Liczba produktów: 0
Nie znaleziono ofert spełniających zadane kryteria.
Usuń wybór z niektórych filtrów lub wyłącz wszystkie.
Blenda to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego fotografa i fotografki. Pozwala na łatwe modyfikacje światła zarówno podczas pracy ze światłem zastanym, jak i błyskowym. I chociaż jest niezwykle funkcjonalna i pozwala w wyjątkowo prosty sposób odmienić zdjęcie, to korzystanie z niej może być nieco kłopotliwe. Ma to miejsce w szczególności, gdy fotografuje się samemu i nie ma do dyspozycji asysty życzliwej osoby. Na szczęście z pomocą przychodzą akcesoria do blend.

Uchwyty do blend - łatwe kreowanie oświetlenia


Blenda fotograficzna może w prosty sposób zmienić oświetlenie sceny. Wystarczy nią umiejętnie operować, aby rozświetlić lub wyciemnić zdjęcie. Blenda przydaje się zarówno w terenie, jak i w studiu. Aby jednak efektywnie z niej korzystać, może być konieczne zamontowanie jej na statywie. Do tego najlepiej wykorzystać uchwyty do blend, które pozwalają na stabilne i wygodne zamocowanie modyfikatora światła, tak aby móc skupić się na fotografowaniu.

Jaki uchwyt do blendy wybrać?


Uchwyty do blendy to proste akcesoria, które są bardzo uniwersalne i pasują do większości blend fotograficznych. W zasadzie podczas doboru tego typu mocowania do akcesoriów fotograficznych wystarczy zwrócić uwagę na rozmiary posiadanej blendy. W sprzedaży dostępne są uchwyty zarówno do małych blend fotograficznych, jak i tych modeli o dużych płaszczyznach. Producenci przeważnie określają zakres długości (średnicy) blend, które można zamocować na danym uchwycie.

Jak zamocować blendę na statywie?


Uchwyty do blend fotograficznych kompatybilne są ze statywami oświetleniowymi i fotograficznymi (na aparaty lub kamery). Aby dopasować uchwyt do blendy fotograficznej do posiadanego trójnogu, wystarczy znać typ łączenia danego statywu. Przykładowo dla statywów oświetleniowych będą to trzpienie 5/8’’ (16 mm), a dla fotograficznych śruby 1/4’’ lub 3/8’’. Możliwe jest także skorzystanie z adapterów i łączników, które pozwalają łączyć statywy oświetleniowe z uchwytami dostosowanymi fabrycznie do statywów fotograficznych.

Uchwyty na blendy Manfrotto


Manfrotto to czołowy producent statywów i głowic fotograficznych. Poza tym specjalizuje się w tworzeniu solidnych i funkcjonalnych uchwytów na blendy fotograficzne. Podobnie jak w przypadku statywów uchwyt Manfrotto wyróżniają się płynnym i niezawodnym działaniem. Solidne śruby i ergonomiczne nakrętki pozwalają na łatwe zamocowanie blendy i szybką zmianę zamocowanego modyfikatora światła.

Uniwersalny uchwyt na blendę


W sprzedaży dostępne są uchwyty na blendę o na tyle szerokim zakresie mocowania, że można je uznać za uniwersalne. Przykładowo uchwyt na blendę Powerlux umożliwia zamocowanie modyfikatora światła o średnicy od 9 do 175 cm. To oznacza, że można na nim zamocować małe blendy, wykorzystywane przykładowo w makrofotografii, jak i duże blendy do fotografii studyjnej i portretowej. W przypadku korzystania z blend o bardzo dużej powierzchni możliwe jest zamocowanie przeciwwagi na końcu uchwytu.