Wyjątkowy obiektyw do fotografii dzikiej przyrody i sportu wyposażony w bardzo szybki autofokus i wydajną stabilizację drgań
Nowa konstrukcja optyczna
Druga generacja obiektywu Tamron SP 150-600 posiada poprawioną konstrukcję optyczną oraz zaawansowane powłoki antyrefleksyje eBAND i BBAR, która wykorzystuje nanostrukturalne warstwy o bardzo małym współczynniku załamania światła. Dzięki tym właściwościom antyrefleksyjnym wszelkie odbicia są na minimalnym poziomie. Dodatkowo w tym obiektywie zostały zastosowane 3 elementy optyczne o niskiej dyspersji w celu skorygowania aberracji chromatycznej.
Zastosowanie nowej konstrukcji optycznej poskutkowało nie tylko lepszą ostrością w całym kadrze, ale również umożliwiło zmniejszenie minimalnej odległości ostrzenia, dzięki czemu Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2 może być z powodzeniem wykorzystany w makrofotografii.
Szybszy autofokus, wydajniejsza stabilizacja
Zoptymalizowany silnik odpowiedzialny za automatyczne ustawianie ostrości działa jeszcze szybciej, dając szanse na uchwycenie obiektów, które poruszają się szybko, np. dzikich zwierząt, samochodów czy sportowców. Podczas korzystania z autofokusa dostępna jest manualna regulacja ostrości pozwalająca na dokonywanie drobnych korekt.
Wydajność stabilizacji obrazu wynosi w tym obiektywie 4.5 EV, została wyposażona w trzy tryby pracy umożliwiające dobranie ustawień do sytuacji, w której znajdzie się fotograf. Tryb 1 polega na zachowaniu równowagi między stabilnością obrazu w wizjerze i efektem na zdjęciu. Tryb 2 przeznaczony jest wyłączenie do wykonywania ujęć panoramicznych, natomiast Tryb 3 polega na maksymalnej stabilizacji obrazu bez jego stabilizacji w wizjerze.
Kompatybilność z TAP-in Console i konwerterami
Jest to stacja dokująca do wybranych obiektywów firmy Tamron. Umożliwia precyzyjną kalibrację autofokusa, stabilizacji optycznej, aktualizację oprogramowania i tworzenia profili ustawień w domowym zaciszu.
Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2 współpracuje z telekonwerterami 1.4x oraz 2.0, pozwalającymi na zwiększenie maksymalnego zasięgu obiektywu do odpowiednio 840 lub 1200 mm.
Odporność na warunki zewnętrzne
Część czołowa przedniej soczewki została pokryta fluorową powłoką natomiast obudowę uszczelniono przed negatywnym wpływem wilgoci. Taka konstrukcja nie tylko gwarantuje większą żywotność obiektywu, ale również łatwiejsze czyszczenie.
Precyzyjne sterowanie przysłoną
Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2 posiada elektromagnetyczną membranę, stanadardowo wykorzystywaną w obiektywach firmy Canon. Pozwala ona na dokładniejsze sterowanie przysłoną, gdyż listki są przymykane za pomocą silnika i impulsów elektronicznych.
Udoskonalona wersja niezwykle popularnego obiektywu Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD. Druga generacja G2 posiada jeszcze szybszy autofokus oraz wydajniejszą stabilizację obrazu - VC. Poprawiono również konstrukcję optyczną, dzięki czemu uzyskano lepszą ostrość w całym kadrze. Dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowych obiektyw sprawdzi się idealnie przy fotografowaniu sportu i dzikiej przyrody. Konstrukcja teleobiektywu jest odporna na wilgoć.
Specyfikacja
Gwarancja
24 miesiące (po rejestracji na stronie https://5years.tamron.eu)
Trochę za szybko na rzetelną ocenę, bowiem używam go dopiero od miesiąca.
Tak na pierwszy "rzut oka" wygląda, że wszystko o.k. AF ostrzy prawidłowo, obraz raczej ostry. W tej cenie to chyba na naszym rynku najlepszy obiektyw o tych parametrach.
Ocena:
Autor:
Tomasz
Dodano:
2022-01-12 13:20:50 ID: 44410
Potwierdzony zakup
przemyślana decyzja
dobry wyrób dla wymagających amatorów -nie ma obiektywów idealnych -polecam do -dx
Ocena:
Autor:
grzegorz
Dodano:
2020-12-01 19:06:43 ID: 42812
Potwierdzony zakup
Zadowolony
Produkt świetnej jakości, wszystko dobrze spasowane, brak luzów. Zdjęcia wychodzą ostre nawet na 600mm, obraz ostrzy szybko, jedynie jego waga jest dość odczuwalna lecz razem ze statywem świetnie się sprawdza.
Ocena:
Autor:
Patryk
Dodano:
2020-10-26 12:39:10 ID: 42504
pozytyw
sprzęt działa, jest super. Jedyna wada to ciężar
Ocena:
Autor:
aIchiber
Dodano:
2020-02-19 22:14:02 ID: 37931
Potwierdzony zakup
bardzo fajny zestaw do FF dla miłośnika przyrody
Użytkuje ten obiektyw od ponad 2 lat z Nikonem d750 i jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Przy wyborze wersji G2 kierowałem się głównie opiniami znajomych, kilkoma fajnymi testami (robionymi przez fotografów przyrody) i zdjęciami z aparatów pełnoklatkowych. Moim subiektywnym zdaniem lepiej wyglądały zdjęcia z G2 + FF body. Nie potrafię stwierdzić czy warto płacić za droższa wersja bo ma dużo rzeczy poprawionych względnej pierwszej wersji. Wiem jednak na pewno, że bardzo przydatna rzeczą jest możliwość podłączenia TAP-in-Console. Dzięki temu można bardzo dobrze zniwelować błędy front/back focusa (możliwości kalibracji są olbrzymie i nie maja nic wspólnego z tym co oferuje body). Polecam
Ocena:
Autor:
Jeronimo
Dodano:
2019-08-20 20:46:40 ID: 37255
tłumaczenie materiałów producenta
przydałoby się rozróżnić pojęcia "zdjęcia panoramiczne" i "panoramowanie"... pisanie o trybie VC do robienia zdjęć panoramicznych jest oczywistą bzdurą i jak myślę wynika z błędnego tłumaczenia ;-)
Ocena:
Autor:
qaz-foto
Dodano:
2018-09-10 11:47:08 ID: 35724
porównanie
Cześć Nikonowcy
Jestem konserwatystą, ale nie przeciwnikiem postępu technologicznego. Trudno mi uwierzyć, że obiektyw powszechnie chwalony na całym świecie za jakość optyki i konstrukcję mechaniczną może być jeszcze lepszy - droższy oczywiście też. Uważam, że windując cenę do obecnego poziomu producent sam sobie strzelił w stopę. Ja na szczęście zdążyłem kupić poprzedni model i 2000 zł zostało w kieszeni. Z moim korpusem APS-C mój obiektyw w terenie - jestem obserwatorem ptaków - dokonuje cudów, a zaoszczędzoną kwotę przeznaczyłem na wiosenny wypad nad Biebrzę.
Kwestia noszenia sprzętu na szyi - aby nie powodować niepotrzebnych naprężeń w gnieździe bagnetu i na uszkach paska, wykorzystałem starą psią obrożę oraz pas naramienny od torby do laptopa. Obroża, trochę przerobiona, obejmuje łapą statywową z zamocowaną na stałe pestką statywową oraz pierścień ręcznego ostrzenia (ponieważ jest on z mechanizmem AF połączony elektromagnetycznie nic mu to nie szkodzi). Ręcznie doostrzam tylko na statywie, a wówczas cały "patent" mogę rozpiąć jednym zatrzaskiem.
Podsumowując - lepsze prawie zawsze jest wrogiem dobrego. Jeżeli ktoś chce fotografować sokoły w chwili ataku to zakup modelu G2 jest jak najbardziej uzasadniony, do zwykłej ptasiej fotografii nie za bardzo, moim zdaniem ma to sens. Starsza wersja jest więcej niż wystarczająca, a ekstra kasy żal.
Ocena:
Autor:
Ronin
Dodano:
2016-11-08 07:22:05 ID: 29683
Nasze autoryzacje:
Ustawienia cookies
Na naszej stronie korzystamy z plików cookies niezbędnych do jej funkcjonowania, a pozostałe, służące do poprawienia jakości użytkowania oraz lepszego stosowania reklam, możesz kontrolować.
Ustawienia