




Sony A7 III to bezlusterkowiec z pełnoklatkową matrycą o rozdzielczości 24,2 MP, który zapewnia wyjątkowo wyraźne i szczegółowe obrazy. Nawet przy wysokich wartościach czułości ISO gwarantuje ujęcia wolne od szumów. Posiada bardzo ostry i intuicyjny wizjer elektroniczny o rozdzielczości około 2,3 mln punktów. To wszystko sprawia, że stanowi świetną bazę do wykonywania fotografii stomatologicznej. W szczególności jeśli połączy się go z akcesoriami takimi jak makroobiektyw Sony FE 90 mm f/2.8 G OSS Macro, lampą do ujęć makro Godox MF-12 K2 Two Light Kit makro, wyzwalaczem Godox X2T TTL, który ułatwi wykonywanie ujęć w trudno dostępnych miejscach w warunkach gabinetu stomatologicznego czy pojemną kartę pamięci.
Skorzystanie z tego zestawu do fotografii stomatologicznej pozwala na zapewnienie pacjentom najwyższej jakości opieki. To także świetne wsparcie dla leczenia. Zestaw działa w bardzo intuicyjny sposób i nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu fotografii czy filmowania, aby uzyskać świetne ujęcia.
Sony α (Alfa) to bardzo rozbudowany system aparatów przeznaczonych zarówno dla amatorów jak i najwyższej klasy profesjonalistów. W ofercie systemu Alfa znajdują się nowoczesne aparaty bezlusterkowe (mocowanie obiektywów Sony E) jak i klasyczne lustrzanki cyfrowe (mocowanie Sony A). Obydwa typy aparatów dzielą się na mniejsze z matrycą APS-C oraz profesjonalne, nieco większe gabarytowo z matrycą pełnoklatkową. Firma Sony w 2013 r. jako pierwsza wprowadziła do sprzedaży pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe gwarantując doskonałą jakość zdjęć i filmów oraz wygodę użytkowania.
Wybrane aparaty systemu Alfa
Alfa 7 III to trzecia odsłona pełnoklatkowego bezlusterkowca klasy premium należącego do systemu Sony. Zastosowanie nowo opracowanej matrycy o rozdzielczości 24.2 MPx z 5 osiową stabilizacją pozwala rejestrować niezwykle realistyczne zdjęcia i filmy w rozdzielczości 4K. Szeroki zakres dynamiczny wraz z szybkim i celnym autofokusem pozwalają na fotografowanie w najróżniejszych warunkach oświetleniowych, natomiast uszczelniona obudowa nie obawia się trudnych warunków atmosferycznych. Wszystko to sprawia, że A7 III to wszechstronne urządzenie, które sprawdzi się w wielu zastosowaniach.
Sercem aparatu jest pełnoklatkowa matryca CMOS Exmor R o rozdzielczości 24.2 MPx. Jest ona wspierana przez procesor BIONZ X wyróżniający się potężną mocą obliczeniową - zwiększoną o około 80% w stosunku do modelu Sony A7 II. Tak zaawansowane komponenty pozwalają uzyskać zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości wyróżniające się zakresem dynamicznym sięgającym 15 stopni EV. Dodatkową zaletą A7III jest szeroki zakres czułości ISO (50-204 800), pozwalający na fotografowanie w niemal każdych warunkach oświetleniowych, od pełnego słońca po ciemne pomieszczenia.
Pliki mogą być zapisywane w 14-bitowym formacie RAW. Format ten wyróżnia się ogromem zapisywanych danych, które możesz wykorzystać podczas późniejszej obróbki na komputerze.
A7 III podobnie jak poprzednik - model A7 II, posiada 5-osiową stabilizację obrazu. Jednakże w nieniejszej wersji jej wydajność została zwiększona do imponujących 5 stopni EV. W praktyce oznacza to, że możesz wykonać nieporuszone zdjęcia przy zastosowaniu ... 32-krotnie dłuższego czasu naświetlania (jest to wartość maksymalna). Ponadto zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na korzystanie z dobrodziejstw stabilizacji ze wszystkimi wykorzystywanymi obiektywami.
Stabilizacja matrycy doskonale sprawdza się również przy filmowaniu w wielu sytuacjach zastępując posiadanie dodatkowych stabilizatorów i gimbali.
