Liczba produktów: 142
Sortowanie:
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
 • Średnica [cm]: 53
Biały dyfuzor przeznaczony do używania z beauty dishami firmy Bowens o średnicy 53,5 cm. Doskonale rozprasza światło, pozwalając na zmiękczenie cieni. Biały kolor pozwala na zachowanie neutralnej temperatury barwowej, bliskiej światłu dziennemu. Zakładanie oraz zdejmowanie odbywa się szybko i sprawnie, co pozwala na częstą zmianę sposobu oświetlania w studio.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
 • Średnica [cm]: 18
Oryginalny reflektor o kącie rozsyłu 60 stopni. Dzięki plastrom miodu wchodzącym w skład zestawu pozwala na zmianę kąta rozsyłu światła do 20, 30 i 40 stopni.
Sprzedaż zakończona

Bowens BW1866 Grid Diffuser

0/10 (0 opinii) Napisz opinię
 • Średnica [cm]: 38
Nasadka rozpraszająca światło przeznaczona do reflektorów Bowens Softlite. Rozprasza boczne światło, zostawiając mocniejsze i bardziej kontrastowe światło w centrum.
Sprzedaż zakończona

Wrota Bowens BW1869 uniwersalne

0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Wrota uniwersalne Bowens pasują do praktycznie każdego reflektora. Dzięki oddzielnemu systemowi mocowania można wykonać dowolną konfigurację, tak by w pełni ujarzmić światło.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
 • Średnica [cm]: 33
Reflektor High Performance o średnicy 32cm.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Przystawka do punktowego (z odległości 90cm punkt o średnicy 5cm) oświetlania lub do projekcji za lub na przedmiotach kształtów, znaczków oraz mask za pomocą krążków gobo.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
 • Średnica [cm]: 60
Reflektor Super Soft o średnicy 60cm z dyfuzorem do BW1868.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
 • Średnica [cm]: 15
Reflektor o średnicy 15cm i kącie rozsyłu światła 120 stopni z mocowaniem parasolki.
Sprzedaż zakończona

Bowens BW1886 Keylite reflektor

0/10 (0 opinii) Napisz opinię
 • Średnica [cm]: 24
Bardzo głęboki oraz szeroki reflektor przeznaczony do lamp studyjnych Bowens lub innych z mocowaniem typu Bowens S. Kąt padania światła to 50stopni. Reflektor ten daje bardzo specyficzne źródło światła.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
 • Średnica [cm]: 18
Niewielki lecz bardzo funkcjonalny reflektor o mocnym świetle. W przeciwieństwie jednak do większości małych reflektorów, ten pozwala na uzyskanie miękkiego światła o dużej mocy.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
 • Średnica [cm]: 38
Reflektor Softlite o średnicy 38cm i kącie rozsyłu światła 75 stopni.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
 • Średnica [cm]: 20
Reflektor przeznaczony do kreatywnej fotografii. Dzięki zakończeniu w kształcie elipsy daje niezmiernie ciekawe efekty oświetleniowe. Ponadto pozwala na stosowanie filtrów żelowych, dzięki którym kreowanie oświetlenia staje się czystą przyjemnością.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
 • Średnica [cm]: 53
Przedni dyfuzor do Bowens StreamLite 530. Pozwala uzyskać łagodne światło, które w efekcie daje miękkie cienie. Biały kolor sprawia, że temperatura barwowa pozostaje neutralna, dzięki czemu nie trzeba korygować ustawień balansu bieli względem stosowanej lampy.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Zestaw podstawowych czasz, modyfikatorów do oświetlenia. W skład zestawu wchodzą: czasza 60 stopni, strumienica, wrota z czterema skrzydłami, czasza do oświetlenia tła oraz zestaw 12 kolorowych folii do czaszy backlite.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Zestaw akcesoriów do fotografii portretowej. W zestawie znalazły się wysokiej jakości czasze takie jak reflektor BW1863 w zestawie z trzema plastrami miodu o różnych gradientach, blenda złoto-srebrna 81cm, czasza backlite do oświetlenia tła, statyw backlite wraz z odłączaną kolumną, zestaw filtrów do czaszy backlite oraz sofbox 60 x 80cm Bowens z bagnetem typu S.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Zestaw akcesoriów do fotografii mody. W zestawie znalazły się wysokiej jakości czasze takie jak high performance, beautydish z dyfuzorem z plastrem miodu, blenda złota 81cm, strumienica.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Zaawansowany zestaw czasz i akcesoriów do szerokiej gamy zastosowań, gdzie potrzeba modyfikacji oraz zaawansowanego modelowania światła. W zestawie znalazły się wysokiej jakości czasze takie jak Maxilite w ilości dwóch sztuk, odpowiednie dla tej czaszy plastry miodu, wrota czteroskrzydłowe, ramka do mocowania filtrów, zestaw żelowych filtrów barwnych do czaszy Maxilite, blenda złoto-srebrna 81cm oraz Sofbox 60x80cm z bagnetem S.
Sprzedaż zakończona

