filtr polaryzacyjny, do czego służy, jaki daje efekt oraz jaki filtr polaryzacyjny kupić przeczytasz poniżej.
Filtr polaryzacyjny to soczewka umieszczona w czarnym cienkim pierścieniu, który nakręcamy z przodu obiektywu. Fotografowie w swoim slangu często mówią na niego „polar”. Filtr nakręcamy na obiektyw w aparacie, żeby nasze zdjęcia krajobrazowe, architektury, czy nawet zwykłe zdjęcia ze spacerów po mieście wyglądały bardziej profesjonalnie.
Zadaniem tego filtra jest polaryzacja światła, jakie wpada przez obiektyw na matrycę aparatu. Efektem działania filtra polaryzacyjnego jest likwidacja niechcianych odblasków. Warto zaznaczyć, że udaje się to tylko w przypadku przedmiotów niemetalowych i nie będących lustrem. Dzięki temu akcesorium możemy zwiększyć klarowność krajobrazu, pozbywając się zamglenia. Pozbędziemy się odblasków z szyb, okien wystawowych, dzięki czemu można będzie sfotografować wnętrze za szybą. Podobnie działa to w przypadku odbić na tafli wody. Redukując odbicie filtrem polaryzacyjnym z łatwością zobaczymy, co jest np. na dnie kałuży czy jeziora.
Warto korzystać z filtra polaryzacyjnego w fotografii krajobrazowej, ponieważ dzięki niemu uzyskamy nasycony i pogłębiony kolor nieba i trawy. W fotografii architektury i wnętrz za pomocą polaryzatora pozbędziemy się odblasków z szyb i okien oraz mebli. W archiwizacji eksponatów muzealnych pozbędziemy się odbić pochodzących z szyb umiejscowionych dookoła eksponatów.
Filtra polaryzacyjnego w przeciwieństwie do innych filtrów fotograficznych nie wystarczy przykręcić do obiektywu. Będzie on działał tylko wtedy, gdy lekko przekręcimy jego płaszczyznę względem soczewki obiektywu. Możemy w ten sposób uzyskać efekt o różnym natężeniu i dostosowywać go do własnych potrzeb. Aby spolaryzować światło padające na matrycę aparatu należy zmienić kąt jego padania. Warto pamiętać, że ten filtr odcinając pewne spektrum światła sprawia, że mniej dostaje się go na matrycę aparatu. Zdjęcie z filtrem może wymagać wydłużenia ekspozycji fotografii o 1 lub 2 działki EV w porównaniu do zdjęcia bez filtra.
Najlepsze efekty osiągniemy wtedy, gdy obiektyw będzie skierowany prostopadle do źródła światła. Co to znaczy? Mianowicie musimy tak ustawić się z aparatem, aby źródło światła np. lampę błyskową lub słońce mieć nisko, po swojej prawej lub lewej stronie. Efektu działania filtra polaryzacyjnego nie zauważymy fotografując pod światło ani mając źródło światła za plecami. Lepsze do tego będzie również nisko umiejscowione nad horyzontem słońce niż godzina 12, w samo południe.
Średnicę filtra dopasowujemy do średnicy obiektywu. Warto kupić filtr droższy, wyższej jakości, aby zastosowane szkło optycznego nie miało złego wypływu na jakość fotografii. Nie dawało zafarbu ani nie pogarszało ostrości na zdjęciu. Koszt takiego filtra polaryzacyjnego to od 50 do 200 zł. Na jego cenę ma wpływ marka producenta, np. Marumi czy Hoya oraz średnica filtra. Mniejsze filtry kosztują mniej, im większy tym droższy. Warto kupić filtr polaryzacyjny z dodatkowymi powłokami antyrefleksyjnymi oraz oleofobowymi, które zabezpieczą soczewkę przed brudem, powstawaniem odcisków palców i kurzem.
Co to jest filtr polaryzacyjny? Dlaczego warto go kupić?
