Adapter lub pierścień pośredni systemu Cokin przeznaczony do obiektywów o średnicy 62 mm. Umożliwia on podłączenie uchwytu systemu X-Pro na którym można założyć prostokątne filtry zgodne z systemem Cokin.
Dzięki zastosowaniu systemu Cokin nie trzeba już kupować do każdego obiektywu osobnych filtrów. Teraz wystarczy odpowiedni adapter i jeden filtr będzie można założyć na obiekty o średnicy 62 mm jak i o średnicy 67 mm.
System Cokin składa się z 3 podstawowych elementów, które należy nabyć osobno: adapteru przykręcanego do obiektywu, uchwytu do którego wsuwa się filtry oraz prostokątnego filtra.
W zależności od średnicy mocowania filtra w obiektywie wyróżnia się trzy systemy Cokin:
system Cokin A dla obiektywów o średnicy od 36 mm do 62 mm
system Cokin P dla obiektywów o średnicy od 49 mm do 82 mm
system Cokin Z dla obiektywów o większych średnicach. Pozwala na zamocowanie filtra prostokątnego o rozmiarze 100 x 100 mm.
Adapter lub pierścień pośredni systemu Cokin przeznaczony do obiektywów o średnicy 62 mm. Umożliwia podłączenie uchwytu systemu Z na którym można założyć prostokątne filtry zgodne z systemem Cokin.
Specyfikacja
Gwarancja
wieczysta
Zestaw zawiera
adapter
System Cokin:
Cokin Z
brak opisu
Średnica:
82
brak opisu
EAN
085831702040
Kod kreskowy produktu
Kod w sklepie
TULCOKZ462
Kod produktu w naszym sklepie
Produkty podobne
Filtry prostokątne - adaptery i uchwyty w cenie ± 10%:
Ustawienia cookies
Na naszej stronie korzystamy z plików cookies niezbędnych do jej funkcjonowania, a pozostałe, służące do poprawienia jakości użytkowania oraz lepszego stosowania reklam, możesz kontrolować.
Ustawienia