Liczba produktów: 9
Sortowanie:
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
  • Proporcje: 16:10
Wykonany z najwyższej jakości idealnie nadającego się do projekcji materiału Matt Grey ekran projekcyjny. Posiada czarne ramki zwiększające kontrast oglądanego obrazu o 5cm. Za pomocą czarnego TOP-u można dopasować go do poziomu oczu widza (76cm). Wygoda na najwyższym poziomie dzięki możliwości sterowania pilotem.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
  • Proporcje: 16:9
Wysokiej jakości ekran projekcyjny wyposażony w cichy, płynnie pracujący silnik tubowy. Metalowa obudowa o kwadratowym przekroju i płaska powierzchnia dolna świetnie nadają się do zabudowania w podwieszanych sufitach. Ekran oferuje powierzchnię projekcyjną gwarantującą znakomite parametry wyświetlania - charakteryzuje się współczynnikiem odbicia światła równym 1.0. Technologia Plug and Play pozwala na rozpoczęcie pracy natychmiast po podłączeniu akcesorium do zasilania, a dodatkowo ekran AVTek Cinema Electric umożliwia sterowanie ścienne i bezprzewodowe (radiowe).
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
  • Proporcje: 4:3
AVTek ELECTRIC to seria doskonałych elektrycznie rozwijanych ekranów przeznaczonych do szerokich zastosowań prezentacyjnych, zwłaszcza biznesowych. Wytrzymała konstrukcja oraz metalowa obudowa sprawia, że są one wyjątkowo wytrzymałe i odporne na długotrwałą eksploatację.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
  • Proporcje: 4:3
Ekran AVTek jest wykonany z najwyższej jakości idealnie nadającego się do projekcji materiału Matt White. Elektrycznie zwijany ekran prezentacyjny ułatwi pracę z projektorami. Posiada czarne ramki zwiększające kontrast oglądanego obrazu oraz wyposażony jest w technologię Plug and Play, dzięki czemu jest natychmiast gotowy do pracy.

Najczęściej kupowane

Ekrany projekcyjne: ścienne / sufitowe elektryczne


Tworząc idealną przestrzeń do projekcji - czy to w ramach sali konferencyjne czy kina domowego - niezwykle istotne jest rozważenie optymalnego ekranu projekcyjnego. Wyjątkowo komfortowym i wydajnym rozwiązaniem są ekrany elektryczne. Możliwość montażu ich na ścianie lub pod sufitem sprawia, że z łatwością można je dopasować do każdego pomieszczenia.

Ekran projekcyjny - sufitowy czy ścienny?


W zasadzie wybór pomiędzy ekranem ściennym a sufitowym zależy od miejsca montażu, charakteru używania pomieszczenia i upodobań użytkowników. Ostateczny wybór może być także uwarunkowany architekturą danego wnętrza. Na szczęście w przypadku wielu modeli ekranów do projektorów możliwe jest zmienienie sposobu jego mocowania bez konieczności nabywania nowego sprzętu.

Zalety ekranu elektrycznego


Elektryczny ekran projekcyjny to przede wszystkim wygoda. Nie ma konieczności podchodzenia do ekranu i posługiwania się mechanizmem, aby go zwinąć, rozwinąć lub zmienić jego pozycję. Wszystko to można wykonać zdalnie za pomocą przycisku lub pilota. Istnieje również opcja automatycznego rozwijania i zwijania ekranu projekcyjnego po włączeniu lub wyłączeniu projektora.

Elektryczny ekran projekcyjny - konfiguracja


Chociaż sam montaż ekranu projekcyjnego będzie wymagał drobnych prac, polegających np. na wkręceniu w ścianę kołków czy innych elementów montażowych, o tyle sama sprzętowa konfiguracja będzie dużo szybsza. Wiele z proponowanych ekranów do prezentacji działa w oparciu o technologię Plug&Play, tak więc są gotowe do działania i współpracy ze sprzętem projekcyjnym natychmiast po uruchomieniu.

Ekran projekcyjny - jaka szerokość?


Dobór szerokości ekranu projekcyjnego uzależniony jest od architektury pomieszczenia, w którym mają odbywać się prezentacje, od przekątnej obrazu uzyskiwanego przez projektor i od odległości projektora od samego ekranu. Biorąc pod uwagę te wszystkie parametry można z łatwością dobrać ekrany elektryczne o różnych szerokościach - przykładowo 236 cm, 301 cm czy mniejsze 147 cm. Istotnym czynnikiem będą też proporcje, uzależnione głównie od natywnych proporcji obrazu projektora i jego rozdzielczości.

Sterowanie elektrycznym ekranem projekcyjnym


Elektrycznymi ekranami projekcyjnymi można sterować głównie na dwa sposoby. Jest to system naściennych sterowników lub zdalnych pilotów. W pierwszym przypadku są to sterowniki montowane na stałe na ścianie w dogodnym miejscu - np. obok włączników oświetlenia. Innym sposobem jest sterowanie elektrycznym ekranem za pomocą pilota. W takim przypadku można z łatwością rozwinąć lub zwinąć ekran z dowolnego miejsca. Ekrany umożliwiają użycie obydwu tych metod.

Elektryczny ekran projekcyjny do kina domowego


W szczególności ogromną wygodę zapewniają ekrany elektryczne w kinie domowym. Umożliwiają szybkie przekształcenie salonu w prawdziwą salę kinową. Dzięki różnorodnym elementom montażowym i estetycznym tubom możliwe jest ich łatwe zintegrowanie z pomieszczeń lub ukrycie w obrębie elementów architektonicznych, tak aby na czas nieużywania projektora ekran nie zakłócał wystroju wnętrza.