Filtr polaryzacyjny to soczewka umieszczona w czarnym cienkim pierścieniu, który nakręcamy z przodu obiektywu. Fotografowie w swoim slangu często mówią na niego „polar”. Filtr nakręcamy na obiektyw w aparacie, żeby nasze zdjęcia krajobrazowe, architektury, czy nawet zwykłe zdjęcia ze spacerów po mieście wyglądały bardziej profesjonalnie.
Jak działa filtr polaryzacyjny i jaki daje efekt?
Zadaniem tego filtra jest polaryzacja światła, jakie wpada przez obiektyw na matrycę aparatu. Efektem działania filtra polaryzacyjnego jest likwidacja niechcianych odblasków. Warto zaznaczyć, że udaje się to tylko w przypadku przedmiotów niemetalowych i nie będących lustrem. Dzięki temu akcesorium możemy zwiększyć klarowność krajobrazu, pozbywając się zamglenia. Pozbędziemy się odblasków z szyb, okien wystawowych, dzięki czemu można będzie sfotografować wnętrze za szybą. Podobnie działa to w przypadku odbić na tafli wody. Redukując odbicie filtrem polaryzacyjnym z łatwością zobaczymy, co jest np. na dnie kałuży czy jeziora.
Filtr polaryzacyjny i jego wpływ na kolory
Warto korzystać z filtra polaryzacyjnego w fotografii krajobrazowej, ponieważ dzięki niemu uzyskamy nasycony i pogłębiony kolor nieba i trawy. W fotografii architektury i wnętrz za pomocą polaryzatora pozbędziemy się odblasków z szyb i okien oraz mebli. W archiwizacji eksponatów muzealnych pozbędziemy się odbić pochodzących z szyb umiejscowionych dookoła eksponatów.
Jak używać polara w fotografii, żeby było widać efekt jego działania?
Filtra polaryzacyjnego w przeciwieństwie do innych filtrów fotograficznych nie wystarczy przykręcić do obiektywu. Będzie on działał tylko wtedy, gdy lekko przekręcimy jego płaszczyznę względem soczewki obiektywu. Możemy w ten sposób uzyskać efekt o różnym natężeniu i dostosowywać go do własnych potrzeb. Aby spolaryzować światło padające na matrycę aparatu należy zmienić kąt jego padania. Warto pamiętać, że ten filtr odcinając pewne spektrum światła sprawia, że mniej dostaje się go na matrycę aparatu. Zdjęcie z filtrem może wymagać wydłużenia ekspozycji fotografii o 1 lub 2 działki EV w porównaniu do zdjęcia bez filtra.
Kiedy najbardziej widać efekt filtra polaryzacyjnego?
Najlepsze efekty osiągniemy wtedy, gdy obiektyw będzie skierowany prostopadle do źródła światła. Co to znaczy? Mianowicie musimy tak ustawić się z aparatem, aby źródło światła np. lampę błyskową lub słońce mieć nisko, po swojej prawej lub lewej stronie. Efektu działania filtra polaryzacyjnego nie zauważymy fotografując pod światło ani mając źródło światła za plecami. Lepsze do tego będzie również nisko umiejscowione nad horyzontem słońce niż godzina 12, w samo południe.
Marumi i Hoya najlepsze marki filtrów polaryzacyjnych do fotografii
Średnicę filtra dopasowujemy do średnicy obiektywu. Warto kupić filtr droższy, wyższej jakości, aby zastosowane szkło optycznego nie miało złego wypływu na jakość fotografii. Nie dawało zafarbu ani nie pogarszało ostrości na zdjęciu. Koszt takiego filtra polaryzacyjnego to od 50 do 200 zł. Na jego cenę ma wpływ marka producenta, np. Marumi czy Hoya oraz średnica filtra. Mniejsze filtry kosztują mniej, im większy tym droższy. Warto kupić filtr polaryzacyjny z dodatkowymi powłokami antyrefleksyjnymi oraz oleofobowymi, które zabezpieczą soczewkę przed brudem, powstawaniem odcisków palców i kurzem.