Niniejszy aparat firmy Sony wykorzystuje nowatorską techonlogię 4D Focus znacznie poprawiającą charakterystykę pracy automatycznego ustawiania ostrości. A7III posiada aż 425 pól z detekcją kontrastu, a także czujnik z 693 polami detekcji fazy analogiczny do zastosowanego w modelu α9. Taka budowa systemu AF pozwala na pokrycie około 93% kadru polami AF pozwalając na ostrzenie w dowolny fragment kadru. W stosunku do A7II poprawiono również pracę AF w słabych warunkach oświetleniowych, w takiej sytuacji model A7III potrafi ustawić ostrość prawie dwa razy szybciej niż druga odsłona linii A7.
Nie ulega wątpliwości, że A7III to aparat wybijający się na tle konkurencji pod wieloma względami, nie inaczej jest w przypadku zdjęć seryjnych. Możliwe jest nawet wykonanie 10 zdjęć na sekundę, natomiast długość serii (liczba wykonanych zdjęć) zależy od formatu zapisywanych plików i prezentuje się następująco:
Zaawansowane funkcje fotograficzne to nie jedyne zalety omawianego aparatu. Ciekawostką, która pozwoli Ci się rozwinąć jest filmowanie w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli). W tym trybie aparat wykorzystuje pełną szerokość przetwornika. Niezwykle ważny jest również proces rejestracji obrazu, w trakcie którego piksele nie są łączone w grupy. Aparat rejestruje wtedy znacznie więcej danych niż jest to niezbędne do uzyskania rozdzielczości 4K. Dopiero w drugim etapie materiał jest przekształcany do rozdzielczości 4K, dzięki czemu wyróżnia się niespotykaną szczegółowością i głębią.
Osoby interesujące się filmowaniem od dłuższego czasu docenią możliwość wyboru profilu obrazu HLG pozwalającego na uzyskanie naturalnych obrazów 4K HDR na wyświetlaczach zgodnych z tą technologią. Użytkownicy mają również dostęp do krzywych gamma (S-Log2 i S-Log3) ułatwiających uzyskanie odpowiedniej kolorystyki podczas obróbki na komputerze. Natomiast miłośnicy efektu slow-motion mogą rejestrować filmy o rozdzielczości FullHD w 120 klatkach na sekundę.
Szeroka gama akcesoriów dodatkowych, jak mikrofony, rejestratory czy stabilizatory pozwolą rozbudować aparat pod kątem profesjonalnego zestawu filmowego.
Komfort używania aparatu jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o tym czy będziemy używać go z przyjemnością. Wiedzą o tym inżynierowie firmy Sony, którzy wyposażyli A7III w przyciski funkcyjne (Fn), menu, wyświetlanie obrazu, porządkowanie zdjęć zaraz po ich wykonaniu. Funkcje te działają również podczas transferu zdjęć z bufora do karty pamięci. Jak przystało na korpus kierowany do entuzjastów nie mogło zabraknąć dwóch slotów na karty pamięci oraz wielu przycisków programowalnych, w obecnej wersji jest ich aż 11 i można do nich przypisać łącznie 81 funkcji. Ponadto poprawiono również zarządzanie energią, dzięki czemu można zrobić do 710 zdjęć na jednym akumulatorze.
Aby usprawnić udostępnianie zdjęć aparat wyposażono w technologie Wi-Fi pozwalającą na przesyłanie zdjęć do smartfona, tableta lub serwera FTP.
Urządzenie zostało wyposażone w uchylny ekran LCD o rozdzielczości 0.91 miliona punktów. Ruchomy ekran ułatwia kadrowanie z nietypowej perspektywy co przydaje się zarówno podczas fotografowania jak i filmowania. Wysoka rozdzielczość ekranu oraz wierne odwzorowanie barw pozwala ocenić efekt już podczas kadrowania.
Zastosowany w aparacie wizjer elektroniczny o rozdzielczości ponad 2mln punktów wyrożnia się doskonałą szczegółowością obrazu. Pokrycie kadru wynoszące 100% pozwala na zaobserwowanie dokładnie tego co znajdzie się finalnie na zdjęciu. W wizjerze elektronicznym jeszcze przed zrobieniem zdjęcia widać dokładne efekt wybranych ustawień, w tym wszelkego rodzaju filtrów. Rozwiązanie takie pozwala na ocenienie zdjęcia jeszcze przed wykonaniem. Wizjer elektroniczny idealnie sprawdza się również do przeglądania zdjęć w ostrym słońcu, gdzie widoczność na wyświetlaczu jest ograniczona.
Obudowa aparatu Sony A7 III została wykonana z lekkiego oraz bardzo wytrzymałego stopu magnezu. W połączeniu z licznymi uszczelnieniami doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach, które niejednokrotnie występują podczas pracy reportera czy podróżnika. Możesz więc zabrać aparat wszędzie gdzie tego potrzebujesz i używać wtedy gdy potrzebujesz, niezależnie od pogody. Aparat poradzi sobie zarówno na śniegu, jak i lekkim deszczu.
Aparaty Sony umożliwiają wgranie dodatkowych aplikacji usprawniających użytkowanie aparatu. Aplikację dostępne są na stronie https://www.playmemoriescameraapps.com/portal/
Model A7 III to zdobywca prestiżowej nagrody TIPA (2018) dla najlepszego bezlusterkowego aparatu pełnoklatkowego. Technical Image Press Association to globalna organizacja, zrzeszająca czasopisma o tematyce związanej z fotografią i obrazowaniem.
Uwaga: aby aparat współpracował ze wszystkimi kartami pamięci należy uaktualnić firmware do najnowszej wersji.
Obiektywy Sony E to najwyższej klasy optyka dedykowana do aparatów bezlusterkowych. W ofercie producenta znajdują się zarówno modele dedykowane do aparatów pełnoklatkowych (oznaczone symbolem FE) oraz mniejsze i lżejsze (oznaczone symbolem E) przeznaczone do aparatów z matrycą APS-C. Dla zapewnienia jak największej wygody, obiektywy dedykowane do matryc APS-C można używać w aparatach pełnoklatkowych ograniczając obraz sczytywany z matrycy do formatu APS-C.
FE 90 mm f/2.8 Macro G OSS to najwyższej klasy obiektyw do makrofotografii. Połączenie ogniskowej 90 mm ze skalą odwzorowania 1:1 oraz doskonałymi właściwościami optycznymi sprawia, że model ten jest idealnym rozwiązaniem zarówno do fotografii makro jak i portretu. Skala 1:1 uzyskiwana jest już z odległości 28 cm co pozwala na fotografowanie płochliwych obiektów, takich jak owady czy płazy. Obiektyw współpracuje zarówno z aparatami z matrycą pełnoklatkową jak i APS-C.
Obiektyw makro 90 mm jest przedstawicielem profesjonalnej serii G. Wymusza to zastosowanie najwyższej klasy optyki i rozwiązań mechanicznych. Niezależnie od skali odwzorowania i odległości ostrość jest na najwyższym poziomie a błędy optyczne zostały zredukowane praktycznie do zera. Jest to zasługa mechanizmu nastawiania ostrości z "szybującymi" soczewkami. W konstrukcji wykorzystano aż 15 soczewek znajdujących się w 11 grupach.
Cecha wspólną dla wszystkich obiektywów klasy G oraz G Master jest pięknie wygladające rozmycie tła, tzw. bokeh. W modelu FE 90 mm f/2.8 Macro G OSS jest to zasługą zarówno kołowej, 9-listkowej przysłony jak i doskonałej optyki. To dzięki temu obiektyw jest idealny zarówno do fotografii makro jak i portretów z atrakcyjnie rozmytym tłem.
Zwarty mechanizm nastawiania ostrości z "szybującymi" soczewkami gwarantuje znakomite parametry optyczne niezależnie od odległości od obiektu. To obiektyw, który zastępuje przynajmniej 2 obiektywy.
Zastosowanie aż 2 szybkich, niezwykle dokładnych a przy tym cichych silników służących do ustawiania ostrości DDSSM (Direct Drive Super Sonic wave Motor) doskonale sprawdza się zarówno przy fotografowaniu jak i filmowaniu. Nawet korzystając jedynie z wbudowanego w aparat mikrofonu dźwięki AF nie są słyszalne na nagranym filmie pozwalając w pełni skupić się na dźwiękach otoczenia. 2 silniki bez problemu radzą sobie z ciężkimi soczewkami ustawiając ostrość w bardzo krótkim czasie. Tak, by żadna sytuacja nie umknęła fotografującemu.
Zastosowanie wydajnej stabilizacji obrazu pozwala na znaczne wydłużenie czasu naświetlania bez konieczności używania statywu. Takie rozwiązanie zwiększa mobilność fotografującego pozwalając na uchwycenie dynamicznych scen. Stabilizacja obrazu doskonale sprawdzi się też podczas filmowania, zwłaszcza filmów w skali makro gdzie nawet lekkie drganie obrazu mogłoby zepsuć cały efekt.
Doskonałe właściwości optyczne obiektywu potwierdza wykres MTF. Funkcja przeniesienia modulacji (MTF — Modulation Transfer Function) określa zdolność obiektywu do reprodukcji drobnych szczegółów. Podstawę jej wyznaczenia stanowi pomiar kontrastu w obrazie przedstawiającym gęsto rozmieszczone liniami. Obiektyw ten zachowuje doskonałą rozdzielczość dostosowaną do najbardziej wymagających matryc o dużych rozdzielczościach.
Obiektyw FE 90 mm f/2.8 Macro G OSS otrzymał tytuł "Najlepszy europejski obiektyw do systemowych aparatów kompaktowych 2015-2016". Potwierdza to jego wyjątkową jakość.
Zestaw oświetlenia do makrofotografii pozwala na łatwe i kreatywne wykonywanie zdjęć małych obiektów, takich jak owady, rośliny itp. Jego specjalna konstrukcja umożliwia wygodne zbliżenie obiektywu do mikroobiektów przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego oświetlenia. Zestaw obejmuje 2 lampy MF12, filtry kolorowe, pierścień montażowy, adaptery obiektywowe, mocowania na zimną stopkę, dyfuzory i inne niezbędne akcesoria.
Uwaga! Do wyzwolenia lamp MF12 wymagany jest nadajnik systemu X.
MF12 to idealna lampa do fotografowania miniaturowych obiektów. Jej konstrukcja pozwala na takie jej ustawienie, aby obiektyw nie tworzył cienia czy jednocześnie nie trzeba było umieszczać lampy w kadrze. Lampa posiada regulowaną głowicę, która umożliwia łatwe dostosowanie jej kąta i operowanie wiązką światła.
Na pierścieniu montażowym możesz zamocować nawet kilka lamp MF12. To pozwala Ci na rozbudowanie zestawu oświetleniowego i uzyskiwanie nawet nietypowych efektów czy uzyskiwanie jeszcze mocniejszego oświetlenia. Możesz swobodnie rozmieszczać lampy MF12 na pierścieniu montażowym, tak aby kreatywnie pracować ze światłem.
Lampa do makrofotografii wykorzystuje wbudowany akumulator litowy zapewniający energię na 500 błysków z pełną mocą. Jednocześnie oferuje krótki czas ładowania wynoszący tylko 0,01-1,7 s. Możesz więc z łatwością pracować w terenie bez obaw, że zabraknie Ci energii i coś przeszkodzi Ci w sesji. Co więcej lampę możesz ładować za pomocą interfejsu USB-C, tak więc z łatwością zapewnisz sobie źródło zasilania nawet w plenerze np. poprzez powerbank.
Godox MF12 obsługuję tryb TTL,co pozwala na wykorzystanie jej z aparatami Canon, Nikon, Sony, FujiFilm, Olympus czy Pentax przy współpracy z nadajnikiem Godox X1, X2 czy Pro.
W zestawie znajdują się adaptery mocowania na obiektyw, co pozwala na zastosowanie lampy i pierścienia montażowego z różnymi obiektywami. Poniżej znajdziesz średnice adapterów:
Pracuj z lampą na odległość, zwiększając swoje możliwości w zakresie realizowania sesji. Skorzystaj z 5 grup i 32 kanałów, aby mieć zawsze pewność, iż sygnał będzie stabilny i nie będzie dochodziło do zakłóceń.
Nadajnik kompatybilny z aparatami Sony, obsługujący tryb TTL. Gwarantuje pełną kontrolę nad mocą błysku w trybie manualnym (M) oraz stroboskopowym (Multi). W jednym i drugim przypadku możesz skorzystać z kompensacji ekspozycji światła błyskowego albo ręcznie ustawić energię błysku.
Ponadto wyzwalacz X2T TTL oferuje także:
Nadajnik posiada wbudowany Bluetooth, który umożliwia połączenie ze smartfonem oraz przy użyciu aplikacji Godox (dostępnej na Android i Apple). Dzięki temu będziesz mógł sterować lampami za pomocą swojego smartfona. Ponadto niektóre modele smartfonów zapewniają także wyzwalanie lamp podczas robienia zdjęcia.
Najwyższa seria kart SDXC/SDHC od SanDisk w wersji UHS-I zaspokoi potrzeby profesjonalistów zajmujących się filmowaniem i fotografią, dając im nie tylko większe możliwości, ale i poczucie bezpieczeństwa dzięki niesamowitej wytrzymałości. Dedykowane do filmowania w 4K i Full HD z wysoką liczbą klatek na sekundę poradzą sobie także z dużymi plikami RAW i fotografowaniem w szybkim trybie seryjnym. Odporne na wodę, wstrząsy i promieniowanie rentgenowskie karty mogą pracować we wszystkich warunkach.
Karty pamięci z serii Extreme 180 mb/s stworzono z myślą o najbardziej wymagających urządzeniach. Zapis danych do 80 MB/s oraz odczyt na poziomie 170 MB/s sprawi, że działanie twojego urządzenia przestanie być ograniczone wolnym transferem pamięci. Dodatkowo parametry UHS Class 3 (U3), Video Speed Class 1 (U1) i Class 10 gwarantują najwyższe osiągi prędkości i stabilności zapisu danych. Do zastosowań domowych i profesjonalnych.
OznaczeniaUHS Class 3 (U3), Video Speed Class 1 (U1) i Class 1, które znajdziesz na produkcie, gwarantują, że karta potrafi w sposób płynny i nieprzerywany rejestrować nagrania w Full HD i 4K UHD. Ogromna ilość danych wynikająca z wysokiej rozdzielczości i dużej liczby klatek na sekundę nie przeciąży bufora karty, co mogłoby nastąpić w przypadku zwykłych kard SD. Karta poradzi sobie również z plikami RAW i szybkim trybem seryjnym. Nie musisz martwić się, że migawka przestanie działać w decydującym momencie. Karta sprosta nawet profesjonalnym oczekiwaniom.
Zgrywanie danych z karty odbywa się z prędkością 180 mb/s, a zapis danych na karcie dochodzi do 90 mb/s. Zdjęcia na monitorze, telewizorze i wyświetlaczu aparatu pokazują się błyskawicznie, co sprawia, że nawet profesjonalna praca z obrazem dzięki tej karcie staje się komfortowa.
Wyższa prędkość zapisu to większa frajda z fotografowania i filmowania. Z szybką kartą możesz zrobić więcej zdjęć w krótszych odstępach czasu. Dzięki temu nie przegapisz żadnego ważnego momentu. Spędzisz czas oddając się swojej pasji, zamiast czekać aż zdjęcia przestaną się buforować.
Wyższa prędkość odczytu to mniej straconego czasu przed komputerem. Zamiast wpatrywać się w monitor i czekać na skopiowanie wszystkich plików, możesz poświęcić czas na postprodukcję lub dalsze fotografowanie. Również oglądanie zdjęć i filmów na telewizorze będzie płynniejsze.
Karty Sandisk z serii Extreme są odporne na wstrząsy, wilgoć i promienie rentgenowskie (np. na lotnisku podczas odprawy). Pracują poprawnie w ekstremalnych temperaturach od -25 do 85°C. Temperatura przechowywania może być jeszcze niższa i wynosić do - 40 ° C. Możesz jej więc używać wszędzie: w upale, na mrozie, w deszczu i śniegu, w pracy i podróży. Twoje dane są zawsze bezpieczne.
Porozmawiaj ze specjalistą Sony na czacie! (w godzinach 9-17) Zestaw umożliwiający wygodne wykonywanie zdjęć stomatologicznych. Wysoka jakość i szczegółowość obrazu pozwolą polepszyć oferowane usługi i zagwarantować pacjentom najwyższą jakość leczenia. Zestaw obejmuje aparat Sony A7 III z makroobiektywem i akcesoriami do oświetlania ujęć makro.
Co 2 tygodnie nowości, promocje i specjalne rabaty. Zobacz
Zbieraj punkty za zakupy i zadania w Cyfrowe.pl, wymieniaj na nagrody, zyskuj dedykowane zniżki! Dołącz do programu
Ustawienia cookies
Na naszej stronie korzystamy z plików cookies niezbędnych do jej funkcjonowania, a pozostałe, służące do poprawienia jakości użytkowania oraz lepszego stosowania reklam, możesz kontrolować.
Ustawienia