Bowens BW7674

0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Oryginalna czasza przeznaczona do głowicy Ringflash PRO marki Bowens.
Sprzedaż zakończona

Bowens BW7675 dyfuzor

0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Dyfuzor przeznaczony do głowicy Ringflash PRO marki Bowens, redukujący kontrast.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Uniwersalny korpus o strukturze plastra miodu. Dzięki małym oczkom, można uzyskać duże skupienie światła na stosunkowo niewielkiej powierzchni.

Czasze modelujące - podstawowy modyfikator światła w studiu fotograficznym i na planie filmowym


Czasze fotograficzne są bardzo podstawowym i niezwykle popularnym modyfikatorem światła. Ciekawostką jest fakt, że zdarza się nawet, że producenci lamp błyskowych i lamp LED dołączają czasze modelującą do zestawu wraz z lampą. Jej zadaniem jest skupianie ukierunkowanie światła na wprost bez dodatkowego efektu rozproszenia. Daje to efekt ostrego światła o konkretnym kształcie strumienia. Oczywiście istnieje wiele rodzajów czasz studyjnych, a różnice pomiędzy nimi to przede wszystkim rozmiar i kąt nachylenia ścianek - choć nie bez znaczenia jest również kolor i powłoka pokrywająca jej wewnętrzną część. Czasze najczęściej wykorzystuje się do uzyskania konkretnego efektu twardego i mocnego światła, albo też jako dodatkowe źródło na przykład jako światło kontrowe podkreślające detal lub też kontury kształtu. Tego modyfikatora z pewnością nie może zabraknąć w żadnym studiu fotograficznym.

Beauty Dish, Standard, Snoot - jaką czasze studyjną wybrać?


Czasze modelujące nadają bardzo konkretny kierunek światła i prostą drogą kieruje je bezpośrednio w stronę fotografowanego przedmiotu lub modela. Jednak w zależności od rozmiaru i kąta nachylenia ścianek efekty generowane dzięki temu modyfikatorowi mogą być skrajnie różne. Standardowe czasze mają przeważnie 18 cm średnicy i w sposób bardzo przewidywalny kierują światło przypominając nieco efekt reflektora. Ciekawą konstrukcją są czasze do tła, które mają ukośnie ściętą krawędź dzięki czemu czemu pozwala oświetlić fragment tła lub uzyskać efekt gradientu na tle.

Czasza do fotografowania świata mody - Beauty Dish


Bardzo popularnym rodzajem czaszy fotograficznej jest Beauty Dish. Jest to dość płaska czasza o relatywnie dużej średnicy. Najczęściej wykorzystywany do fotografii beauty (stąd też jego nazwa) jak i fotografii modowej. Pozwala on na uzyskanie ukierunkowanego światła - jednak w przeciwieństwie do innych czasz światło to jest zdecydowanie delikatniejsze. Oczywiście nie można porównywać tego efektu do softboxa, ponieważ przy takim zestawieniu Beauty Dish da zdecydowanie ostrzejsze i bardziej kontrastowe efekty.

