Cyfrowe.pl

Nikon

Korzyści dla Klientów:

  • Zawsze aktualna i pełna oferta produktów marki Nikon
  • Pewne zakupy u autoryzowanego sprzedawcy
  • Możliwość wypożyczenia i testowania wybranych modeli sprzętu
  • Obsługa dedykowanego personelu
  • Udział w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach

Polecamy

Promocje i rekomendacje Nikon

1 099
Wysyłamy w 24h
2 299
Wysyłamy w 24h
4 954
5 855 zł
Wysyłamy w 24h
9 999
11 999 zł
Wysyłamy w 24h
9 199
10 499 zł
Wysyłamy w 24h
3 388
3 839 zł
Wysyłamy w 24h
4 548
4 999 zł
Wysyłamy w 24h
9 699
10 698 zł
Wysyłamy w 24h

Nowości Nikon

1 799
Na zamówienie

Nikon to jeden z najpopularniejszych producentów aparatów i obiektywów na świecie. Niezwykle ceniony przez wielu profesjonalistów, którzy aparatami Nikona wykonali wiele kultowych i historycznych zdjęć. Sprzęt Nikona znalazł się nawet w kosmosie i jest wykorzystywany przez astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie dokumentuje życie w stanie nieważkości i pozwala na przesyłanie na Ziemię cudownych ujęć Błękitnej Planety. Nic więc dziwnego, że wielu pasjonatów fotografii i filmu sięga po niezawodne aparaty Nikon i obiektywy Nikkor.

Nikon - krótka historia marki

Firma Nikon powstała w 1917 roku w Tokio, zaczynając produkcję od sprzętu optycznego, takiego jak obiektywy, szkła czy mikroskopy. W 1946 roku firma rozpoczęła produkcję pierwszego aparatu. W latach 50. XX wieku Nikon zaprezentował kultową serię lustrzanek jednoobiektywowych Nikon F. Początkowo producent ten wyznaczał kierunek rozwoju segmentu lustrzanek, stając się niedoścignionym wzorem dla pozostałych firm tworzących sprzęt fotograficznych.

Lustrzanki Nikona

Nikon posiada już ponad 70-letnie doświadczenie w produkcji lustrzanek. Wspaniałe doświadczenie nabyte w okresie sprzętu na film światłoczuły pozwala także na tworzenie znakomitych lustrzanek cyfrowych. W ofercie tego producenta można znaleźć zarówno amatorskie modele, takie jak np. Nikon D3500 lub Nikon D5600, a także zaawansowane modele adresowane do półprofesjonalistów i profesjonalistów - Nikon D750 czy Nikon D780. Flagowym modelem wśród lustrzanek jest reporterski kombajn Nikon D6.

Aparaty kompaktowe Nikon

Ważną częścią oferty są także aparaty kompaktowe, wśród których obecnie w szczególności można znaleźć tzw. superzoomy Nikona i wytrzymałe, wodoodporne aparaty. Pierwszy typ sprzętu oferuje ultra szeroki zakres ogniskowych, który obejmuje od szerokiego pola widzenia do niesamowitych zbliżeń odpowiadających super teleobiektywom np. 2000 mm. W kompaktowej obudowie można więc zmieścić cały arsenał obiektywów. Kompakty ekstremalne Nikona to bardzo wytrzymałe i wodoszczelne urządzenia, które sprawdzą się w każdym środowisku.

Bezlusterkowce Nikona

Nikon wszedł na rynek bezlusterkowców z bardzo dużym impetem. Zaprezentował serię aparatów Nikon Z, która zdobyła bardzo dobre recenzje. Co ciekawe od początku umożliwiał połączenie bezlusterkowców z obiektywami do lustrzanek za pomocą adaptera Nikon FTZ. Pełnoklatkowe bezlusterkowce Nikona to także świetny sprzęt do filmowania. Oferują funkcje, które adresowane są do profesjonalnych filmowców i dotychczas były dostępne tylko w zaawansowanych kamerach.

Nikon Z6 i Z7 - pierwsze bezlusterkowce Nikona

Pierwszymi zaprezentowanymi światu bezlusterkowcami były modele Nikon Z6 i Z7. Wprowadzały one nową linię aparatów i obiektywów Z. Szybko jednak producent postanowił poszerzyć linię zarówno pełnoklatkowych bezlusterkowców, jak i tych z matrycą APS-C. Do oferty dołączyły modele takie jak np. Nikon Z5, Nikon Z50 czy następcy pierwszych aparatów z serii Z czyli Nikon Z7 II i Z6 II.

Nikon Z9 - najlepszy aparat na świecie?

Nikon Z9 to obecnie flagowy, najbardziej zaawansowany aparat Nikona. Jest to pełnoklatkowy bezlusterkowiec ze zintegrowanym gripem, który umożliwia nagrywanie filmów w jakości 8K i fotografowanie z prędkością 120 kl./s. Co ciekawe w aparacie tym zastosowano wyłącznie migawkę elektroniczną, co jest kolejnym przełomowym krokiem w historii Nikona.

Obiektywy Nikkor - doskonała jakość obrazowania

Znakomita jakość fotografii i filmów uzyskiwanych dzięki sprzętowi Nikona to nie tylko zasługa doskonałych aparatów, ale również znakomitych obiektywów Nikkor. Tradycja tworzenia sprzętu optycznego przez tego producenta jest jeszcze dłuższa niż w przypadku aparatów, tak więc nic dziwnego, że obiektywy Nikona cieszą się wielkim uznaniem. W swojej ofercie firma ta posiada wiele kultowych szkieł, wśród których można znaleźć zarówno obiektywy szerokokątne, jak i teleobiektywy. Niezależnie czy potrzebujesz obiektywu do lustrzanek Nikon czy obiektywu do bezlusterkowców, każdy zapewni Ci precyzyjną pracę.

Bagnet Nikon F - jeden z najpopularniejszych na świecie

Bagnet Nikon F jest stosowany przez Nikona już od ponad 60 lat. To sprawia, że używając lustrzanki Nikona można do niej podłączyć ogromną liczbę obiektywów Nikkor - zarówno tych starszych, jak i nowszych. Wśród nich znajdziesz całkowicie mechaniczne obiektywy, jak i z zaawansowanymi silnikami AF i pełną komunikacją elektroniczną z aparatem.

Obiektywy do bezlusterkowców Nikon - doskonała linia Z

Wraz z pojawieniem się pełnoklatkowych bezlusterkowców Nikona producent ten zaprezentował nową linię sprzętu oznaczoną literą „Z”. Nowy system oznaczał także premierę nowych, świetnych obiektywów stworzonych specjalnie z myślą o aparatach pozbawionych lustra. Wykorzystują one wszystkie zalety systemu bezlusterkowego, umożliwiając uzyskanie mniejszych gabarytów przy zachowaniu doskonałej wydajności optyki. Obiektywy Nikon Z to także znakomita propozycja dla filmowców, którym zapewniają ultra cichą pracę i brak wad optycznych, takich jak np. efekt oddychania.

Nasze autoryzacje: