Liczba produktów: 4
Sortowanie:
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Twój sprzęt potrzebuje mocy? Wypróbuj baterię MN1500B4 Plus Power 4xAA od firmy Duracell. Te długożyjące "paluszki" zapewnią moc i długie działanie Twoich urządzeń.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Jeśli potrzebujesz dodatkowej mocy dla swojego sprzętu to świetnie trafiłeś. Wybierz baterie MN1500B8 Plus Power 8xAA od firmy Duracell. Są to długożyjące "paluszki", które zapewnią moc i długie działanie Twoich urządzeń.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Pierwsze na świecie baterie w rozmiarze AA wyprodukowane w technologii litowej.
0/10 (0 opinii) Napisz opinię
Pierwsze na świecie baterie w rozmiarze AAA wyprodukowane w technologii litowej.
Nie raz już przyszły z pomocą i okazały się niezbędne, aby móc w ogóle pracować z elektroniką - mowa oczywiście o bateriach AA i AAA. Te jedne z podstawowych akcesoriów warto mieć zawsze pod ręką. Przydadzą się w szczególności tym fotografom i filmowcom, którzy podróżują i przebywają z dala od zasilania sieciowego. Wtedy gdy niemożliwe jest doładowywanie akumulatorów, wydajne baterie AA i AA okażą się niezastąpione.

Baterie AA i AAA - różnice


Zarówno baterie AA, jak i AAA wykorzystywane są w szeregu urządzeń - pilotów, budzików, zabawek, lampek LED itp. Fotografowie kojarzą je przede wszystkim z zasilaniem reporterskich lamp błyskowych. Baterie AA nazywane są potocznie paluszkami i oznacza się je jako R6, natomiast baterie AAA to tzw. mini paluszki o symbolu R03. Główna różnica polega na ich wydajności, tak więc urządzenia o większym zapotrzebowaniu na energię będą wymagały baterii AA, natomiast dla pozostałych pozostaną AAA.

Klasyczne baterie AA i AAA vs akumulatorki


Tradycyjne baterie AA i AAA są jednorazowe, co oznacza, że po wyczerpaniu zapasu energii stają się już nieprzydatne. Paluszki takie są za to dużo tańsze i w przypadku gdy leżą przez dłuższy czas nieużywane nie tracą zmagazynowanej energii w takim stopniu jak akumulatorki. Jednorazowe baterie AA i AAA przydają się także wtedy, gdy pracuje się z pożyczonym sprzętem i na codzień nie potrzebuje się stosowania akumulatorków. W takiej sytuacji zwykłe paluszki umożliwiają zaoszczędzenie pieniędzy.

Baterie AA i AAA w zestawach


Tak jak zostało już wspomniane w porównaniu do akumulatorków tradycyjne paluszki są dużo tańsze. Za cenę pojedynczego akumulatora możliwe jest zakupienie zestawu nawet 4 baterii AA (analogicznie sytuacja wygląda w przypadku typu AAA). W takim zestawie oprócz baterii czasami znajduję się plastikowe pojemniki zapobiegające zawieruszeniu się baterii w plecaku lub w torbie. Baterie AA i AAA można nabyć w zestawach po 4 lub 2 paluszki.

Jakie napięcie mają baterie paluszki?


Napięcie baterii AA i AAA zależy głównie od zastosowanej technologii. Przykładowo w bateriach alkalicznych wynosi ono 1,5 V. Dla odmiany baterie litowe cechują się napięciem równym 3 V. Oczywiście napięcie to nie jedyny parametr różnicujący ww. typy baterii AA i AAA. Różnią się one także zakresem temperatur, w których mogą pracować czy czasem utrzymywania energii. Dla baterii alkalicznych i litowych ostatni z parametrów wynosi odpowiednio około 7 i 10 lat.

Baterie AA i AAA Duracell i Energizer


Jednym z najpopularniejszych producentów baterii AA i AAA jest z pewnością Duracell. Paluszki kojarzące się z kultową maskotką królika zasłużyły na swoją renomę za sprawą świetnej wydajności oraz bezpiecznej i stabilnej pracy. Podobnie godne polecenia są baterie Energizer, które cechują się nawet 15 letnim okresem ważności i możliwością pracy przy ekstremalnych temperaturach.

Dobre baterie AA i AAA - jak wybrać?


Zarówno baterie Duracell, jak i Energizer gwarantują 100% satysfakcję. Chcąc wybrać najbardziej wydajne akcesoria, warto postawić na baterie litowe. Co ciekawe przy jeszcze lepszej wydajności niż baterie alkaliczne zachowują niższą od nich wagę. Biorąc ze sobą w podróż dużo ciężkiego sprzętu każdy gram mniej na plecach staje się na wagę złota.