Maksymalne skupienie światła dzięki strumienicy


Snoot, lub też strumienica, pozwala na maksymalne skupienie światła w bardzo wąskim strumieniu. Idealnie sprawdza się ona jako światło kontrowe, które odpowiednio ustawione potrafi w piękny sposób obrysować kontury modela i dać efekt odcięcia go od tła. Snoot to również fantastyczne narzędzie dla fotografów produktowych, którym zależy na podkreśleniu nawet małych detali.

Gridy, wrota, soczewki Fresnela oraz inne akcesoria do czasz modelujących


Czasze modelujące mogą dodatkowo być modyfikowane dzięki dodatkowym akcesoriom takim jak gridy, wrota, tkaniny dyfuzyjne, soczewki Fresnela czy też zestawy do gobo i kolorowe filtry. Pozwolą one osiągać oryginalne, niepowtarzalne efekty. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Mocniej skupić, czy rozproszyć światło? Tkanina dyfuzyjna i grid do czaszy


Chcąc bardziej ukierunkować światło można użyć plastra miodu (gridu), który swą nazwę zawdzięcza specyficznej budowie przypominającej właśnie plaster miodu. Gridy występują do każdego typu czasz - można znaleźć zarówno grid do Beauty Disha, strumienicy czy też standardowej czaszy. Dzięki tej specyficznej konstrukcji moc światła zostanie zachowana - ale nie będzie ono rozchodzić się na boki dzięki czemu fotografia nabierze jeszcze więcej kontrastu. Przeciwieństwem plastra miodu są tkaniny dyfuzyjne, które nie skupiają - a rozpraszają światło. Pozwala to na osiąganie efektów nieco zbliżonych do efektów uzyskiwanych przy użyciu softboxa.

Wrota do czaszy modelującej - efekty jak z profesjonalnego planu filmowego


Prawdopodobnie nie istnieje modyfikator światła, który dawałby większą kontrolę nad nim niż wrota fotograficzne. Dzięki ruchomym skrzydłom można dokładnie i niezwykle precyzyjnie określić w którą stronę światło ma być kierowane i uniemożliwić mu rozpraszanie się na fragmenty zdjęcia, które mają być go pozbawione. Odpowiednie ustawienie łopatek wrót pozwoli na uzyskanie efektów bardzo zbliżonych do tych znanych z największych kinowych przebojów - dlatego też tak chętnie są one wykorzystywane zarówno przez filmowców jak i fotografów poszukujących filmowych efektów. Bardziej zaawansowane modele wrót fotograficznych pozwalają na zmianę rozmiaru skrzydeł co pozwala uzyskać jeszcze większą kontrolę nad światłem. Wybierając wrota do czaszy koniecznie należy zwrócić uwagę na to do jakiej średnicy czaszy są one dedykowane. By móc ich używać średnica montażowa wrót musi być taka sama jak czaszy.

Żele, kolorowe filtry i zestawy do GOBO - nadaj swoim zdjęciom klimat


Większość wrót do czasz posiada specjalne mocowanie na kolorowe filtry, które pozwalają nadać niezwykłej kolorystyki na zdjęciach. Światło generowane przez lampę może być na przykład ocieplone - dzięki czemu będzie przypominać kolor zachodzącego słońca, lub też sprawić żeby miało abstrakcyjny kolor, który doda wyjątkowości zdjęciom. Mocowanie to można wykorzystać również do filtrów zmiękczających światło lub też filtrów GOBO. Czym są filtry GOBO? To ciekawe akcesorium, które zmienia kształt światła w taki sposób by imitować światło przechodzące przez okno - nawet jeśli nie ma go w studio. Efekt uzyskany dzięki tego typu filtrom będzie przypominać do złudzenia okno przez które wpada światło napotykając na swojej drodze na przykład żaluzje, lub też gałęzie.