Cyfrowe.pl

Profoto

Korzyści dla Klientów:

  • Wyjątkowa obsługa – doradztwo specjalistów
  • Pełna i aktualna oferta sprzętu marki Profoto
  • Możliwość wypożyczenia i testowania wybranych produktów
  • Konkurencyjna oferta cenowa
  • Bezpłatne warsztaty i prezentacje sprzętu w naszych salonach

Poznaj serie produktów Profoto:

Witamy w świecie kształtowania światła

Polecamy

Promocje i rekomendacje Profoto

819
Wysyłamy w 24h

Najczęściej kupowane

4 590
5 590 zł
Wysyłamy w 24h

Lampy Profoto - liderzy błysku i oświetlenia studyjnego

Każdy, kto fotografuje przy użyciu lamp błyskowych, z pewnością zna markę Profoto. Marka ta powstała w 1968 roku w Sztokholmie, a założył ją Conny Dufgran i Eckhard Heine. Od wielu lat najlepsi światowi fotografowie korzystają z oświetlenia właśnie tej szwedzkiej marki. To właśnie przy użyciu lamp błyskowych szwedów powstało wiele niesamowitych, a często już kultowych, fotografii. Z oświetlenia Profoto korzystają między innymi takie sławy jak Annie Leibovitz, Herb Ritts czy też David LaChapelle.

Co sprawia, że lampy błyskowe Profoto są tak wyjątkowe?

Lampy Profoto zapewniają wysoką jakość oraz powtarzalność błysku. Oznacza to, że fotograf, który kreuje oświetlenie na zdjęciu, może być pewny, że każda klatka będzie oświetlona w taki sam sposób. Właśnie ta powtarzalność jest kluczowa dla profesjonalistów. Lampy błyskowe tego producenta są również znane ze swojej niezawodności. Producent zasłynął z tego, że jego produkty są bardzo trwałe i potrafią pracować latami.

Oświetlenie studyjne proste w obsłudze

Dla fotografów ważna jest również prostota obsługi. Dlatego też Profoto projektuje swoje lampy tak, by były one proste i wygodne w obsłudze, a zarazem pozwalające na efektywną pracę. Ułatwienie pracy fotografowi jest swego rodzaju filozofią marki.

Innowacyjne lampy błyskowe

Ponad 50 lat doświadczenia, badań i nieszablonowego myślenia sprawiło, że Profoto od lat jest uznawane za lidera rynku. Choć szwedzka firma przez lata była kojarzona jedynie z oświetleniem stricte studyjnym, to dzięki prężnie działającemu działowi rozwoju, co rusz wprowadza nowe, innowacyjne rozwiązania dla fotografii z użyciem błysku. Jednymi z najnowszych produktów są lampy B10 i B10 Plus oraz A10.

Dużo światła z małej lampy - Profoto B10 do fotografowania w plenerze

Chęć przekraczania granic i tworzenia nietypowych rozwiązań dla fotografów, zaowocowała powstaniem plenerowej lampy studyjnej Profoto B10. To najmniejsza i najlżejsza lampa plenerowa tego producenta, która generuje moc o bardzo dużej sile - porównywalnej nawet do mocy pięciu lamp reporterskich! Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w studio, a dzięki akumulatorowi również i w plenerach. B10 to również możliwość podłączenia ponad 120 modyfikatorów światła, które pozwolą na stworzenie idealnej fotografii.

Lampa plenerowa wielkości lampy reporterskiej - Profoto A10

W swojej ofercie ten szwedzki producent posiada również małe lampy plenerowe, które swoim wyglądem przypominają typowe lampy reporterskie. Tę serię zapoczątkowało Profoto A1, a jej następcą jest A10. Te kompaktowe lampy z obrotową głowicą mogą służyć zarówno na aparacie, jak i rozstawione w różnych miejscach na planie zdjęciowym. A10 jest zasilane dedykowanym akumulatorem, który może starczyć nawet na 450 błysków z pełną mocą wynoszącą 76Ws. Prócz rozwiązań takich jak TTL, HSS, czy wbudowany odbiornik systemu wyzwalania, Profoto A10 oferuje również szereg ciekawych rozwiązań niespotykanych u innych producentów. Jednym z nich jest możliwość aktualizacji i sterowania lampą przy pomocy iPhone’a. Na okrągły palnik można również zakładać dedykowane akcesoria takie jak dyfuzor, czy filtry kolorowe. W przeciwieństwie do większości lamp reporterskich seria Profoto A1 posiada światło pilotujące.

Nasze autoryzacje: